BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

10 lata 11 miesiąc temu #673056 przez Monia_T
Asia robi tak od jakiś 2 tygodni, 2 dni nic a później 5 dużych jednego dnia :silly:
Iga wymęczona na maxa, a spała całe 7 minut...kawę zdążyłam zrobić :P

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673061 przez Alina2408
chomiczka ja cie chyba wole w tej wersji po ciazowej twarz masz taka delikatniejsza...

princess super wiesci jednak mama wie najlepiej... to znaczy ze maly ksiaze bedzie mojl machac nozkami w dzien no a w nocy i tak spi wiec super...

paula moja przybrala jeszcze mnie i teraz wazy podobnie do twojej wiec sie nie denerwuj mnie pani doktor powiedzila ze przybrala rowno z wzrostem i u ciebie tez tak jest :)

pati a nie mozesz mu dac czegos na ten stan podgoraczkowy...

aga a moze brzuszek i dziewczynka nie moze sie wyprukac do konca??? pospiewaj muzyke pusc ja ostatnio odkrylam ze moja bawi troche woda z kranu...

princess to roznie bywa z tymi zebami :)

chomiczka ja to w wozku trzymam jak musze cos w kuchni zrobic i wrtedy unosze pod glowka bo mam taka mozliwosc w wozku i mala sie cieszy bo widzi wszystko i wiesza ze mna pranie itp...

michasia a warsztaty ciekawe??? w sumie dobrze ze meble sie sprzedaly pare groszy do przodu...

princess pianinko super tylko szkoda ze sie maly wystraszyl a moze poloz go bez dzwiekow na razie???

suzi wszystkie przez to przechodzilysmy spokojnie :):) dasz rade :)

michasia niekoniecznie ale u mnie tez juz mala zasypia sama w dzien cyc ja jeszcze usypia jak chce usnac a nie moze ...

monia u nas podobnie najczesciej je w dzien przed wyjsciem i po powrocie ale generalnie to je kiedy chce :):) a spi od 19 i nie ma bata nawet w takie pochmurne dni od 18 juz chce usypiac i do 4 bez przerwy a pozniej co poltorej godzinki ok 7 wtaje sie pobawi ze dwie godzinki i znow troszke podrzemie...

satine wejdz na strone bobovity...

asia powiem ci ze gerber jest tak samo dobry jak bobovita bo juz otwieralam i porownywalam :) wiec spokojnie a wiesz sama nie zrobisz w sumie lepszych jak nie masz dostepu do dobrych owocow i warzyw...

maracana a karmisz cycuchem???

monia no ja to chyba jestem uzalezniona od slodyczy... nie moge ich rzucic a tak bardzo sie staram...

monia moja tez oglada z rana tvn24 i bardzo to lubi juz nam w nawyk weszlo :P

a my wlasnie wstalismy a dokladniej mala z tata ... jak ona sie cieszy jak go widzi.. czy wasze dzieciaki tez sa tak zainteresowane dlonmi rodzicow???




...nie oddam Cię nikomu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673066 przez sylwia1986
dzień dobry :)

Madlen Monia ma racje, ciężkie dzieciństwo niczego nie usprawiedliwia, Twojemu M przydałaby się jakaś terapia szokowa, żeby Cię z czasem nie "stłamsił" tak jak pisze Suzi.

Aga witaj :) a masz może chustę lub nosidło, może mała zamiast tych wszystkich zabawek potrzebuje tylko Twojej bliskości.

Kasia hehe, skąd ja znam ten terroryzm B) :woohoo: ja się śmieje że mojego syna po prostu bolą plecy od leżenia :silly:

Chomiczka przerażające z tym Twoim M, mój w dzieciństwie lunatykował, raz w środku nocy z kocem na plecach chciał iść na spacer.. Piękne zdjęcia, boś Ty piękna :blush:

Madlen też dostaliśmy tą paczkę z bobovity, ale ponoć ta marchewka ochydna jest.. Jest jeszcze program bebilon i tam też można coś dostać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673068 przez Paulaaa
Cześć

Nie śpimy od 7.30.
Mała w nocy nadrabiała i jadła co 3h. Gorączki nie ma, gaduli od rana - czyli jest ok. :) Ufff

Pogoda do dupy. :( Szaro, buro i ponuro. Tylko patrzeć jak zaraz lunie.

Jadzia wczoraj pytałam pediatry o słoiki. Powiedziała, że na tym etapie to tylko słoiki. Sama mam nie gotować jeszcze dla niej. Ja osobiście uważam że gerberki są najlepsze :blink:

Gabilee może pogoda tak na niego działa i nie śpi?

Zmykam na razie. Dupina do przebrania :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #673109 przez [email protected]
Dzień dobry :) Wczoraj byliśmy na szczepieniu,Gabryś waży 6kg.
Ostatnie nocki jakaś masakra,mały jadł co godz albo 2,dzisiaj była pierwsza noc od 3-4 tygodni normalna,obudził się tylko raz o 3 i rano o 6 :lol: spałam tylko do 3 ale i tak się ciesze,po karmieniu nie mogłam już zasnąć,poza tym jestem strasznie głodna w nocy i muszę coś przegryźć.W jednej piersi miałam zapalenie ale już jest lepiej,gorzej z drugą bo od miesiąca mam zatkany kanalik,masuję i nic,coraz twardsze i większe się robi :(

Wszystkie maluszki cudowne :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673130 przez Madlen
Adaś spał 12 h, zjadł i znów śpał do 9

Michasia tam w tym poradniku jest napisane, że słodkie smaki wszystkie dzieci lubia dlatego owoc później- w 3 tyg. nowych smaków. A do warzyw trzeba przyzwyczajać, nawet próbować kilkakrotnie. Najpier pojedyncze marchew, brokuł, kalafior. I obserwować reakcję kilka dni na pojedyncze warzywo.
Mama dobrze mówi :)
Ja używam baardzo mało soli, M. w ogóle. A cukier dla gości.. Używałam fruktozę. Wczoraj kupiłam zaś stewię.

Asia myślę, że Gerber czy Bobovita czy też Hipp (nie wiem co jest u Was) jest dobrej jakości, a ze smakami to przekonam się wkrótce.

Maracana dziękuję, zawstydziłaś mnie.. :)

Gabilee skok jak nic.

Aganobla współczuję, ale to musi boleć..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673132 przez Marlena1888
Monia ooo kawa dziś z rana musss. znowu nie wyspana, Fifi spał w nocy kiepsko, płacz przed snem, niepokój, uspokojenie tylko w ramionkach, liczne pobudki, a ostateczna pobudka ok 5. gdzie mój przesypiający całe nocy synuś.. Asia ile trwał u Was ten skok?...

Gabille czyżby też ten skok ma Leoś? :dry:

princess 5?! o kurcze, więc są wyjątki od reguły ;P

a po marchewce dziś rano pomarańczowa kupa hehe;) dziś przerwa i jutro znowu mu dam ;P a zupkę jarzynową właśnie chyba też muszę kupić w słoiku, bo zje 3 łyżeczki a tyle roboty :silly: :silly:

Aga a ja z okolic rzeszowa jestem ;) współczuje, ale też podziwiam, mój jak płacze 10 min to nerwa mi się włącza.. :blink: a moje sposoby na uspokojenie to śpiewanie, karuzelka, zabawki, pielucha, tulenie.. będzie dobrze, ja zauważyłam że w takich syt tylko spokój mnie ratuje, bo jak zaczynam się wkurzać to Fifi jeszcze gorzej. a najważniejsza jest ta choćby godz na relaks dla Ciebie, gorąca kąpiel, spacer, zakupy, żeby ktoś Cię zmienił i żebyś odetchnęła B)

Aneta nie przejmuj się, będzie szczupła laska. a jak dalej tak będzie to trzeba będzie dokarmiać.. :huh:

Filipek robi teraz 3 kupy dziennie :ohmy: :) ale konsystencja idealna :lol: :lol: tylko szok bo było tak na samym początku a niedawno robił jedną na 3 dni :blink:

idę cosik zjeść hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673148 przez kasia123m
Sylwia dokladnia :laugh: bola ja pleecy od lezenia :laugh:

Ja kacprowi gotowalam zupki jak glupia codziennie swieza i jadl na przemian ze sloiczkami.a moja sasiadka kupuje krolika gotuje z tona roznych warzyw,miksuje i do sloiczkow i do zamrazzalnika.i codziennie wyciaga jeden.starcza jej na 7 dni i znow gotuje.obydwoje dzieci tak zywila i sa zdrowiutenkie.malo tego Oliwka ta styarsza ma juz 6 lat a pierwszy raz zchorowala jak miala 4lata,przezdrowa.u mnie kacper nieprzepadal za daniami ze sloiczkow,owoce jadl chetnie a daniami plul.ale dostawal na zmiane z moimi zupkami.
Z Tosia poczekam ze sloiczkami do 4 mies jak skonczy.nie chce nic przyspieszc.niech sobie spokojnie uklad pokarmowy dojrzeje.uklad nerwowy tez.mamy czas.

Tosia grzecznie cwiczyla na rehabilitacji.mam cwiczyc chyba tak jak princess pisala na boczek i ciagniemy ramie zeby pokzac szyjke.jedyne czego nie lubi moje dziecko to jak sie ja kladzie na plecach a pupa oparta o moj brzuch i nogi w gorze.ta pozzycja zzupelnie jej niedpowiada hehe :silly: terapeutka mowila ze w pozycji na brzuchu rewelcja.i ze starszna cwanira.wszystkie wysokie pozycje sa najlepsze.a jak :lol: ze mam sie nie marwic bo gdyby nie kacper to by ja nie brali na te cwiczenia.narazie nic zlego w jej rozoju niewidza.

Nie wiem jak jej teraz posilki wyrownac.wszystko jej sie dzis pomieszalo.a spc mi sie chce okropnie.musze chyba kawe wypic...
Monia mialam wpasc do Ciebie na ta kawe bo tak pieknie zaprszasz a Ty juz wypilas;)

Gabile zdrzemnij sie jak on zzasnie ...



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673179 przez xpatiiix3
Gabilee mój juz trzecia noc praktycznie cala noc nie śpi wstak też przed 4 a pisałam do 12 referaty z geografii... :/ i powiem Wam ze czuje się jakbym na kacu ostrym była taka wyzuta i wypluta :P

Alina jest tak 37.6-38.4 mówiła, żeby nic tak nie dawać na razie lekarka, jak podtrzymywać się będzie to wtedy a u niego się waha tak ale w razie co to mam czopki z paracetamolem :)

Lece dzisiaj do brata zajrzeć, wezmę małego i odwiedzimy w końcu go, taka ze mnie chrzestna, ze jeszcze go nie odwiedziłam od kiedy Marcelek się urodził a w lipcu kończy 2 latka i wypada coś podrzucić mu w prezencie :) Macie jakieś pomysły.?

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673185 przez dominia
Dzień dobry :)

Asik :lol: :lol: wiem co to znaczy brak weny .. ostatnio tak miałam ;) mam nadzieję, że dzisiaj już lepiej :kiss:

Aguś może przejdź się do kogoś z tym kanalikiem bo pewnie przez to miałaś zapalenie a będzie jeszcze gorzej jak się nie odetka ;) super, że Gabryś tak spał :kiss:

Ja nie rozumiem tego mojego Syna ostatnio .. znowu wczoraj jak zwykle usnął w leżaczku, przeniosłam gada na górę i ani nie drgnął !! włożyłam do łóżeczka i już gniotek taki, że trzeba było wziąć do cycusia .. wypił troszkę mleczka, usnął, przeniosłam, pokopał się trochę ale spał .. 2:30 biorę do jedzenia zjadł po 3 wkładam do łóżeczka, wierci się, kopie kołdrę co mnie OKROPNIE wkurza bo zaraz ma przykrycie w nogach :dry: patrzę oczy jak 5 zł :dry: ;) :cheer: myślę oooo nie kolego tak nie będzie .. już myślałam, że będzie zabawa do rana ale wzięłam do siebie pielucha przykryty po szyje i usnął ale spał już ze mna do rana ;) :huh: żeby się tylko nie przyzwyczaił bo jak my w trójkę będziemy spać na łóżku metr 40 ... :dry: co za chłop to normalnie ja nie wiem :angry: :side: :unsure:

Madlen wszystkiego najlepszego dla Adasia !!! :kiss: dzisiaj Nasz forumowy chłopczyk kończy 3 miesiące :) buziaczki dla Synka :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #673217 przez [email protected]
Dominia właśnie w tej piersi co zapalenia to jest lepiej a w drugiej jest kanalik zatkany już 3-4 tyg,pokazałam wczoraj pediatrze,mówiła żeby masować i przepisała lek homeopatyczny,chociaż ja w te leki nie wierze,dla mnie to placebo
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673227 przez maracana
Dziendoberek :)
My tez juz od 6:30 na nogach... Ale sie dzis naspalam... buuu :(

Monia wstawie jakas fote, jak znajde... Ale modelami to my nie jestesmy... Tylko dzieci nam sie udaly hehe :)

Alinka tak, karmie tylko cycem...

Aga a wiec Amelka jak byla taka malutka, zachowywala sie dokladnie tak jak twoja Ewunia... Nie doradze ci niestety jak to zmienic, bo ja nawet zmieniac tego nie probowalam... Tak jak pisze Sylwia, wyszlam z zalozenia, ze mala potrzebuje mojej bliskosci i czulosci, wiec spedzalam z nia kazda chwilke, nawet jak spala. Albo ja albo moj P... Jak on byl w pracy to ja tylko sie mala zajmowalam, nie robilam nic wiecej... w domu byl balagan, ja pol dnia w szlafroku, rozczochrana, czesto glodna, ale dziecko mialam szczesliwe i to mnie cieszylo... wiem, ze bardzo ci trudno ale wyglada na to, ze dla twojej coreczki w tej chwili ty jestes calym swiatem, przy tobie czuje sie bezpiecznie, ciebie kocha najmocniej jej malenkie serduszko... postaraj sie tym cieszyc, bo uwierz szybko sie to zmieni... zaraz polubi zabawki, tv i wszystko inne bedzie wazniejsze od mamy... Amelka juz teraz z wielka lacha daje mi buzi i sie przytula, a ma dopiero 2 latka...

Madlen buziaczki dla twojego przystojniaka z okazji 3 miesiaczkow :kiss:

Dziewczyny nasze dzieciaczki sa coraz wieksze i coraz bardziej cwane... no i coraz bardziej ciekawe swiata... odkryly, ze jest cos wiecej, niz butla czy maminy cyc i bialy sufit... teraz trzeba nosic na raczkach, pokazywac wszystko, gadac do nich... spac tez spia jak chca, a nie jak im sie kaze... tak to juz jest... czasy kiedy male jadly i spaly minely bezpowrotnie... swoja droga to super sprawa obserwowac, jak sie ujawnia i ksztaltuje charakterek naszego maluszka :)

Pogoda nam sie zepsula :( a juz bylo tak slicznie przez ostatnie kilka dni...ehh Anglia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673238 przez Martyna
Dzień dobry :)

U nas nieciekawie za oknem. Noc całkiem w porządku poza tym, że po karmieniu przed 4 Mały nie chciał spać i co... ja padłam a on pierwszy raz sam zasnął w łóżeczku :) i wstaliśmy przed 7. Teraz szaleje :) na macie i piszczy.

Wczoraj fatalnie się czułam, cały czas spać mi się chciało i nie miałam siły.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Suzi Mikuś słodziak malutki :kiss: :kiss: :kiss:

Chomiczka dziękuję za link, my zamówimy też krówkę albo lwa :)
Oluś Hrabia :lol: :kiss: :kiss: w tej pościeli i jaki zadowolony

Pieknie wyglądałaś :) na pewno teraz też tak jest :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Jadzia ślicznie wyglądasz :) Hubcio przystojniak mały :kiss: :kiss: :kiss: książeczki i przytulanka extra:kiss: od małego pochłania dobrą książkę :lol: ale paluszki lepsze

Alinka ale cudnie na tej działce :) za kolorami nie nadążam :laugh: pozytywna wariatka

Pati ooo ząbki!!

Aga27 Mój Robcio kilka razy przekręcił się z brzuszka na plecki, a tak poza tym to nic. Jak się bawimy to obracam Go na boczki, On sam póki co nie. Ale na brzuszku lubi leżeć i też śpi dużo na brzuszku. Na początku nie chciał leżeć ale kładę przed nim zabawki albo oglądamy książeczki :)

Monia dziękujemy. A tak ciesze się każdą chwilę, przytulam, całuję bo niedługo będzie "Mama weź, Mama nie całuj :)"

Zmiany w mieszkaniu obmyślone? czy już wprowadzone?

Zdrówka dla Kini!!!

Sylwia dobrze, że juz wszytsko dobrze!!! :kiss: :kiss: ale sie strachu najedliście!!!

Super, że udalo sie tak szybko wizytę umówić. Powodzenia!! My mamy jutro kontrolne usg. Mam nadzieję, że będzie juz wszystko dobrze!!

Lutówki 2014!!! muszę poczytać. Niedługo rocznica jak zrobiłam drugi test i wyszedł pozytywnie. Najpierw 8 czerwca jak robiłam była 1 kreska to prawie się poplakalam. W pracy chodzilam naburmuszona, koledzy aż sie bali do mnie odezwać ;) a 15 czerwca wyszly 2 kreski, płakalam jak głupio, wyciągnęłam M spod prysznica i aż sie trzęsłam z radości. Z pracy wyszłam szybciej i pobiegłam do lekarza, przyjął mnie przed umówionymi pacjentkami. I wtedy widziałam malutki pęcherzyk i czekalismy na serduszko. Aż gardło ściska ze wzruszenia!!! Wtedy kilka milimetrów, a teraz 68 cm mojego największego SZCZĘŚCIA!!!!

Dominia cudnie wyglądacie, a Igi jaki luzak :kiss: :kiss: :kiss: ravczki w kieszeni :lol:

Strasznie przykre. Najgorzej jest jeszcze jak się kogoś zna. Tak jak ja poznalam dziewczynę w szpitalu jak leżałam w styczniu. Potem jak szłam 19 lutego na wywołanie widziałam się znią, dzień wczesniej miała planową cesarkę, a potem sie dowiedzialam, że 20 lutego juz jej córeczka nie żyła!!!! SZOK!!!

Marcana witaj zponownie:)

Madlen super pediatra. Dobrze, że z morfologią i tsh ok. oby wyniki wymazu były dobre

Satine ale sie Maryska zmęczyla jedzeniem :lol: :kiss: :kiss:

Princess super, że z bioderkamu lepiej!! a Adaśko jaki MUZYKAlny :kiss: :kiss:

Co do wprowadzania pokarmów, to w poniedziałek rozmawiałam z naszym pediatra i powiedział, że jak karmie piersią to dopiero po skończeniu 4 miesiąca można zacząć wprowadzać jakieś deserki i obserwować - na sloiczka jest po 4 miesiącu najwczesniej. Powiedział, że później lepiej. Polecał HIPPa i kaszkę bezmleczną sinlac.


nie zdążyłam wszytskiego przeczytać Synek wzywa....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673287 przez dominia
Dziewczynki powiedzcie mi bo mam taką promocję ..
Bobovita dwa słoiczki za 5.35 ..
Opłaca się ???????? bo jak tak to może sobie kupię już, data jest długa a przecież w domu nic mi się z tym nie stanie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #673294 przez ola85
Witajcie,
Mi wieczorem forum wariowało. Nie dość że strona nie chciała się załadować, to jeszcze mi posta skasowało. No a potem już mała marudziła to nie miałam czasu by napisać jeszcze raz

Dominia, Michasia, Monia - ja tyle czytałam o tym wprowadzaniu diety maluszka, że jestem od tego teraz jeszcze głupsza :silly: Chyba zaufam jednak intuicji.
Jadziu - ja pewnie sięgnę po słoiczki. Będę starała się dawać "swoje" owoce, ale jak wrócę do pracy tak na dobre, to doby może nie starczyć :blink:
Gabilee - wytrwałości kochana, pewnie Leon ma też jakiś skok rozwojowy
Monia, Jadzia - Liduś robi 3-4 kupy codziennie
Chomiczka, Sylwia - ja nigdy nic wspólnego z lunatykowaniem nie miałam. Ale przypomniałam sobie taką historię jak kiedyś jak moi rodzice pojechali na wakacje, to do siostry przyjechał chłopak. Ja wtedy poszłam spać do sypialni rodziców, a oni do naszego pokoju (miałam pokój z siostrą). No i w nocy wstałam do toalety, a że byłam zaspana to wracając odruchowo poszłam do "swojego pokoju" a tam oni "ten tego ten... :silly: " powiedziałam: "sorry..." i wyszłam, ale mi głupio było jak fix :P
Aga - ja myślę że Sylwia ma trochę racji. Moja mała też cały czas spędza ze mną. Biorę do fotelika i razem prasujemy, gotujemy itp. Sama od razu by płakała. Mogę jej dać zabawki ale to tak 10min max. Jest też strasznie zazdrosna o laptopa, wystarczy że wezmę go do ręki i od razu włącza się marudzenie. Myślę że więcej kobiet tak robi. Są takie dzieciaczki, które świetnie bawią się same, ale myślę że to zdecydowana mniejszość. My czytamy, śpiewamy tańczymy, czasem ma takie dni że mało śpi, to wtedy to praca na pełny (24h) etat :laugh:
Aganobla - No to Cię wzięło z tą piersią. Oby udało się to jakoś zaleczyć.
Martyna - fajnie że znaleźliście super chrzestną

Coś tam chciałam jeszcze dopisać, ale już nie zdążę, bo Liduś już nieźle oburzona :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl