BezpiecznaCiaza112023

śledzie a ciąża

13 lata 1 miesiąc temu #79645 przez Emme
Marysia27 napisał:

sylwira1721 napisał:

ja caly czas jem mieso mielone surowe :P smakuje mi strasznie ;)


Obyś nie dostała w bonusie tak jak ja po niedokładnie przebadanym albo nawet wcale nie badanym na pasożyty surowym mięsie, zakażenia . W moim przypadku glistami, leczenie było wcale nie łatwe, a po tym mam traumę, i jak kiedyś próbowałam na surowo przed każdym smażeniem czy pieczeniem, tak teraz nie ma takiej opcji. Po prostu się boję i brzydzę :angry:

dlatego ja nawet nie próbowałam surowego mięsa jak przyprawiałam jak byłam w ciąży i tak mi już zostało.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #79726 przez _aga86_
Co do surowego miesa i jaj nie pisalam, ale dlatego, ze dla mnie to bylo oczywiste, ze nalezy unikac tego w ciazy- zreszta wogole nie powinno sie tego jesc. Surowych jajek nie jem (choc jak bylam mlodsza to uwielbialam kogiel- mogiel:P ) No, ale kiedys nie bylo tak glosno o tym jakie ryzyko niesie jedzenie surowych jaj. Co do miesa mielonego jak przyprawie to smakuje tak tylko na jezyk, ale w ciazy tego nie robilam konczylo sie tym, z czasami jadlam zbyt przyprawione, czasami za slabo :D Tatar lubie, ale juz bardzo dawno nie jadlam (z pare lat).
Osobiscie nigdy w zyciu bedac w ciazy nie zjadlabym surowych jajek lub miesa- zbyt duze ryzyko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #79797 przez Marysia27
Ja na szczęście o konsekwencjach zjadania surowego mięsa przekonałam się jeszcze przed ciążą, i nigdy już nie zaryzykuje. A kogiel-mogiel teraz jem, ale po wcześniejszym sparzeniu skorupek wrzątkiem- Auf Wiedersehen salmonello :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl