BezpiecznaCiaza112023

Mamusie czerwiec 2012

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #423304 przez Joanna
nataleczka_92 możliwe, że Filipek się nie najada...ostatnio czytałam o przypadku, gdzie dziecko było ciągle głodne, mleko zmieniane i okazało się, że dziecko miało problem z przyswajaniem pokarmu i dlatego było głodne...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #423306 przez Joanna
Smyk bardzo często budzi się w nocy
Najprawdopodobniej malcowi nic nie dolega, tylko jest po prostu głodny. To oznacza, że potrzebuje bardziej sycącej mieszanki mlecznej. Przede wszystkim sprawdź, czy ta, którą obecnie podajesz dziecku, jest dostosowana do jego wieku. Według zaleceń specjalistów, niemowlętom do 6. miesiąca życia podaje się mleko początkowe (oznaczone cyfrą 1), a tym po 6. miesiącu - następne (oznaczone cyfrą 2). Nie próbuj zagęszczać mleka modyfikowanego na własną rękę, np. wsypując do butelki większą ilość proszku, niż zaleca producent. To może zbyt obciążać nerki dziecka, a także powodować wzdęcia, zaparcia lub biegunki. Aby zaspokoić głód brzdąca na dłużej i ograniczyć liczbę nocnych pobudek, do końca 4. miesiąca należy mu podawać na kolację mleko o gęstszej konsystencji, wzbogacone skrobią, a po 6. miesiącu takie z kleikiem ryżowym (oznaczone symbolem R).

Nasza Ala pije od urodzenia Enfamil, pamiętam że też na początku podawałaś to mleczko synkowi,więc może warto do niego wrócić?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #423317 przez Koni
Cześć mamusie ;)

U nas noc super :D Kacper spał od 22 do 4:30 a potem do 8 teraz się cycusiujemy.

Co do storczyków to ja ostatnio złamałam łodyżkę z kwiatkami bo szybko chciałam podnieść żeby podlać :(

nataleczka ja się co prawda nie znam na mlekach ale może spróbuj mu zmienić na to dla bardziej głodnych dzieci bo ono się dłużej trawi ;) U nas przynajmniej takie jest.

A z nogami zapytam gina w PL bo może on będzie wiedział od czego to :unsure: dzięki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423325 przez nataleczka_92
Joanna dziękuję:) tak podawałam mu Enfamil AR1 przeciw ulewaniom. Później przestał ulewać i zmieniłam na normalne. Poczekam do poniedziałku a jak się nic nie zmieni to pójdę do pediatry może coś pomoże

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423326 przez Natalia^^
hej.
nataleczka ja daje jasiowi kleik ryzowy z mlekiem, moze spróbuj... ale leci tylko przez smoczek awenta trójprzepływowy.


chłopek nosidełko ekstra nie widzialam jeszcze takiego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423335 przez nataleczka_92
Natalia no ja mam butelkę aventa ale smoczek zwykły 1. Mój mały dopiero w środę kończy 3miesiące,nie jest za mały na kleik?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423368 przez Madeline
My mieliśmy jeden dzień spokoju z ulewaniem dziś od rana znów. Chlusta tak że po jednym jest cały mokry i muszę go przebrać. No nie wiem. Od poniedziałku będę próbowała raz moje mleko raz mm.

Nataleczka może faktycznie już więcej pokarmu potrzebuje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423397 przez Koni
Madeline a od ilu on ci tak ulewa? Bo może ma refluks?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423400 przez Madeline
Od kilku dni. Był dzień przerwy a teraz znów. Tylko że jak mu daje mm z butli to oni kropli nie odda. Raz też sprobowalam w ciągu dnia i nie ulał. Potem poczekalam że 3 godz i dałam mu pierś i chlustal. Może spróbuje ściągnąć do butli i mu podam? Kiedyś ulewal ale trochę a tutaj potrafi oddac wszystko to co zje i na początku jest mleko a jak już mleka nie ma to twarozek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423424 przez Koni
Madeline być może mu za szybko leci z cyca? Spróbuj ściągać i wtedy podawać i będziesz wiedziała czy to mleko czy to coś innego ;)

A mnie brzuch boli :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423427 przez Madeline
Koni może na okres?

My już się zbieramy. Odezwę się jutro wieczorem. Miłego weekendu :-*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423429 przez chłopek
a my jemy spagetti i czekam az maz skonczy kuchnie robi ja juz 2 tyg, no ale nigdy nie ma czasu bo do 19 robi a wieczorem to jzu bez sensu, we wtorek bede malowac siostra mi pomoze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423467 przez Kasiulka
czy Wasze dzieci też mają powiększone węzły chłonne? wyczuwałam u Zuzi symetrycznie po obu stronach główki 2 takie guzki. trudno powiedzieć od kiedy to wyczułam. Wasze maluszki też tak mają?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #423497 przez Joanna
nataleczka_92 czytałam na forum majówek, że za zgodą pediatry jeżeli jest taka potrzeba, to można podawaćdziecku mleko z kleikiem już po 3 miesiącu, ale na 100ml jedna łyżeczka dla przykładu, żeby nie przesadzić z ilością i wtedy musi być większa dziurka w smoczku. Zobaczymy jak u nas wyjdzie, Ala póki co ma smoczek 1 czyli wolny przepływ, a wczoraj kupiłam jej smoczek po 4 miesiącu, bo nie ma po 3 miesiącu, jezt po 2 ale to bez sensu kupować z firmy MAMbaby...za miesiąc spróbuję zamienić smoczek i zobaczymy, czy nie będzie się krztusić :blink:

a my niedawno wróciliśmy z gości, i nie mogę nadal uwierzyć, ale Ala zaśmiała się na głos i to kilka razy, było słychać rechot! a śmiała się do 13letniej cioci :kiss: pierwszy raz to się zdarzyło, a ja cieszę się jak głupia :laugh: jutro wielki dzień, mam nadzieję, że wszystko się uda :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423503 przez sister.anna
Joanna super z tym rechotem , ja ciagle czekam kurcze a Ala juz 3.5mca ma i sie super usmiecha ale nie smieje.. juz na glowie staje czasem zeby ja rozbawic ale twarda z niej sztuka i sie nie daje :blink:

Koni a Ty jedziesz niedlugo do Polski ze sie spytasz ginekologa o dolegliwosci? Mam nadzieje ze dzisiaj juz Ci lepiej.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl