BezpiecznaCiaza112023

Witamina C, cytrusy i alergie

13 lata 4 miesiąc temu #42089 przez luz_de_luna
Cześć, może wiecie jak to jest z tymi cytrusami? Mamy jeść produkty, które zawierają witaminę C, wiadomo, że zawierają ją cytrusy i do tego są smaczne, a podobno jedząc cytrusy w czasie ciąży można spowodować, że dziecko będzie alergikiem. Macie jakieś informacje na ten temat? Doświadzcenia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42124 przez Manga
Jesteś sama alergiczką?
A tata dziecka?

Za skłonność do alergii w dużej mierze odpowiadają geny.
Jeśli Twoje dziecko jest z grupy ryzyka, to z tego co wiem, powinnaś ograniczyć jedzenie cytrusów przede wszystkim w końcowym stadium ciąży.

A jeśli wy - rodzice nie jesteście alergikami, to myślę, że możesz spokojnie jeść cytrusy.
Ja jadłam w ich ciąży bardzo dużo :) A mój synek za nimi przepada.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42243 przez sloneczko
ja w ciazy mialam uczulenie na cytrusy, a moja mala nic nie ma. tzn jak do tej pory nic sie nie pokazalo a ma 7 msc, moze jak zacznie normalnie jesc, ale chyba watpie.
Od chwili gdy sie dowiedziala ze to cytrusy powoduja wysypke odstawilam wszystko co mialo w sobie wit C, i tak po ok tygodniu byla poprawa, ja mialam wysypke na twarzy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42457 przez luz_de_luna
Dzięki dziewczyny, ja nie mam alergii żadnych. Tatuś reaguje na pyłki wiosną i wczesnym latem. Poza tym ja mam skaze białkową - wysypuje mnie przy nadmiarze mleka, ale tylko mleka, żadnych innych produktów mlecznych. Nie wiem na ile to ma wpływ na to co przejmie dziecko i na ewentualna alergię wywołaną cytrusami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42991 przez bombel779
sloneczko napisał:

ja w ciazy mialam uczulenie na cytrusy

Ja jestem alergikiem (mój mąż również :( ) ale z cytrusami nigdy nie miałam problemów...aż do dzisiaj :dry: Zjadłam dzisiaj kilka pomarańczy i takie czerwone plamy mi wyskoczyły na twarzy,że wstyd w ogóle się pokazywać :(
Ciekawa jestem jak się do tego wszystkiego ustosunkuje organizm Naszego dziecka? Domyślam się,że będzie alergikiem..ale może nie będzie tak źle ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #1030023 przez PaTrycja33
Ja słyszałam od mojej Pani doktor, że uczulenia głównie występują od tego, że owoce są pryskane. Osobiście nie jestem alergikiem i moja córcia, też nie jest. Więc podaję jej cytrusy, ale tylko te co sama wyhoduję na parapecie. Wydaje mi się to znacznie zdrowsza opcja niż te sklepowe, przynajmniej w początkowej fazie. Nie wiem jednak, czy jak nie byłam nigdy alergikiem to i tak by nic małej nie wyskoczyło, czy może właśnie dlatego, że swoje owoce jemy. Swoją drogą moje drzewko cytrynowe ma już dwa lata, i w dodatku w odmianie słodszej niż te sklepowe. Polecam spróbować, bo można kupić już kwitnące rośliny, a w smaku jest duża różnica.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1037634 przez Altretka
Jadłam cytrusy w czasie ciąży, co prawda nie w bardzo dużych ilościach, ale nie potrafiłam ich całkowicie wyeliminować ze swojej diety. Moje dziecko nie jest na nic uczulone, co w dzisiejszych czasach jest rzadkością. Jak dla mnie cytrusy nie powinny spowodować alergii.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040216 przez katrina88
Witaminę C zawiera również np. papryka :) Przyszłe mamy to się jednak mają... pilnować tego, tamtego i ciągle coś. Ja akurat mogę polecić folik mama, akurat nie chodzi o wtaminę C, ale ma w sobie na dobrą sprawę te rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę w ciąży - potwierdzone przez polskie towarzystwo ginekologiczne ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040281 przez band
Popieram moje poprzedniczki. Witamine C nie zawierają tylko cytrusy! Ale również tak jak wcześniej bylo napisane, papryka ale także seler! w selerye jest wicej witaminy C niż w cytrynie:) także trzeba dobrze zapoznać się ze skąłdem warzyw i owoców, żeby nie było problemu.

Bądź tym, kim chcesz być

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040586 przez katrina88
Dokładnie, w ogóle trzeba uważać, bo łatwo też niektóre witaminy przedawkować. Przed ciążą nie wiedziałam, że to w ogóle możliwe, a teraz jak się nasłuchałam o nadmiarze witaminy A w ciąży to włos się jeży na głowie... Dlatego np. wątróbce mówię NIE. Mimo że ma żelazo. Już wolę moje zaufane suplementy. B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl