BezpiecznaCiaza112023

Seks w ciąży

12 lata 4 miesiąc temu #260031 przez An83
Zanim dowiem sie od lekarza (za tydzien mam kolejna wizyte) chciala bym posluchac waszych opinii. Troche wstydliwy temat ale wazny przeciez.
Jestem w ciązy po 2 latach staran i laparoskopii i chyba dlatego od poczatku jest to ciaza wyzszego ryzyka. Zapytalam lekarza na samym poczatku o wspolzycie, powiedzial, ze jesli juz to bardzo delikatnie i chodzilo mu o to ze scianki pochwy są w ciąży jaies inne i moze dojsc do otarć i w zwiazku z tym plamień i moze byc trudno stwierdzic czy to cos złego czy tylko otarcie. Nie wspolzyjemy od kad dowiedzialam sie ze jestem w ciazy (wiadomo mdlosci, sennosc, a do tego obawa mimo ze ten pierwszy lekarz powiedzial ze wolno tylko "delikatnie")

Od innej lekarki bo raz bylam u kogos innego miedzy wizytami u swojego ginekologa, mimo ze nie pytalam a bylam wtedy z mezem wiec moze dlatego sama powiedziala o tym - męzowi, zeby nie wspolzyc w ogole teraz, ze "napewno znacie panstwo inne sposoby" :) Wlasnie.. chodzi o to inne sposoby. Jestem teraz w 11 tygodniu, zastanawiam sie czy chodzi tyko o wspolzycie czy samo "dotykanie" że tak powiem :blush: ne zewnatrz (piersi, lechtaczka) i doprowadzenie do orgazmu moze byc grozne dla dziecka? Czy chodzi tylko o to, zeby nie dochodzilo do pelnego wspolzycia?

Pytam szczegolnie mamy/przyszłe mamy które tez mialy podobną sytuacje, tzn pewnie przeciwskazania do wspolzycia w ciązy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #260033 przez An83
Zapomnialam napisac: chodzi mi o to tez, czy skurcze zwiazane z orgazmem (lechtaczkowym albo pochwowym) moge byc grozne? Lekarz nie powiedzial "prosze unikac orgazmu" heh tylko "prozsze unikac pelnego wspolzycia, jesli juz to delikatnie"

:side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #260042 przez milenciamroz
Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na pytanie, może któraś z nas miała podobny problem??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #260156 przez Marysia27
An83 napisał:

Zapomnialam napisac: chodzi mi o to tez, czy skurcze zwiazane z orgazmem (lechtaczkowym albo pochwowym) moge byc grozne?

:side:


Ja miałam ciążę zagrożoną ale od 27 tc, i przynajmniej w moim przypadku mogę napisać że skurcze nie uczyniły żadnej krzywdy dziecku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #260287 przez Moniq
jeżeli nie miałaś żadnych plamień ani nasilonych bóli brzucha, czy skurczy, to nie ma przeciwwskazań do orgazmu. z tego co wiem tylko powinno się w ciąży unikać miłości francuskiej, lub bardzo z nią uważać ze względu na zwiększone ryzyko infekcji.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #260538 przez An83
Dziękuję Wam za odpowiedzi :)

Nie mialam naszczescie zadnych plamien, nic takiego. Wspolzyc tez nie wspolzyjemy tylko wlasnie jakies tam drobne czulosci.. ;)

MArysia27> od 27 tygodnia? To co się stało? myslalam, ze im pozniej tym bezpieczniejsza ciąza. Ja niedlugo koncze I trymestr :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #260691 przez Marysia27
Niestety najpierw dopadły mnie rotawirusy i ogromne odwodnienie, a później nie wiem dlaczego, skurcze, ból i zaczęłam się skracać i rozwierać. Dlatego seks w późniejszej ciąży miałam zakazany :dry: I nie martw się na zaś, jeśli mi się przytrafił takie przypadek, nie znaczy że Tobie też musi :laugh: Ciesz się życiem, na tyle na ile pozwala Ci samopoczucie i ginekolog, trzymam kciuki, aby wszystko się skończyło zgodnie z planem:woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #260945 przez An83

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 dni temu #350134 przez Betim@
Witam.
Jestem w 5 miesiącu ciąży.Mam dużą ochotę na seks,ale gdy dochodzi do zbliżenia z mężem ochota odchodzi. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl