BezpiecznaCiaza112023

Zostanę mamą w styczniu 2011 roku!

13 lata 3 miesiąc temu #83266 przez sylka
Dokładnie, ja mam wszystko z bambino i jak narazie mały nie ma uczuleń :D obty tak dalej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #83357 przez Kasiekk
sylka napisał:

Dokładnie, ja mam wszystko z bambino i jak narazie mały nie ma uczuleń :D obty tak dalej


No słuchajcie ja tez uzywam bambino w szpitalu mieli Johnson uzywali mu 4 dni i mial wysypke jak nie wiem ... po bambino (odpukac) nie ma mam z niego krem z filtrem (zakup przypadkowy :P bo chcialam na zime ), krem nawilzający i nim smaruje buziaka po kapieli oraz oliwkę, którą używam pewnie tak jak Wy ;) teraz musze zaczac smarowac mu chyba główkę oliwką!

Co do tego jeżdżenia do CH to ja również jestem przeciwna... nie ma co się spieszyć jeszcze posiedzi na wagarach w CH ;)

Co do dzieci z różnych pór to prawda że wychowuje się całkiem inaczej.. moja koleżanka urodziła w sierpniu i jak ja mialam termin styczniowy i pytałam jej sie o jakies rzeczy to ona nie wiedziala bo nie miala calkowitego maluszka w zimie tylko siedzącą prawie panne !

A dziewczyny nie kłóćcie się ;) złość piękności szkodzi:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #83359 przez aslani
My po kąpieli nie smarujemy niczym Jasia. Rano na buźkę nakładam Physiogel.
Zważyłam niedawno synka na wadze łazienkowej i okazało się, ze już ma 7,5kg!! No i jakieś 63-64cm. :ohmy:
Byliśmy dziś na drugim USG bioderek i okazało się, że prawe jest jeszcze nie dojrzałe. Mamy Jasia dużo kłaść na brzuszku i na płasko. Nie wolno na boki, chociaż tego i tak nie robimy, bo nie lubi. A jak u Was te kwestie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #83363 przez Asiersa
Ja słyszałam, że Johnson lubi bardzo uczulać i powiem szczerze, że nic nie kupuję z tej firmy. Może jak Tomek podrośnie to wtedy :)
Główkę od początku smaruję mu oliwką a później dokładnie wyczesuję :)

U nas na kontroli bioderek Pani doktor powiedziała, że jest ok, ale w dalszym ciągu zalecała układać go na brzusiu :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #83364 przez Monix
aslani napisał:

My po kąpieli nie smarujemy niczym Jasia. Rano na buźkę nakładam Physiogel.
Zważyłam niedawno synka na wadze łazienkowej i okazało się, ze już ma 7,5kg!! No i jakieś 63-64cm. :ohmy:
Byliśmy dziś na drugim USG bioderek i okazało się, że prawe jest jeszcze nie dojrzałe. Mamy Jasia dużo kłaść na brzuszku i na płasko. Nie wolno na boki, chociaż tego i tak nie robimy, bo nie lubi. A jak u Was te kwestie?

No to kawał chłopaka z Jasia :) Moja waży w tej chwili 5.600
My na USG byliśmy 2 tyg temu i lekarz powiedział, że są idealne, żadnych zaleceń niet.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #83370 przez sylka
Dziewczyny jak układałyście maluszki do snu na początku?Mój ma mies. i kładę go na zmianę to na 1 to na 2 boczku i na pleckach. Na brzuszek jak już nieśpi i jest ze mną. W łózeczku mamy poduszkę klin.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #83375 przez Asiersa
Tomaszek na początku nie usnął inaczej jak na brzusiu :)
Teraz tylko na pleckach śpi :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #83383 przez Wolska
Każda matka robi jak chce.
Ale nie ma znaczenia o jakiej porze roku rodzimy,po prostu inaczej ubieramy maluchy.
Ja uwielbiam zabierać moją córkę na zakupy mimo,że urodziłam w listopadzie.
Wiele z was robi problem z niczego,bo nawet rodząc w zimie jak ma się tylko chęci można poradzić sobie z dzieciaczkiem nawet w CH.

Ab tak a propos marteli89 to myślę,że nie jest przewrażliwiona na punkcie córeczki i nawet gdyby urodziła w środku zimy to też by zabierała dziecko do CH.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #83391 przez Monix
Ja najczęściej układam na boczku, na pleckach rzadko kiedy. A na brzuszku zasypia tylko wtedy kiedy leży na mnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #83396 przez Kasiekk
renata powiem CI że tak czytam i jestem zdziwiona reakcja młodego na spacery pierwszy raz słysze zeby na spacerze dziecko płakało ot tak... coś mu musi nie pasować ?!
karmisz go przed wychodnym ? może ma za ciepło albo za zimno... no zwykle świeże powietrze wzmaga sen :|

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #83402 przez gosia_ann
Miskiewicz rozumiem co czujesz bo sama spędziłam z Zosią w szpitalu 4 dni. Mała zachłysnęła się pokarmem i miała trudności z oddychaniem. M czuwał w nocy a ja sprawowałam opiekę w ciągu dnia. Warunki całkiem ok, choć spało się na podłodze. Najważniejsze że małej nic nie było i dosyć szybko wróciliśmy do domu. Trzymam kciuki żeby z twoją córcią też się dobrze ułożyło. Życzę jej szybkiego powrotu do zdrowia i do domku :)

Pierwszy raz zabrałam małą na zakupy do Biedronki dopiero po pierwszym szczepieniu. Poza tym raczej nie ciągnie mnie w takie miejsca z dzieckiem, ale nie uważam że to jakaś zbrodnia hehe. A na pierwszy spacer wybraliśmy się jak Zosia miała jakieś 3 tygodnie, wcześniej pogoda nie była odpowiednia. Na spacery bardzo lubimy chodzić. Jak tylko wkładam Zosię do wózka uspakaja się a podczas spaceru zawsze śpi :)


Po kąpieli niczym nie smaruję Zosi. Do wody dodaję żel do kąpieli z oliwką albo płyn do mycia ciała i włosów Nivea Baby Sensitive i to wystarcza. Skóra jest miękka i nawilżona :) Głowę czasami smaruję oliwką ale to tylko wtedy jak zauważę że jest bardzo sucha. Na szczęście nie mamy problemów z ciemieniuchą.

Zosia nosi ubranka w rozmiarze 62 choć niektóre stają się już za małe, 68 też są powoli dobre. Tydzień temu malutka ważyła 4800g i mierzyła ok 60 cm bo nie dało się jej dobrze zmierzyć.

Jeśli chodzi o zasypianie to Zosiek zasypia jedynie na rękach :/ śpi zazwyczaj na plecach. Na brzuszku kładziemy ją tylko w ciągu dnia. Też używamy klina tym bardziej że mamy stracha przez to zadławienie.

Bioderka są wporządku, nie musimy szeroko pieluszkować. Zosia ma tylko utrudnione odwodzenie dlatego mamy ją często kłaść na brzuszku a jak ją nosimy to mamy jej podkurczać nóżki.

Ja natomiast walczę z przeziębieniem :(
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #83415 przez alutka1011
Ja tam wolę unikać miejsc gdzie jest skupisko bakterii :)
My ostatnio kupiliśmy oliwke w żelu z Johnsona i Maja ma uczulenie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #83418 przez Wolska
alutka1011 napisał:

Ja tam wolę unikać miejsc gdzie jest skupisko bakterii :)


To nie wiem jak Ty sobie radzisz skoro cały świat to jedno wielkie skupisko bakterii :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #83429 przez alutka1011
Tak ale chyba w CH jest ich sporo więcej.Nie trzymam córki pod kloszem ale wolę unikać Ch i jeżdzę np do osiedlowych sklepów :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #83430 przez Wolska
Trochę to śmieszne co piszesz ale ze względu na moja powagę nie będę tego komentować.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl