BezpiecznaCiaza112023

W jakim jezyku wychowamy swoje dzieci

13 lata 6 miesiąc temu #32625 przez sloneczko
Mam pytanie do Mam ktore wychowuja swoje dzieci za garnica,
a mianowicie w jakim jezyku do swoich dzieci mowicie, i jakiego jezyka od dnich w przyszlosci oczekujecie.

Ja "rozmawiam" z Laura po niemiecku, i praktycznie ona tylko ten jezyk w domu slyszy.

polski slyszy tylko gdy rozmawiamy z moja rodzinka. Dlatego pierwsze co to bede ja uczyc niemieckiego zeby w szkole, z innymi dziecmi problemu nie miala, jak opanuje niemiecki, bede wprowadzac polski przeciez z babacia czy chrzestna czy dalszymymi czlonkami rodziny tez musi rozmawiac ;) co do pisowni z polskim nie bede od niej wymagac.

jako trzeci jezyk bedzie angielski, ja troche jeszcze pamietam, wiecej bedzimy razem sie uczyc, bo ja tez z mila chcecia sobie przypomne.

jakie jest Wasze zdanie,
jak Wy rozmawiacie z Waszymi pociechami,
co jest Wam wazniejsze,
a moze myslicie a teraz rozmawiam z moim baby po polsku, przeciez jak pojdzie do szkoly to opanuje szybko jezyk, jak dla mnie ta metoda jest niepoprawna... bo gramatyka niemiecka jest trudna, angielska jest latwiejsza, ale i tak musza rozmawiac, a jak nic nie beda rozumiec?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32632 przez Mirella
Słoneczko a Twój mąż jest Polakiem czy Niemcem?

Moja koleżanka mieszka we Włoszech, ma męza Włocha, z dwuletnim synkiem rozmawia po polsku, od włoskiego jest reszta rodziny :) łatwiej wprowadzić dwa języki u takiego malucha, jak pójdzie do szkoły to już będzie trudniej

Co do pisowni.... No wiesz w kontaktach handlowych sie przydaje, w jakichkolwiek innych zawodowych też, polski język, mało popularny, może się okazać atutem :) To tak z praktycznego punktu widzenia :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32638 przez _aga86_
My mowimy do Niuni w jezyku polskim. Jestem zdania, ze angielskiego nauczy sie w przedszkolu i szkole. U nas jest troszeczke inna sytuacja, bo sami do konca nie jestesmy zdecydowani czy zostaniemy na stale w UK. Oczywiscie decyzje podejmiemy zanim Julka pojdzie do szkoly podstawowej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32641 przez natmur11
ja jestem zdania takiego jak Aga ale ja nie wyobrazam sobie zycia za granica

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32655 przez Madzia89862
my mieszkamy w polsce ale juz mamy wstepy jezyka angielskiego przy zabawkach czy cosik.ale ja tez uwazam ze jezyka angielskiego czy innego nauczy sie w szkole czy w przedszkolu i gdybym mieszkala za granica uczylabym polskiego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32665 przez kasiora
ja z gabrielem "rozmawiam " po polsku, ale jemu jest obojetne w jakim jezyku do niego mowia :lol: po szwedzku to sie cieszy, jak bylam w czechach tez mu sie podobalo hehe :lol: ale tak na powaznie, gabriel za miesiac idzie do przedszkola tam beda mowili tylko po szwedzku wiec chcac nie chcac bedzie musial sie nauczyc :) a w domu bedzie oczywiscie polski :)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32667 przez sloneczko
moj maz jest w polsce urodzony i w wieku 8 lat wszyscy cala jgo rodzina wyjechala do Niemiec, i od tego czasu rozmawiaja po niemiecku, dlatego ja z moim mezem przewaznie rozmawiam po niemiecku jak po polsku, on zna polski, dogada sie i zrozumie. Ale jak ja go poznalam to znal kilka slowek, wiec nasze randki byly w kawiarni ze slownikiem polsko-niemieckim ;)

kasiora juz za miesiac, o jejku, jak Ty sobie poradzisz bez Twojego "anioleczka".

ja sobie tego nie wyobrazam!!!!!!!!!!! a to mnie czeka za 7 msc, bo po roku czasu chce do pracy wrocic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32668 przez Mirella
Słoneczko myślę zę w tej sytuacji spokojnie możesz rozmawiać z dzieckiem po polsku :) I tak wszyscy dookoła mówią po niemiecku i Laura też pewnie będzie tak mówiła, jeżeli chcesz żeby chociaż trochę mówiła po polsku żeby się dogadać z polską rodziną to w wieku szkolnym może być trudno ją nauczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32679 przez sloneczko
chyba macie racje, ona juz wczesniej powinna znac polski. Bo pozniej w wieku szkolnym czy w wieku ok 4 lat bedzie troche za pozno.

ok ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32707 przez kasiora
sloneczko napisał:


kasiora juz za miesiac, o jejku, jak Ty sobie poradzisz bez Twojego "anioleczka".

ja sobie tego nie wyobrazam!!!!!!!!!!! a to mnie czeka za 7 msc, bo po roku czasu chce do pracy wrocic.


a jakos dam rade :lol: :lol:
przez pierwsze 2 tyg bede z nim tam chodzila, zeby sie oswoil , przyzwyczail , pozniej jak juz bedzie ok , bede sie starala go zostawiac na pare godz i tak stopniowo... :) tu w szwecji wiek przedszkolny zaczyna sie od roku, jak inne dzieci sobie radza to i on powinien :blink:

a co do jezyka, ja nawet myslalam ze w wieku szkolnym bede wysylala gabriela na specjalne lekcje z polskiego, zeby znal swoj ojczysty jezyk tak jak sie nalezy :side:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32745 przez _aga86_
Kasiora to szybko w Szwecji zaczyna sie przedszkole. W Uk od 3 roku zycia chyba 2, czy 3 dni w tygodniu po 3h. A i tak mi sie wydawalo, ze szybko. Z tego co slyszalam w UK od 4 roku zycia juz dzieci chodza na 6h chyba 5 dni w tyg. Na sama mysl jest mi ciezko :D No, ale do tego czasu napewno sie z tym oswoje ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32808 przez kasiora
_aga86_ napisał:

Na sama mysl jest mi ciezko :D No, ale do tego czasu napewno sie z tym oswoje ;)


aga masz czasu a czasu na oswajanie :laugh:
mam nadzieje ze ja jakos dam rade :blink:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32990 przez sloneczko
od jakiegos czasu zaczynam mowic w domu po polsku.. i nawet moj maz tez czasem cos powie, nietyle co do mnie malej, ale co jest smieszne przypomnial sobie kilka slowek, albo te co ja bardziej mowie, to mowi zdanie po niemiecku a na poczatku czy na koncu zdania cos po poslu, to jest smieszne.

fajnie wypowiada te slowa ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33060 przez natmur11
ja do klaudii mowie glownie po polsku ale czesto tez zwracam sie do niej po angielsku ostatnio kupilam jej 2 pierwsze anglojezyczne zabawki i musze przyznac ze dla niej to swietna zabawa jak gadamy sobie po angielsku:) moze nie duzo sie nauczy czy zapamieta ale napewno juz bedzie jej latwiej w przedszkolu czy w szkole

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33095 przez _aga86_
Ja jak juz pisalam caly czas mowie do Julci po polsku, aczkolwiek praktycznie wszystkie Jej zabawki sa anglojezyczne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl