BezpiecznaCiaza112023

Autor artykułu: Katarzyna Płaza-Piekarzewska Praca w ciąży

Praca przy komputerze w czasie ciąży - czy jest bezpieczna?

Wedle badań specjalistów promieniowanie wydzielane przez komputer mieści się w granicach określonych przez międzynarodowe normy.

Nie znaleziono także żadnych dowodów potwierdzających przypuszczenie, jakoby pracujący komputer miał niekorzystny wpływ na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój płodu.

We wszystkim należy jednak zachować rozsądek i umiar. Długą pracę przy komputerze zalicza się do czynników ryzyka ze względu na wytwarzane przez komputer pole elektromagnetyczne. Można je ograniczyć nakładając dodatkowy ekran ochronny na monitor, albo kupując monitor o tzw. niskiej radiacji.

Długie przesiadywanie przy komputerze, bez dbania o prawidłową pozycję (szczególnie na niewygodnym siedzeniu), może u przyszłej mamy potęgować bóle pleców, obrzęki nóg i bóle głowy.

Do 20 tygodnia ciąży każda ciężarna powinna przynajmniej co 2 godziny opuszczać na 15 minut pomieszczenie w komputerem, wyłączając go na czas nieobecności (uniknie się przez ten czas emisji promieniowania), a łączny czas jej pracy przy komputerze w ciągu dnia nie powinien przekraczać 4 godzin.

Wskazane jest także częste wietrzenie pomieszczenia w którym przyszła mama pracuje.

Artykuł pochodzi ze strony nivena.pl


Katarzyna Płaza-Piekarzewska
Katarzyna Płaza-Piekarzewska

z wykształcenia i pasji magister położnictwa. Certyfikowany Doradca Laktacyjny. Instruktor Masażu Shantala. Praktykę zawodową zdobywa pracując ze "świeżo upieczonymi" rodzicami i ich dziećmi na oddziale noworodkowym w jednym z warszawskich szpitali, a wirtualnie na www.blog.zapytajpolozna.pl czytelnicy znajdują odpowiedzi na pytania związane z ciążą, porodem i macierzyństwem..

Więcej
Reklama

Bestsellery

 • Koszulka Regularna mama

  Regularna mama

 • Koszulka Brioko baby

  Brioko Baby

 • Dzienniczek ciąży

  Dzienniczek ciąży

 • Dzienniczek żywienia dziecka

  Dzienniczek żywienia

 • Dzienniczek żywienia maluszka

  Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl