BezpiecznaCiaza112023

Dieta w ciąży

12 lata 2 miesiąc temu #317586 przez Kala0710
Chciałam zapytać co najlepiej pić w czasie ciąży?
Zrezygnowałam już z kawy i herbat. Herbaty piłam sypane (zielona, biała, czerwona itd)
Słyszałam, że dobrze jest pić napary, np. z liści pokrzywy, lipy, melisy, rumianku, maliny, mięty oraz herbatę z dzikiej róży?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #317726 przez emma
moim zdaniem najlepiej nie przeginac w zadna strone :blink:. na pewno warto pic duzo niegazowanej wody, nie tylko w ciazy. a poza tym to, na co sie ma ochote i to co nie wywoluje mdlosci, bo moze sie zdarzyc, ze ukochany sok z marchewki w ciazy dziala na nas nie najlepiej ;). jesli przed ciaza pilas np. 5 espresso dziennie, warto sie ograniczyc, do 1-2 kaw (o ile nie masz problemow z niedoborem magnezu, bo na to kawa nie pomaga :)). to samo z herbata. nie ma zadnych przeciwskazan do picia z umiarem, ale jesli masz niski poziom zelaza albo wrecz anemie, lepiej sobie herbate odpuscic, zwlaszcza zielona, ktora pita do posilkow idealnie utrudnia wchlanianie zelaza ;). pij to, na co masz ochote i obserwuj swoje reakcje i wyniki badan. ja tak robilam i jest ok :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 5 miesiąc temu #1068051 przez ulke
Ponawiam pytanie. Co pijecie w ciąży? Co zdrowego polecicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 5 miesiąc temu - 5 lata 5 miesiąc temu #1068053 przez nestera
Polecam picie głównie wody. Nie herbaty nie kawy ale wody. Nie ma tutaj znaczenia czy pijesz wode mineralna czy wode z kranu. Wazne aby pić minimum 2-3 litry dziennie i nie dotyczy to jedynie kobiet w ciąży, ale ogólnie zdrowego odżywiania się.

Ewentualnie mozesz wzbogacić swoja diete sokami. Polecam kupienie sobie wyciskarki albo sokowirówki i robienie soków samodzielnie w domu. Takie soki będą o wiele zdrowsze niż soki kupowane w sklepie. Poza tym mają w sobie o wiele wiecej witamin i mikroelementów. Polecam przede wszystkim sok z kiszonego buraka. Nigdy nie mogłam sie przekonać do buraka, ostatnio jednak polubilam :) Tutaj jest przepis www.zdrowie.tvn.pl/a/sok-z-kiszonego-bur...i-stosowanie-przepis

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 10 miesiąc temu #1068791 przez KasiaZPodlasia
Podstawa to woda. Można włączyć herbaty ziołowe: mieta, melisa, rumianek o ile nie powodują alergii czy innych efektów ubocznych. Z sokami owocowymi i warzywnymi trzeba uważać bo zawierają dużo węglowodanów prostych przez co skacze poziom cukru ale rozcieńczone wodą z umiarem można pić. Można tez ugotować sobie niesłodzony kompot.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 9 miesiąc temu #1068797 przez majka_k
Odnośnie herbaty z malin nie jest ona polecana w ciąży, przynajmniej do 38 tyg. , ponieważ przyspiesza poród. Proponuję rozmowę z położną (stacjonarną lub internetową ze szkół rodzenia np. prenalen, zapytaj polozna, mamo to ja,itp.) one poradzą co warto i bezpiecznie stosować w czasie ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 9 miesiąc temu #1068799 przez kujawianka_z
Uważam, że powinniśmy więcej rozmawiać z osobami kompetentnymi w danej dziedzinie, w naszym wypadku będą to lekarze ginekolodzy prowadzący nasze ciążę lub też położne. Nie widzę powodu dla którego miałybyśmy unikać pewnych mniej lub bardziej ważnych tematów. Jeśli czegoś nie wiemy lub mamy wątpliwości zadawajmy pytania i drążmy temat, lepiej zadać głupie pytanie aniżeli nie uzyskać żadnej odpowiedzi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 9 miesiąc temu #1068804 przez gier.barbara
Ja wyznaję zasadę, że jadam i pijam to na co mam ochotę, oczywiście są pewne wyjątki. Nie przejadam się ale i nie głoduję. wszystko z umiarem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 9 miesiąc temu #1068807 przez ana.p
Piję i jadam to co jadłam przed ciążą (ale z rozsądkiem) przecież ciąża to nie choroba a normalny stan kobiety.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 3 miesiąc temu #1069724 przez KarolineCZ
Odpowiednia dieta w ciąży jest bardzo ważna. Dlatego zachęcam Was do lektury tego artykułu: https://labplus.pl/dieta-w-ciazy/jak-powinna-wygladac-dieta-kobiety-w-ciazy . Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji na ten temat.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl