BezpiecznaCiaza112023

Gorączka w 9 tygodniu!!!

12 lata 6 miesiąc temu #210995 przez gaspodzina
Od przedwczoraj (soboty) miałam straszny ból gardła, a od wczoraj kaszel, katar i ból ucha - który zażegnałam amolem. Wczoraj wieczorem dostałam gorączki 38,5 i nie mogłam jej zbić domowymi sposobami. Wzięłam pół apapu, ale nie pomagało, więc zjadłam drugą połówkę i gorączka zaczęła spadać. Rano miałam podwyższoną temp, ale nie przekraczała 38. W pochwie mam tak 37,5-37,7, a w ustach 37,1-2. Byłam już u lekarki i każe mi leżeć. Tak strasznie się boję, że to może zaszkodzić maleństwu - i temperatura, i przeziębienie i ten apap. :( Czy któraś z was chorowała w pierwszym trymestrze - z gorączką- a mimo to wszystko było dobrze z dzieciątkiem? Jestem przerażona. Do tego od kaszlu i wydmuchiwania nosa brzuch mnie boli. Wzięłam nospę i troszkę przeszło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #211006 przez madziaska
Gaspodzina moze zadzwon do swojego gina i zapytaj co jeszcze ewentualnie mozesz wziac na spadek temp. Zycze zdrowka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #211017 przez gaspodzina
Dzięki madziaska. Zadzwonię do gina, ale kontakt z nim możliwy jest dopiero jutro.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #211047 przez Manga
W ciąży aspirynie, ibuprofenowi, naproksenowi - mówimy NIE.
Najbezpieczniejsze dla dzidziusia są leki na bazie paracetamolu - czyli APAP mogłaś wziąć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #211131 przez carolin1
Nie martw się na zapas. Ja byłam w ciąży jeszcze o tym niewiędząc było to gdzieś 4 tydzień i byłam przeziębiona okropnie. Brałam różne świństwa, których nie powinno się brać w ciąży a mimo to z dzidzią jest wszystko ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #211429 przez sylka
JA w ciąży będąc przeziębiona brałam syrop Prenalen. Teraz jeszcze karmię piersią i też mi sięcoś przyplątało i ponownie pomógł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #211469 przez Moniq
paracetamol w ciąży jest bezpieczny, groźniejsza jest gorączka, powyżej 38 trzeba z nią walczyć; nie bierz żadnego ibupromu, nurofenu, ibumu, aspiryny i tym podobnych :) leż, odpoczywaj i nie zamartwiaj się na zapas :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #211537 przez takajedna
Apap nie zaszkodzi, bardziej własnie goraczka
Ja robiłam tez sobie chłodne okłady

W 5 tyg jak jeszcze nie wiedziałam ze w ciazy jestem brałam polopiryne, ale na szczescie wszystko w porzadku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #211763 przez MagdaM
gaspodzina napisał:

Od przedwczoraj (soboty) miałam straszny ból gardła, a od wczoraj kaszel, katar i ból ucha - który zażegnałam amolem. Wczoraj wieczorem dostałam gorączki 38,5 i nie mogłam jej zbić domowymi sposobami. Wzięłam pół apapu, ale nie pomagało, więc zjadłam drugą połówkę i gorączka zaczęła spadać. Rano miałam podwyższoną temp, ale nie przekraczała 38. W pochwie mam tak 37,5-37,7, a w ustach 37,1-2. Byłam już u lekarki i każe mi leżeć. Tak strasznie się boję, że to może zaszkodzić maleństwu - i temperatura, i przeziębienie i ten apap. :( Czy któraś z was chorowała w pierwszym trymestrze - z gorączką- a mimo to wszystko było dobrze z dzieciątkiem? Jestem przerażona. Do tego od kaszlu i wydmuchiwania nosa brzuch mnie boli. Wzięłam nospę i troszkę przeszło.

Ja chorowala i potem mialam badania specjalne malucha i jest ok :)
Ale nie bralam Apapu bo nie chcialam. Na gardlo Tantum Verde w tabletkach - od lekarza polecone i syrop z cebuli. Mleko z miodem, herbata z sokiem malinowym na goraczke. Lezec i sie wygrzewac. Do nosa w razie kataru roztwor wody morskiej jak dla dzieci i sztyft ewentualnie. Mnie pomoglo :)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #730271 przez Anna_No
Na samym początku warto spróbować ją obniżyć preparatami dostępnymi w każdej aptece,. Jeśli jednak temperatura się nie obniża lub rośnie koniecznie trzeba udać się do naszego lekarza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl