BezpiecznaCiaza112023

bol brzuszka/ kolki

13 lata 10 miesiąc temu #19715 przez natmur11
postanowalilam napisac tego posta bo kilka dni temu zauwazylam ze moja corcia ma problemy z brzuszkiem, niby robi kupki kilka razy dziennie ale wieczorami a dzis nawet od rana caly czas wisiala na piesi kazde polozenie jej w lozeczku konczylo sie placzem gdy myslalam ze spi poszlam do lazienki to zaczela tak strasznie plakac ze az sina sie zrobila na buzce, dodatkowo ma problemy ze snem usypia na kilka min i za chwile znow placz jak klade ja sobie na piersi to sie strasznie "napina" i stara sie prutnac co tez konczy sie czesto placzem. od 7 rano gdzies do 12 caly czas domagala sie piersi, possala kilka razy usnela na kilka minut i placz i znow piers, sen, placz. wiem ze nie byla glodna bo w koncu juz dosyc obficie ulala zreszta wcale sie nie dziwie, w koncu nie moglam patrzec jak sie niunia meczyla wiec zrobilam jej herbatki z kopru wloskiego i po pol godz usnela (wypila 60ml gdzie zawsze z butelki nie wypijala wiecej jak 30), teraz spi juz prawie 2 godz, herbatka zawsze jej pomaga, ale ja nie chce za bardzo jej dawac herbat ani butelek bo wydaje mi sie ze cycus powinien jej wystarczyc zwlaszcza ze ma nie cale 3 tyg. co wy bardziej doswiadczone mamy mozecie mi polecic? to sa kolki waszym zdaniem? jak jej pomoc? staram sie masowac brzuszek ale nie bardzo pomaga...

przepraszam jak chaotycznie napisalam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu - 13 lata 10 miesiąc temu #19717 przez sloneczko
natmur jeszcze jak bylam w ciazy to posta zalozylam

www.zapytajpolozna.pl/forum/dziecko/rozw...noworodkow.html#8515
tutaj troche dziewczyn sie wypowiedzialo.

www.zapytajpolozna.pl/forum/dziecko/zywi...bol-brzuszka.html#35

i tutaj tez toszke o tym mowa byla.


p.s te cwiczenia w pierwszym poscie poleca, np rowerek czy masowanie brzuszka wedlug wskazowki zegara.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19729 przez basik_twins
U nas w NL są takie krople o nazwie infacol i moja szwagierka miala ten problem, maly nie mog wogole miec spokoju po jedzeniu. Daje mu zawsze na dziosła kropelke przed butla i problemu nie ma.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19732 przez natmur11
basik u nas tez sa te kropelki ale na ulotce napisali ze po miesiacu stosowac mozna wiec musze sie wstrzymac a w piatek zapytam lekarza jak bede na wizycie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19734 przez basik_twins
oj :( bo ja sie nie znam....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19739 przez angela660
Natmur ja dziś, a własciwie od wczoraj ma ten sam problem. Mały ciągle krzyczy, napina się i też właśnie robi niby kupki, ale tylko tak troszkę jak purta to strasznie się denerwuje, ja już dziś myślałam, że oszaleję jak nie mogłam mu pomóc.

Kładłam go na sobie, dawałam herbatkę koperkową a do wody na nią dosypałam kminku, dostawiałam do piersi, masowałam brzuszek i smarowałam go maścią majerankową, nawet próbowałam wsadzić mu termometr w dupkę- choć się bałam, a i jeszcze nawet patent z suszarką wykorzystałam no i to go też troszkę uspokoiło, choć ostatecznie doszłam do wniosku, że kupię kropelki.

Lekarka powiedziała, że można podawać espumisan, a farmaceutka w aptece dała jakiś odpowiednik bobotic (chyba tak sie nazywają) i też jest napisane, że dopiero od 28 dni, ale powiedziała, że śmiało można podawać i niczym to nie grozi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19753 przez Moniq
w sumie espumisan jest po pierwszym miesiącu, ja małej podawałam kropelki BioGaya, są od pierwszych dni życia, można je podawać przez długi czas po 5 kropelek dziennie, u nas pomogło

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19927 przez angela660
a tak w nawiązaniu, chciałam zapytać jest jakiś limit w podawaniu herbatek niemowlakom?
Mój mały ma 3 tyg. i dziś wypił w sumie 200ml tak na 3 raty i pewnie wypiłby jeszcze gdybym mu podała, ale nie chciałam przesadzić. Podejrzewam, że spowodowane to jest tym strasznym upałem.
Ale czy można przesadzić z koperkową herbatą? Bo wiadomo, że takie manewry w jelitach spowodowane zbytnim rozluźnieniem też są bolesne;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19930 przez natmur11
wiesz angela moja niunia tez sporo pije tych herbatek, czasem po cycku dawalam jej butelke ze swoim albo sztucznym mlekiem jak wypila 30 ml to max a herbatki wczoraj mi wypila 100 i dodatkowo caly dzien na cycu, ja podaje tak raz dwa razy dziennie a czasem w ogole zalezy od jej brzuszka. wydaje mi sie ze przesadzic raczej sie nie da chociaz napewno lepiej przystawic do cyca i dac mu cos pozywnego, a druga sprawa ja sie boje dawac jej duzo bo ona spi po 4-6 godz w nocy a jakby sie pozadnie napila herbatki to nie wypila by duzo z cyca to moze ilosc mojego pokarmu by sie zmiejszyla albo piersi eksplodowaly.:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19935 przez sylwus136
Ja sie na herbatkach nie znam bo małemu nie podaje choc chce wprowadzic.
czytałam na opakowaniu ze mozna podawac 100ml dziennie ale ja sie nie znam...
a podajecie moze herbatke rumiankową??
i jakiej firmy??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu - 13 lata 10 miesiąc temu #19960 przez angela660
Dzięki dziewczyny:)
Mój już wypił dziś 200ml koperkowej, i dalej krzyczy przy purtaniu;/

A rumiankową herbatkę podałam 1 raz wczoraj z hipp'a.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19969 przez Moniq
z tymi herbatkami nie można przesadzać, bo one składają się głównie z glukozy, czyli cukru i w większych ilościach mogą powodować problemy z kupą lub z "gazami", Maluszkom w taki upał można podawać też wodę tylko do 6 miesiąca powinna być to przegotowana woda

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19991 przez angela660
Dziękuję Moniq, spróbuję podawać odrobinę herbatki profilaktycznie i więcej wody zobaczymy co będzie, chciałabym żeby nie miał już kolek:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl