BezpiecznaCiaza112023

Czy mozna nie szczepić dziecka od razu po porodzie

13 lata 3 miesiąc temu #49387 przez makaja
Pewnie tym wątkiem wkładam kij w mrowisko.... ale niestety chciałabym wiedzieć, czy jako przyszła matka podczas porodu mogę zażadać od lekarza czy polożnej aby od razu nie szczepili dziecka po porodzie ???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49451 przez natmur11
wiesz szczerze mowiac nie wiem bo to w sumie szczepienia obowiazkowe. ja gdzies pisalam juz ze Klaudia pierwsze szczepienie miala w 7 tyg zycia przy porodzie dostala tylko wit k. ale ja mialam troche inna sytuacje bo rodzilam w uk i przylecialam przed pierwszym szczepieniem do polski z mysla ze tu ja zaszczepie i troche sie skomplikowalo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49663 przez makaja
no właśnie w uk czy innych krajach nie szczepi się dzieci od razu po porodzie tylko w naszym cudownym kraju są takie durne wymogi, zwłaszcza, że dzieci wcale nie są narażone na żółtaczkę typu b jeśli matka nie jest nosicielem.... szwagierka w Belgii tez od razu nie szczepiła bobaska... dlatego ja wcale nie chce aby moje dziecko bylo pare godzin po porodzie szprycowane jakąś szczepionką

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49699 przez natmur11
w uk pierwsze szczepienie jest chyba w 8 tyg zycia. ja generalnie jestem zadowolona. np po gruzlicy szczepionka nam sie nie paprala- zrobila sie tylko malutka krosteczka i juz zniknela zostala tylko mala plamka. lekarz mi mowil ze inaczej reaguje na szczepienia organizm starszego dziecka niz noworodka i ze najprawdopodobniej nie bedzie miala duzej blizny po tym szczepieniu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49709 przez makaja
nie wiem co mam robić w takiej sytuacji skoro jak nazwa mówi szczepienia obowiązkowe będę skazana na te cholerne szczepionki... a może słyszałaś o jakiś buntowniczkach w Polsce ???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49751 przez Emme
zdaje się, że należy napisać oświadczenie, że nie wyraża się zgody na szczepienia obowiązkowe. tak przynajmniej słyszałam. wtedy ponosi się za to pełna odpowiedzialność, na pewno nie można nie reagować na wezwania, bo po chyba 3 informowana jest opieka społeczna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #73399 przez Rika
musisz napisać oświadczenie że nie zgadzasz się na szczepienie a najlepiej jeszcze jakby ktoś tego pilnował bo w polskich szpitalach różnie to bywa...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #82809 przez makaja
tak ostanio na wizycie napisałam oświadczenie, że nie wyrażam zgody na szczepionkę.... hmmm teraz czekam na odzew z opieki społ. :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #82852 przez baby_55
makaja poszukaj na internecie, jest dużo rodziców którzy rezygnują ze szczepień obowiązkowych,tu jest kilka linków dla zainteresowanych
szczepienia.pzh.gov.pl/pl_,index.php
szczepienia.org.pl/ - tu się trzeba zarejestrować
www.frech.pl/szczep.html
forum.gazeta.pl/forum/w,548,99737058,,rt...zczepienia_.html?v=2
www.abc.com.pl/serwis/du/2002/2097.htm

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #82873 przez kaśku
nie masz obowiązku szczepić dziecka zaraz po porodzie. nie musisz wysyłać pisma do sanepidu - sami zostaną poinformowani. tak jest NFZ łatwiej bo w takiej szczepionkowej paczce jest 10 dawek dla 10 dzieciaczków. Jak zużyją z niej 2 to reszta do wywalenia - więc na porodówce łatwiej znajdą komplet niż w przychodni.

Po urodzeniu szczepią w szpitalach Euvaxem, możesz poszukać przychodni (po wyjsciu ze szpitala) gdzie podadzą Engerix.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #82896 przez baby_55
Kaśku jeśli sobie kupisz enegrix to w szpitalu teŻ ci podadza tylko od kilkku miesiecy jest problem i nigdzie nie można dostać engerixa, żadna hurtownia go obecnie nie posiada, a i przychodnie i szpitale też go w związku z tym nie mają, więc to nie jest takie proste niestety, ja od 2 miesiecy szukam bezskutecznie enegerixa po aptekach i hurtowniach... w moim szpitalu go podawali, ale ponieważ obecnie nie jest dostępny to podają hepavax

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #82907 przez Emme
a w szpitalu zgłaszałyście przed porodem?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #82912 przez baby_55
Jak tylko przyjeżdżasz do porodu (tak jest przynajmniej w moim szpitalu) to przekazujesz im szczepionkę i oni chowają do lodówki i notują, że mają podać inną dziecku, trzeba to od razu zgłosić, ja sie zdecyduję raczej na ta szpitalną, nie chce z tym zwlekac a skoro nadal nie znalazłam nigdzie engerixa to już raczej nie znajdę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #83080 przez makaja
kurcze nadal jest brak enegrixu w hurtowni mówili że w marcu juz będzie.... :( ja nadal czekam na tę szczepionkę żadna inna szczepic nie będę. pani dr. mówila, żeby sie nie ciśnieniować bo im później zaszczepię tym lepiej.
Dzięki za ciekawe linki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl