BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 7 miesiąc temu #937336 przez EwelinaS
Mam nadzieję że zdążę ze wszystkim, póki co trochę hamuje mnie brak szafy komandory żebym mogła opróżnić komodę dla małego. Trochę mnie martwi to że mój J myśli że to się wszystko da i skoro mamy wózek i łóżeczko ( stelaż) to wszystko mamy i czasami mi się wydaje że wszystkie wyprawki, butelki pieluszki są na mojej głowie. A wasi faceci jakoś czynnie udzielają się w zakupy tzn. dopytują sie czego brakuje i co jest potrzebne maluszkowi i wg??
kelis3 chyba masz rację co to tego trzeciego trymestru nawet mam jakieś wahania nastroju a nie należę raczej do humorzastych ludzi wiec chyba coś w tym jest
martadiana ja też w niedzielę tak miałam że było mi słabo nagle gorące poty i prawie zemdlałam na szczęście się ogarnęłam i zdążyłam wyjść na świeże powietrze, ale też tak mam że mi się zakręci w głowie
luska u mnie póki co brak znaku jakiegokolwiek że te piersi będą karmić poza tym że są większe to nic z nich nie leci a jakoś wrażliwe nie są :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #937348 przez ninoczka
co do kombinezonu to tez mi sie wydaje ze spoko niebieski.Ceny w sklepach sa przerazajace kombinezonow.Mi sie kurcze 1 udalo w komisie kupic.A jeszcze 1 potrzebny a juz nie wychodze i lipa.
u mnie tez jeszcze nic niewidac nie slychac jesli chodzi o piersi.moze to cisza przed burza?
no mi men pomaga.na te wizyty w szpitalu i moj strach ze nie zdaze wszystiego kupic musial mi pomoc-ale oczywiscie sam chetny-nie zmuszalam.
z ta waga to fajnie ze tak jest ze i do przodu moze byc.pocieszylyscie mnie.DZIA

[/url]
Podziękowania: ulka1983

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #937361 przez chasiami
ninioczkaPolecam kombinezony w Carrefurze były za 39 zł :) mam bo kiedys już kupiłam dla Ali :) a teraz mi sie przyda :)

Wyprałam już ponad połowę ubranek po Alicji i okazało sie ze niektóre mam brudne z oliwki, a uzywałam jej tylko kilka dni na początku, bo potem okazało sie ze ją to uczula, ale to wystarczyło zeby dużo rzeczy miało żółte plamki.
No nic nie zrobie wyprasowałam a do szpitala i tak muszę kupic nowy komplecik :)
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #937374 przez ulka1983
eh wkurzyłam się bo skasowałam posta :evil: :evil: odpiszę jutro idę spać :pinch:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #937375 przez martadiana
ewelina moj to sam mnie ganial moze bys to kupila to to to tamto i jak na sklepach bylismy to sam wszystko wybieral butelki wanienke itp wiec udziela sie naszczescie :)

ulka wspolczuje hehe :D dobranoc

u mnie z piersi tez nic nie leci jedno co to mi troche urosly i ostatnio mam strasznie niebieskie zyly na dekolcie a tak to nic nie bol nic nie leci ;))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #937384 przez Monika_1985
Cześć dziewczyny!

Ufff.. w końcu mam chwilę Was nadrobić.

Stokrotko ja materac kupiłam z firmy Fiki Miki kokos pianka lateks (160zł niestety). Luska co do tego, że materac kokos-gryka jest zmieniany w zależności od pory roku to pierwsze słyszę! Wszędzie piszą/mówią , że na początku używa się strony z kokosem a po iluś tam miesiącach życia dziecka stronę z gryką. Ja jednak boję się trochę tej gryki ze względu na te możliwe robale, dlatego kupiłam z kokosem . Aaa.. dziękuje luska za przepis,zresztą z jednej z moich ulubionych ciastowych stron. Dziewczyny widzę, że polecacie pączusie więc muszę też zrobić przy najbliższej okazji :)

Elu no to nie będzie Wam lekko ale na pewno dacie radę! Jak to jest, że niektóre z nas tak jak Ty wymiotują jeszcze w tak późnej ciąży, a ja na przykład ani razu nie zwracałam przez całą ciążę :blink:

Maju gratuluję wypicia glukozy bez przygód. A jak wyniki? Coś więcej wiesz po wizycie?

Kasiah a na jaki kolor malowaliście pokoik? Mężu na pewno znajdzie czas na pomalowanie sypialni. Nie denerwuj się na zapas. Chociaż z tym wzywaniem do pracy na urlopie to niemałe przegięcie...

Chasiami super, że na wizycie tak pozytywnie. Kurcze, 2 kg?! No ładna już pannica jest :woohoo:

Kelis mówisz o poduszce klin? Ja w końcu na razie nie kupuję żadnej poduszki, ani zwykłej ani klin. Jak będzie jakiś problem to wtedy o niej pomyślę :)

Martadiana ja też mam takie żyły na dekolcie i piersiach. Hehe śmiesznie to wygląda ;)

My kupiliśmy w końcu komodę, wczoraj ją składaliśmy przez kilka godzin do późnej nocy więc padłam jak zabita. Dziś natomiast byłam na warsztatach Mamo to ja. Podobało mi się, a jak zajrzałam do siateczki, którą dostałam to byłam jeszcze bardziej zadowolona ;). Fajne upominki: próbki Johnsona, Palmersa, śliniaczek, butelka, smoczek, kawa zbożowa, witaminki. Także polecam! U nas prowadzący nie zawiedli i było naprawdę sympatycznie
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #937396 przez ela85
Witam z rana!
Kelis ja np zamierzam małego kłaść do 2 latek bez poduszki. Moja znajoma tu w Nl położna kładła swojemu dziecku zamiast klina pod materac jakąś grubszą książkę. Moja bratowa na początku układała maluszka na boczku,za pleckami kładła mu np zwinięty kocyk , wiec jak mu się ulało było ok.
Monika co do wymiotów to chyba kwestia tego jak maluszek się ułoży może mnie gniecie i takie sa efekty.
Podziękowania: kelis3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #937400 przez kelis3
Hej dziewczynki;)
Ninoczka, no ja myślę, że u Ciebie własnie na poczatek to raczej ciuszki w rozmiarach 50, 56, jednak bliźniaki raczej mniejsze się rodzą. Moja kolezanka niedawno urodziła synka 50 cm, to w ciuszkach 56 wyglądał,jakby zaraz miał tam zginąć;), a te pomary dzidziusiów w brzuszku sa tylko orientacyjne, tej znajomej własnie, o której wyżej wspominałam przez całą ciążę lekarz mówił,że dzidzia duża, a urodził się w 38 tygodniu 50 cm, 2160g

Mamomuminka dużo zdrówka dla synka i dla Ciebie! A miękka szyjka tzn,że przygotowuje się do porodu, czy skracać się będzie, bo nie wiem?

Kasiah dobrze sobie wywietrz ten pokój, najlepiej pozamykaj drzwi i caly czas na uchył okno, bo jednak ten zapach dość długo się utrzymuje,żebyś niepotrzebnie nie wdychała. Przykro mi ,że męża ściągnęli z urlopu, nic sobie nie można zaplanować;/, ale jeszcze na pewno zdążycie z malowaniem sypialni, tylko że dwa razy bałagan...

Martadiana- no następna kusi pączkami, chyba wreszcie zrobię;) Fajnie,że lepiej sypiasz, a badania, jeśli położna Ci nie zleci, to zrób sobie koniecznie sama

EwelinaS no jakbym mojego męża słyszała;) dla niego wyprawka kończy się na łóżeczku, wóżku i foteliku, reszty nie ogarnia kompletnie, ale powiem szczerze,że mam teraz tyle czasu,ze sama mogę się tym na spokojnie zająć i powybierać co chcę, z tym że jak sobie sama wybieram, to sobie sama płacę, a to już mi się mniej podoba;)

Monika super,że warsztaty udane, no i gratuluję wygranej! Fajnie,że już wreszcie masz komodę, też zawsze wszystkie meble składam z mężem;), teraz to już wreszcie możesz się wziąć za przygotowania już "na dobre". Ja z tego klina na razie zrezygnowałam,wczoraj dostałam zamówione wypełnienie pościeli i tam w komplecie jest podusia, więc w razie czego mam, chociaż na razie nie planuję używać, poczeka aż mały trochę urośnie

Ela dzięki za instrukcje na temat układania dzidzi do snu, na pewno się przydadzą z tym kocykiem za pleckami to też fajny patent

A ja dziś o 18 mam USG III trymestru, już nie mogę się doczekać;) mam nadzieję,że mi lekarz puści 4D zebyśmy zobaczyli synka;). A wydaje mi się,że na połówkowym dopiero byliśmy, wydawało mi się,że do III trymestru to tyle czasu zostało... A mnie dziś obudził znowu skurcz mięśni w nocy, tym razem uda;/, tego jeszcze nie było, jak coś to mi zawsze łydki drętwiały. Najlepsze jest to,ze skurcze w nogach zaczęły mi się dopiero kiedy zaczęłam łykać magnez, a wcześniej cisza... Ale tak jak już pisałam wcześniej, to chyba uroki III trymestru, i tak to juz będzie, jak to moja kółężanka powiedziała , pod koniec trzeba dostać w kość,żeby się już chciało wreszcie urodzić;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #937403 przez mama89muminka
Hej

ja tak na szybciutko bo maz naszym wlasnym synem nie umie sie zajac i nie moge przez to pospac dluzej :dry:

Martadiana, Kelis no ja wlasnie do konca nie wiem co z ta miekka szyjka, lekarka mi nic nie powiedziala, dopiero jak w domu zerknelam w karte to sie zaczelam zastnawiac. Jezeli sie skraca to na pewno do porodu juz niedaleko, a miekka to nie wiem. Ja myslalam ze moze ktoras tu bedzie wiedziec cos na ten temat.

I zmykam bo mnie szlag trafia z tym moim J a dziecka mi szkoda bo glodne chodzi :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #937413 przez Anna1991
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #937449 przez Monika_1985
Aniu a dlaczego wózek jest Tobie niepotrzebny? Tzn. teraz to rozumiem :silly: Jednak jak pogoda nam dopiszę to myślę, że może i w lutym albo w marcu uda się wyjść z maluchami na spacer :) Może wczoraj za dużo "biegałaś" i stąd ten skurcz, odpocznij dzisiaj na maksa tak na wszelki wypadek.

Mamo muminka może to nic na ten moment groźnego ta miękka szyjka. Skoro lekarka jakoś się tym nie przejęła, nic Ci na to nie przepisała czy nie dała zalecenia jakiegoś szczególnego odpoczynku. Tak jak dla Ciebie groźnie brzmi dla mnie skracająca się szyjka...

Kelis chyba nie ma co zbytnio przywiązywać się do tej wagi dziecka z usg bo tak jak piszecie i z tego co pamiętam Montresor też wcześniej o tym pisała, że wahania mogą być w obydwie strony. Pewnie dużo zależy od aparatury jaką dysponuje lekarz. Podejrzewam, że wielu z nich nie pracuje na jakiś wypasionych ;). Hehe mówisz, że trzeba dostać teraz w kość? Nie strasz bo ja dopiero wchodzę w ten magiczny trzeci trymestr. Oby był tylko lepszy niż pierwszy. Daj znać jak po wizycie. :)

Ewelina ja nawet nie zmuszam męża by ogarniał takie tematy jak pieluchy czy kosmetyki bo dla niego to wszystko to samo ;) . Natomiast jeśli chodzi o wózek to wybierał razem ze mną, nawet dzwonił do producenta by dopytać czy łożyska w kołach są wymienne (mechanik w końcu ;) ) więc cieszę się, że zainteresował się w temacie, na którym bardziej się zna niż ja. Ja jak typowa baba lubię temat kosmetyków, wyposażenia pokoju czy innych gadżetów i w tym temacie ja wybieram, nawet się cieszę, że się nie wtrąca zbytnio :laugh:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #937463 przez ninoczka
hejka
monika no praca konkursowa super
kelis w 38 tyg troche ponad 2kg?szok.slyszlam o np2800 ale taka malutka?
na prawde roznie bywa z tymi wagami i dlugosciami
ania wozek fajny
Fajnie ze w waszych miastach sa jakies spotkania.u mnie to sie nic nie dzieje.

[/url]
Podziękowania: Monika_1985

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #937503 przez maja001
Anna wózek fajny.
ela to niezłe zmiany sie u was zapowiadaja, oby wszystko przebiegło dobrze.Ja też zachodząć w ciąze wróciłam z NL do PL juz zostałam a J wyjezdzal do NL-ale on wracał do Polski co 3 miesiace i może dlatego u nas sie tak porabało
mamomuminka chyba juz tak jest jak sie ma dzieci, dziecko chore to my od razu tez zalapujemy jakies choróbsko U mnie to samo yło, mały sie przeziebila to ja za pare dni tez bol gardła i katar nie do zniesienia :( , Na szczęście czuje ze mi powoli rzechodzi
kasiah nie wdychaj za bardzo tej farby, bo to niebezpieczne dla dzidzi
\I wiecej nie zdołałam zapamietać
A wzystkim mamusią które maja wizyty życze powodzenia
Ja po wizycie wyników z posiewu na razie nie mam, za to mocz ok a morfologia na granicy normy tylko Płytki krwi bardzo obnizone i dostałam dodatkowo żelazo.Maluszek na razie rozwija sie praidłowo, choc nadal plamka serduszku jest i waży 1050g
A mojemu J przyszło ze ma sie jednak wstawic na komisje do NL do 20 11 i żeby yło piekniej to na dodatek mandat w kwocie 300zł za predkoś{ ale o nim wiedziałam od dawna} jednak niezbyt miło go płacić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #937525 przez martadiana
kelis daj znac po wizycie juz nie moge sie doczekac co ci powiedza :D

anna fajny wozek ja mam podobny i kola te same napewno beda dobrze sie sprawowac

maja to nasze niunie maja taka same wage :) dobrze ze z moczu u ciebie wszystko wyszlo dobrze

ja po wizycie z mala wszystko dobrze jak nalezy wazy 1000gr ;) mam za malo zelaza powinnam miec105 a mam 103 haha no ale tabletki mi przepisala... do tego 13 kg przytylam juz masakra :( najgorsze ze mi wszystko w tylek idzie :( no i dala mi dzisiaj juz karte ciazy bo mowi ze teraz moge w kazdej chwili urodzic bo roznie bywa.. juz papiery o macierzynskie zanioslam wiec wszystko pozalatwiane mam.. a pytalam ja o bol plecow to skierowala mnie do lekarza.. lekarz mnie zbadal i co ? nic mi nie jest .. tych lekarzy to ja mam dosc jak mi nic nie jest jak mnie pleca bola ale wez im wytlumacz ehh....

ogulem jakos sie dziwnie czuje dzisiaj chyba sie nie wyspalam nic mi sie nie chce :( ale lece ogarne troche zanim moj wroci pozniej sie odezwe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #937537 przez mama89muminka
Anna wozek super, tylko kol nie widze z przodu, masz skretne czy na prosto? Osobiscie mam wstret do tuch ciezkich wozkow, a tu moj J mnie zaopatrzyl w blizniaczy z tych cobwaza wiecej niz ja sama :dry:

Monika no jakos groznie bardzo mi to nie brzmi, ale chcialam wiedziec czy to cos znaczy. A praca konkursowa przecudna, ty chyba tez sie lubisz bawic w takie rzeczy recznierobione :) ja niestety przy mlodym noe mam na to czasu, ale tez bym.sie w cos pociapala :D a tak mi chodzi po glowie zeby ramke na zdjecie zrobic

Ninoczka w moim rodzinnym mieacie tez nigdy nic.nie organizuja, tam sie nigdy nic nie dzieje wiec nie jestes sama

Maja najwazniejsze ze wszystko w normie.A mandat - no za takie pamiatki sieladnie placi...

Martadiana co do plecow to w naszym.przypadku to norma, po porodzie tez beda bolec bo trzeba przy dziecku duzo zrobic. Ja sie z bolu wyleczylam zaraz przed zajsciem w ta ciaze czyli 2 lata sie meczylam...
Podziękowania: Monika_1985

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl