BezpiecznaCiaza112023

Zakrzepica w ciązy

6 lata 3 miesiąc temu #1066624 przez ulke
Witam Wszystkich serdecznie założyłam ten wątek gdyż sama choruję na ta chorobę zwaną Zakrzepica która pojawia się niespodziewanie w Naszym życiu tak było u Mnie !

Zakrzepica czyli zapalenie żył głębokich objawia się najczęściej u kobiet ciężarnych lub krótko po porodzie ( u mnie pojawiła się w 2 tygodniu po porodzie i jest do dziś gdyż ta choroba jest na całe moje życie).

Objawy które mogą towarzyszyć tak jak to u mnie ( wysoka gorączka osłabienie ,spuchnięta lewa noga ,zaczerwieniona , sina ,ból który powoduje że nie mogę chodzić ,parzenie skóry lub miejsca w który znajduje się zakrzep u Mnie obejmuje część brzucha i całej lewej nogi).

Leczenie jest długotrwałe i mozolne i tak naprawdę nie wiadomo jak to może się dla nas skończyć, ja leczona tabletkami ,zastrzykami oraz noszę pończochę czyli opaskę uciskową .

Jestem mamą rocznego Maluszka do szpitala trafiłam w krytycznym stanie myślałam ze umieram i się nie pomyliłam trafiłam na odział w 2 tygodniu po porodzie i spędziłam tam 4tygodnie bardzo bolesnego leczenia schudłam wtedy 15kg , miałam 2 razy przetaczaną krew gdyż mój organizm był tak słaby ,płakałam z bólu miałam problemy z oddychaniem, leżałam pod kroplówkami dostawałam masę leków ,nie byłam w stanie chodzić ,wspominam to do dziś i nikomu tego nie życzę .
Aktualnie byłam na lekach codzienne zastrzyki tabletki, ale wszystko mi odstawili mam mieć zabieg udrażniania żył gdyż leki mi nie pomagają Chciała bym nawiązać kontakt z kobietkami które już ta przechodziły lub przechodzą i prosić o poradę : czy któraś mając tą chorobę starała sie o 2 dziecko? bo wiem ze to ryzykowne , szczerze mówiąc myślę o tym ale się boje bo mam też inne nurtujące mnie pytania , pozdrawiam cieplutko wszystkich zainteresowanych.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 miesiąc temu - 6 lata 2 miesiąc temu #1066625 przez Andreaa
Chorowałam na to. Obecnie juz nie choruję a przynajmniej mam taka nadzieje. Ból był niesamowity ale polepszyło się jak wybrałam się do lekarza oraz miałam przypisane leki plus oczywiście zastrzyki clexane.Początkowo nie wyobrażałam sobie abym miała sobie sama coś takiego robić, ale jednak ulga była taka,że już mnie te zastrzyki nie przerażały.

Choroba jest trudna, niebezpieczna. Ale jak najbadizej da się to leczyć. I jeśli od razu zobaczymy objawy które wskazują na zakrzepicę to od razu powinnyśmy się wybrać do lekarza.
www.medprojekt.pl/jak-rozpoznac-zakrzepice-w-ciazy/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 miesiąc temu #1066635 przez Myszata
ja mam mutację genu PAI-1 tez mnie to stresuje jak to bedzie w drugiej ciazy w pierwszej nie wiedziałam ze to mam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl