Dzienniczek ciąży - sklep internetowy Brioko.pl

Ciąża

Trymestr I - Ciąża tydzień po tygodniu

Przedstawiamy: ciąża tydzień po tygodniu z ilustracjami brzuszka i rozwoju dziecka.

Poznasz rady na każdy tydzień ciąży dla ciebie i dla przyszłego tatusia. Przypomnimy Ci o ważnych badaniach i pomożemy znaleźć odpwiedź na wszystkie nurtujace Cię pytania. W dziele Ciąża znajdziesz informacje na temat ciąży, porodu i okresu po urodzeniu.

Jedenasty tydzień ciąży

Przyszła mama w trzecim miesiącu ciąży może być nadpobudliwa, zachowywać się podobnie jak przed zbliżającą się miesiączką. Dokuczać będzie rozdrażnienie, chwiejność nastrojów, nerwowość i skłonność do płaczu. Mieszają się skrajne uczucia radości ze strachem, obawy z podnieceniem. Dowiedź się więcej, co czeka Ciebie w pierwszym trymestrze ciąży

Jedenasty tydzień ciąży - Trzeci miesiąc ciąży

Mama:

Przyszła mama w trzecim miesiącu ciąży może być nadpobudliwa, zachowywać się podobnie jak przed zbliżającą się miesiączką. Dokuczać będzie rozdrażnienie, chwiejność nastrojów, nerwowość i skłonność do płaczu. Mieszają się skrajne uczucia radości ze strachem, obawy z podnieceniem.

Dziecko:

Skóra zaczyna być pokryta lanugo, a na palcach pojawiają się paznokcie. Grubieją mięśnie. Doskonali się zmysł dotyku. Maluch pod wpływem dotknięcia zaciska powieki i zamyka dłonie w piąstkę. Warto zaznaczyć, że powieki są zamknięte. Oczy otworzą się dopiero w 27 tygodniu. Natomiast maluch już wcześniej zacznie reagować na światło!
U chłopców rozwija się prącie, natomiast u dziewczynek macica i pochwa.

Rady dla mamy:

Jeśli trapi Ciebie myśl o rozstępach skórnych, to uniknąć ich można lub zminimalizować codziennie masując olejkiem naturalnym skórę brzucha i piersi np. wieczorem po kąpieli lub prysznicu. Można również zaopatrzyć się w kremy przeciw rozstępom dostępne w aptece i przeznaczone dla kobiet w ciąży.

Rady dla taty:

Możesz odczuwać pewien lęk w stosunku do nienarodzonego dziecka. Im bardziej będziesz angażowany w sprawy dotyczące ciąży i dziecka, tym łatwiej będzie Ci zaakceptować istnienie trzeciej osoby. Spełnij chociaż od czasu do czasu ciążowe zachcianki przyszłej mamy.

Czy wiesz, że:

Będąc w 11 tygodniu ciąży, Twoje dziecko ma 9 tygodni. Od tego momentu w nomenklaturze medycznej mówimy o płodzie. Choć dla Ciebie to od początku jest dziecko :)

Reklama

Bestsellery

 • Koszulka Regularna mama

  Regularna mama

 • Koszulka Brioko baby

  Brioko Baby

 • Dzienniczek ciąży

  Dzienniczek ciąży

 • Dzienniczek żywienia dziecka

  Dzienniczek żywienia

 • Dzienniczek żywienia maluszka

  Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2020 ZapytajPolozna.pl