BezpiecznaCiaza112023

skrócona szyjka macicy i pessar

12 lata 7 miesiąc temu #194025 przez iza
Mnie się przytrafiła smutna chwila w okresie który miał być najpiękniejszym w zyciu kobiety :(
Otóż w połowie 16tc dowiedziałam się że moja szyjka się skraca i mam wewnętrzne rozwarcie.
A wszystko się zaczęło że przez 2 tygodnie bolały mnie plecy i brzuch (czasami).Myślałam że mnie przewiało...a jednak się myliłam.Muszę wspomnieć że będąc w początkowym okresie ciąży pytałam się swojego gin czy np bóle pleców,brzucha to coś poważnego a on mi na to "...nawet proszę o takich głupotach nie wspominać,to coś normalnego w ciąży." I teraz tak z perspektywy czasu gdy trochę ochłonęłam stwierdzam że przez niego mogłam i nadal jest taka obawa stracić swoją dzidzię. :(
Gdy stwierdził podczas kontrolnej wizyty właśnie taki problem przepisał mi zwykłą no-spę i scorpolan i tyle.
Nie zastanawiając się wiele umówiłam się natychmiast do innego lekarza.
On z kolei przebadał mnie i dzidzie gruntownie i stwierdził że nie wypuści mnie bez pessara bo nie chce ryzykować i przepisał mi leki na podtrzymanie (luteina i duphaston) i stanadardowo no-spa forte i scopolan tylko od tego mam w czopkach.


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #194029 przez iza
Zapomnialam dodac ze musze caly czas lezec i sie oszczedzac.Jezeli jest ktoras z Was w takiej sytuacji to prosze dajcie znac bo ja juz wariuje od tego ciaglego myslenia...


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #194042 przez Moniq
jan ie jestem w tej sytuacji chociaż też jestem na podtrzymaniu ciąży ale tylkko na lekach i przez 2 tyg miałam leżeć plackiem a teraz mam się oszczędzać :)
trzymam za Was kciuki, moja koleżanka miała założony pessar w 17 tyg ciąży, teraz jej synek ma 4 latka i poza tym że rozrabia to zdrowy z niego okaz; nie martw się, dbaj o siebie, leż i mów Maluszkowi żeby się nie bał, bo przecież już czuje to co Ty :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #194135 przez bombel779
Iza ja co prawda trochę później,bo jakoś w 27tc ale również miałam założony pessar i nakaz leżakowania do końca ciąży. W 32tc wylądowałam w szpitalu,dostałam zastrzyki na rozwój płuc u mojego maluszka bo lekarze bali się że w każdej chwili może się zacząć akcja porodowa :huh: A koniec końcem ciążę pięknie donosiła i urodziłam w terminie zdrowego,dużego i pięknego chłopca :)
Także niczym się nie martw na zapas!Pessar to jeszcze nie koniec świata! ;) Słuchaj lekarza,nie przemęczaj się,dużo poleguj i wszystko będzie dobrze ;)
Trzymam za Ciebie kciuki! :) Daj czasem znać co u Ciebie,jak się czujesz?? :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #195699 przez iza
bombel779 dzięki za słowa otuchy :) Oczywiście będę informować co u nas :)
Mam do Ciebie pytanie,czy odczuwałaś jakieś dolegliwości poniżej podbrzusza?Nie są one nieznośnie ale ostatnio je troszkę odczuwam.
W ogóle to mam wizytę w piątek i z jednej strony to nie mogę się doczekać a z drugiej to trochę strach mnie ogarnia :(
Wiem że muszę być dobrej myśli i muszę się tego trzymać :)
pozdrawiam :)


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #195773 przez sylka
Może zadzwon do swojego ginekologa i opiszmu co czujesz. Jakiego rodzaju dolegliwości odczuwasz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #196001 przez bombel779
Iza o jakich dolegliwościach mówisz??
Ja miałam przedwczesne skurcze (przez to szyjka zaczęła się skracać) -co objawiało się b.częstym twardnieniem brzucha.


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #196054 przez iza
bombel779 ja tez miałam przedwczesne skurcze ale już ich nie mam dzięki lekom(tzn sporadycznie ale nie takie bolesne).Teraz to bym te dolegliwości określiła jak przy miesiączce z tym że nie są one takie silne i bolące.Trudno mi to jest opisać. Wyczułam tez dziś rano że prawdopodobnie pessar mi się przekręcił i może dlatego "coś" czasem czuję.


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #196071 przez bombel779
Przekręcił :unsure: :ohmy: :cheer: Hmmmm u mnie był on tak jakby...ciasno założony że nie było mowy o samoistnym przekręcaniu :S Hmmm jeśli się martwisz to przyśpiesz wizytę..?
Ale bóle takie jak na miesiączkę też mi czasem towarzyszyły,ale to chyba normalne w ciąży,wiele kobiet to odczuwa.Najprawdopodobniej dzieje się tak pod wpływem zmian jakie zachodzą w organizmie.Twoja macica ciągle jeszcze rośnie więc może to jej rozciąganie Ci dokucza??


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #196072 przez iza
Zapomniałam jeszcze spytać.Podczas brania leków (luteina dopochwowo) miałyście uczucie że jest wam "mokro",wyciekła woda,oprócz tego ta woda jest lekko żółta?


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #196076 przez bombel779
Ja koloru nie pamiętam,ale miałam "większą" wydzielinę. Na to wpływ mają zarówno leki jak i ten pessar -jest to w końcu ciało obce wprowadzone do środka ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #196124 przez iza
W sumie to masz rację,leki,ciało obce...coś w tym jest. Dzięki za odpowiedz.Może zaczynam panikować :dry: Ale postanowiłam ze jeżeli będę odczuwała jakieś silne bóle to przyspieszę wizytę a tak poczekam spokojnie do wizyty.W końcu nie czuję się zle. pozdrawiam :blink:


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #196150 przez bombel779
Pamiętaj,że w ciąży,przez tych 9mies. zachodzą w organizmie kobiety ogromne zmiany więc czasami co nieco może pobolewać,kłuć...etc. ;) Nie mniej jednak,jeśli coś Cię niepokoi to zawsze lepiej jest to skontrolować ;)
Trzymam kciuki za Ciebie i maleństwo ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #199709 przez iza
Dziewczyny dzis mam wizytę!
Trzymajcie za mnie i dzidzię kciuki :)
Oczywiście dam znać co słychać.


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #199758 przez bombel779
Iza trzymam!!! ;) Bądź dobrej myśli! ;) I koniecznie odezwij się po wizycie! ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl