BezpiecznaCiaza112023

Zostanę mamą w styczniu 2011 roku!

13 lata 3 miesiąc temu #56463 przez monisia1984
hej dziewczynki.
nam kikut odpadl po 4 dniach .. mial taki plastikowy klipsik i w ogole nie musialam uwazac itd a w czwartek rano przewijam malego a tu kikuta brak.. przyszla polozna zadowolona bo pepuszek sie swietnie goi.... co do piersi to z tego co wiem to sie powinno na raz tylko jedna piers do karmienia dawac bo jak to mowia jest przystawka danie glowne i deser.. a jak sie piers zmieni to dziecko dostaje tylko jeden rodzaj pokarmu i moze sie nie najadac... ja jak klade malego do luzeczka to daje mu smoczka i stoje nad nim by mnie widzial albo mowie do niego jemu to pomaga to moze tobie tez pozdrawiam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #56477 przez miskiewicz88
hej:)Mam pytanie!
Jutro musze jechac pozalatwiac rozne sprawy do urzedow i oczywiscie nakarmie małą przed wyjazdem. Ale jak nam dluzej zejdzie to czy moze byc nakarmiona mlekiem z proszku??? Nie mam laktatora, jeszcze nie kupilam i tak sie zastanawiam. Zostanie z małą kuzynka i ona mowi, ze bez problemu mleko w proszku, ale ja mam watpliwosci. Nie mam problemu z pokarmem, wiec mała nie bedzie dokarmiana(chyba, ze wlasnie w takich sytuacjach jak ta). Jutro bedzie 8 doba zycia Marceli i ma dostac wit. K, a w mleku proszkowym ta wit. juz jest, wiec tez co z podaniem witaminki?...Poradzcie!

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=17013

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56495 przez agania123
Cześć dziewczyny!
Mam pytanko. Czy Wasze maleństwa też się zwijają tak jak by je brzuszek bolał? Moja Natalka ma z tym duże problemy i zastanawiam się czy to jest normalne. Położna mówiła, że to przez niedojrzałość układu trawiennego i że wszystkie dzieci tak mają, ale troszkę nas to martwi, bo przez te bóle to nasza kruszynka nie może spokojnie zasnąć :/ A przy tym kupki robi normalne i puszcza mnóstwo bączków :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #56497 przez Kasiekk
makaja co do podawania piersi obu na początku tez tak robiłam, ale już wiem że to był błąd... właśnie podając obie piersi dziecko się nie najada.. piersi to nie magazyn a produkcja... pokarm jest produkowany non stop... tylko jak dzidzia ściagnie to co zalegało w piersi to żeby dalej mieć pokarm musi intensywniej pracować - ssać a nasze maluchy to cwaniaki ;) wypluja udaja ze spia a po 5 min jeszcze jeszcze... ja sie wzielam na sposób... przystawiam młodego do piersi po pewnym czasie od przysypia i wypluwa, więc ja czekam jeszcze chwilkę gilgocze go po policzkach czy po uszku zeby go przebudzic... jak sie obudzi tzn ze nie najadł się a jak nie to spokojnie moge kłaść go do wyrka :D Co do usypiania małego mój też woli na rączkach.. przez te cholerne gazy tylko masowanie trzymanie go u nas na brzuchu pomagało więc cwaniak teraz terroryzuje, ale my sie nie poddajemy ;) ja podchodze do niego daje mu smoka przykładam mu do buźki pieluszke tetrową lub moją dłoń i uspokajam go mówiąc szeptem lub nawet ostatnio ćććććććśśśśśś na niego zaczyna działać ;)... zauważyłam jeszcze jedno, że za dnia młodyśpi jak zabity mimo ze sie gada odkurza chodzi tv i nie wiadomo jakie mozliwe sprzety jeszcze działają... więc na dzisiejszą noc zapodałam mu radio w pokoju i wiecie pospałam troche więcej niż 40 min :]

miskiewicz88w związku z tym że mialam malo pokarmu dokarmiałam młodego butlą, ale ze względu na na to podejrzenie o skazę kazała mi dr odłożyć... i chyba musze zacząć mu dawać wit K bo przy butli nie ma takiej potrzeby... ja sądze że nie podaje sie wit K jesli regularnie codziennie dajesz butle a nie raz na jakis czas... wit K podaje sie codziennie a Ty chcesz dać tylko wtedy kiedy cos bedziesz załatwiać... aaaaa nie polecam mleka GERBER bo chyba Karola uczuliło... z tego co wiem najlepszy jest BEBILON

A jak Wam minął dzien babci i dziadka ? My w imieniu Karola dalismy dziadkom na pamiątkę zdjęcia w ramkach oto przykłady :D
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56560 przez Kasiekk
agania123 napisał:

Cześć dziewczyny!
Mam pytanko. Czy Wasze maleństwa też się zwijają tak jak by je brzuszek bolał? Moja Natalka ma z tym duże problemy i zastanawiam się czy to jest normalne. Położna mówiła, że to przez niedojrzałość układu trawiennego i że wszystkie dzieci tak mają, ale troszkę nas to martwi, bo przez te bóle to nasza kruszynka nie może spokojnie zasnąć :/ A przy tym kupki robi normalne i puszcza mnóstwo bączków :)



My mamy to samo... tylko do tego wyszła wysypka i mały stęka... kładziemy go często na brzuszku i masuje mu brzusio wczoraj sprobowalam herbatki z kopru wloskiego i niby lepiej mu było... no zobaczymy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56564 przez Anusia365
miskiewicz88 jeżeli nie chcesz podawać dzidzi mleka modyfikowanego a nie masz laktatora to może spróbuj ręcznie odciągnąć. Do jutra masz jeszcze trochę czasu. Więc może uda Ci się nazbierać na jedno karmienie. Zawsze watro spróbować.
My Małemu podajemy herbatkę z kopru włoskiego, i widzę dużą poprawę. Wcześniej tak go brzuszek bolał, jakby na kolkę. Teraz zapobiegawczo codziennie pije 60 ml herbatki i jest ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56600 przez Kasiekk
Anusia365 napisał:

miskiewicz88 jeżeli nie chcesz podawać dzidzi mleka modyfikowanego a nie masz laktatora to może spróbuj ręcznie odciągnąć. Do jutra masz jeszcze trochę czasu. Więc może uda Ci się nazbierać na jedno karmienie. Zawsze watro spróbować.
My Małemu podajemy herbatkę z kopru włoskiego, i widzę dużą poprawę. Wcześniej tak go brzuszek bolał, jakby na kolkę. Teraz zapobiegawczo codziennie pije 60 ml herbatki i jest ok.


A od kiedy mu podajesz tą herbatkę ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #56629 przez Monix
Np. herbatkę z kopru włoskiego firmy hipp, można podawać od pierwszego tyg życia, wiem, bo ją mam. Ale nie podaje jej dziecku, bo położna powiedziała, że jak karmię piersią, to nie powinnam i sama ją piję codziennie profilaktycznie i mała nie ma problemów z brzuszkiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #56632 przez Monix
makaja napisał:

Nadia jest przecudowna .......

Dzięki makaja :)

Kasiekk fajny prezent dostali dziadkowie, bardzo ładne fotki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56666 przez makaja
zgadzam się fotki są super, Kasiekk dziadkowie pewnie byli przeszczęśliwi :D my damy odbite stopki w gipsie na pamiątkę tylko Miłoszek musi troszkę podrosnąć... to będzie taki troszkę spóźniony prezent ale szczery.... :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56713 przez Anusia365
Na tej herbatce co ja mam jest napisane od 1 miesiąca. Ale zaczęłam mu podawać odkąd skończył dwa tygodnie. Na opakowaniu jest napisany przepis podania na 100 ml, ja mu daję ok 60. A podałam mu wcześniej dlatego, że już nie wiedziałam co zrobić jak płakał i prężył się już bardzo długo. Nic mu nie pomagało. I w desperacji zrobiłam mu tą herbatkę, podałam i od razu ślicznie poprukał, zrobił kupkę i zasnął. Teraz codziennie między 16 a 17 Mały przed cycem dostaje herbatkę, problemów nie ma żadnych.
A też spróbowałam mu nie dać, w jeden dzień nic się nie działo, a na drugi płacz ze zmorzoną siłą. Wolę mu podawać herbatkę niż leki na kolkę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56716 przez Emme
dziewczyny, są też herbatki od 1 tygodnia np z hipp, my takie kupujemy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56739 przez renata329
w sobote mały był strasznie nie dobry podejrzewamy u niego kolke lub ma wzdecia ,wczoraj tak samo ciagle płakał ale to tak ze był cały czerwony nie dało sie go uspokoic i jak robi kupe to strasznie steka i tez robi sie cały czerwony i od kilku dni ma bardzo słabe gazy i bardzo mało mi jadł po 30 ml a wczesniej to potrafił 60-90ml na raz

[url=http://www.zapytajpolozna.pl] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=17870 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56744 przez renata329
tydzien temu sciagnełam swoj pokarm do butelki było tego 120ml moj malec majac 2 tyg zjadł to na raz

[url=http://www.zapytajpolozna.pl] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=17870 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56867 przez makaja
Renata mój Miłoszkek też potrafi chłopaki to żarłoki..... najważniejsze to żeby prawidłowo przybierali na wadze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl