BezpiecznaCiaza112023

badanie na posiew- ważne !!!

13 lata 11 miesiąc temu #14317 przez becia*1980
hejka, bardzo ważny temat, poczytajcie troche o tym w necie i poproście lekarza o wykonanie badania posiewu, chodzi tu o wasze zdrowie a głównie o zdrowie waszego dziecka!!!

poczytajcie na temat paciorkowca : Streptococcus agalactiae.

Ważne jest zdiagnozowanie tej bakterii w posiewie odpowiednio wcześnie, aby zastosowac antybiotyki. Jeśli wykryty jest za poźno to antybotyk dostaje sie dozylnie podczas porodu, a dziecko urodzone naturalnie mimo ze moze byc zdrowe róznież powinno dostac antybiotyk po porodzie. Ja mialam badanie w 31 tygodniu ciazy pobrane.
Paciorkowce te wystepujace w pochwie podczas porodu zarazaja dziecko i czesto powoduja wiele groznych chorob w tym SEPSE!

Proście swoich lekarzy by zrobili wam badania posiewu , a jak nie to zrobcie sami prywatnie.
Ja na szczescie mam super lekarke i zrobila mi te badania i na szczescie posiew wyszedl ujemny, wiec jest super. Jednak przeczytalam wiele informacji niezbyt milych, a wrecz tragicznych z powodu tego co sie wydarzylo z powodu braku jednego takiego badania.


Prosze robcie badania!
pozdrawiam i trzymam za was kciuki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14353 przez Mirella
ooo, a ja myślałam że posiew to w standardzie....
Mnie lekarz pobrał normalnie w czasie wizyty

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14363 przez becia*1980
no właśnie w poprzedniej ciazy to nie pamietam czy mialam robione ale to bylo 4 lata temu, ale teraz mi lekarka zrobila i potem gdzies trafilam na stronke, gdzie opisywali to badanie i skutki jego wyniku, oraz co najwazniejsze w wielu miejscach spotakalam sie z tym ze lakarze nie robia tego typu badania, dlatego chcialam przestrzec inne przyszle mamy jakie to wazne i jakie moga byc potem skutki. Sa rozni lekarze w roznych miastach, jedni chodza panstwowo inni prywatnie i roznie to bywa z badaniami. lepiej dmuchac na zimne za wczasu niz potem miec zal do lekarzy lub do siebie.
pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14380 przez mysia-sia
Ja chodzę państwowo na nfz co prawda jeszcze nie miałam robionego posiewu, ale właśnie wczoraj na wizycie lekarz poweidział mi, że następnym razem jak będę to takie badanie zostanie wykonane. Podobno jest ono płatne, położna powiedziała, że coś koło 26 czy 27 zł, więc majątek to nie jest, a może zabezpieczyć dziecko przed zachorowaniem.
Więc myślę, że warto:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14403 przez Moniq
ja miałam zrobione bezpłatnie jakos po 33 tyg ciąży ale dokładnie kiedy to nie pamiętam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14404 przez natmur11
powie mi ktos na czym polega to badanie? bo nie mam pojecia czy mi robili

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14410 przez Moniq
podobnie jak cytologię, lekarz specjalną "szpatułka, patyczkiem" pobiera wymaz najczęściej z pochwy, czasem z odbytu, zależy od lekarza, i potem wysyła do laboratorium i tyle

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14411 przez basik_twins
beciu bardzo fajnie że napisałaś łacińską nazwe dzieki temu zagraniczne mamusie się lepiej dogadają z lekarzami :) zapytam sie pielegniary jak to wyglada lub lekarza w hol bo jak wiadomo np gruzlica czy sepsa t nie wystepuje no ale moje córcie beda wożone do PL wiec albo tu mi zrobią albo w PL przy ok 4, 5 miechu życia jak beda swieta

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl