BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

11 lata 3 miesiąc temu #567327 przez Kiniaczek
lania napisał:

Ja ten magnez (magnezin-mega wielkie tabsy :P ) mam brać 4xdziennie no i duphaston 3x... ponarzekam sobie po polsku trochę: :P Droga sprawa , takie bycie w ciązy. Za ten duphaston to mi dziennie 7 złotych wychodzi, plus magnez, plus pessar a przy nim globulki- bo częste infekcje, plus witaminki (też niezłe kwoty :ohmy: ), zdrowe odżywianie, wizyty, badania, ciuchy... to chyba taki wstęp żeby nie przeżyć szoku po porodzie...bo wtedy się zaczyna wydawanie na dziecko, megawydawanie B)

Przepraszam...wolę się zajmować takimi rzeczami niż martwieniem, więc sobie wyszukuję :blush:


Spoko Lania ;-) od tego tu jesteśmy:)

Ja zayzwlam duphaston do 5 miesiaca ciązy 2xdzienie więc wiem jaki to wydatek :)
Teraz euthyrox ( na szczęscie nie drogi) ale Sorbifer za to 40 zł + centrum materna DHA ok 50 zł + badania co miesiąc i dodatkowo 70 zł koszt badań w centrum krwiodastwa na moj fenotyp i antygeny ...!! Jest szał

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #567331 przez lania
euthyrox, tak... o tym zapomniałam, ale to dlatego, że już przed ciążą brałam...no ale też się dawka zwiększyła, bo z 25 na 62,5 , tak jest szał

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #567355 przez lania
uwielbiam tą kobietę!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #567385 przez Kiniaczek
GENIALNA JEST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #567402 przez lalka
mój gin nie kazał brać mi witamin przez moje uczulenie(bo preparaty wieloskładnikowe mogą uczulać!!!)ale teraz nie mam uczulenia...więc biorę,bo z tego co mogę zjeść to tak mało troszkę!!! w pierwszej ciązy brałam od samego początku witaminy i syn urodził się ciężki 4150g i 56cm długi...ale nie był wielki bo był bardzo chudziutki...tyle,ze ciężki!!!!lepiej psychicznie się czuję jak biorę witaminy..tym bardziej,że schudłam ostatnio 2kg!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #567422 przez Kiniaczek
Ja pytałam mojego Gina bo naczytałam się na poczaku że witaminy powodują dużą wagę urodzeniową dziecka , to mnie wyśmiał i powiedział że to bzdury! Także jak widać nie wiadomo komu ufać, lekarzom, ludziom na forum:)
Moje koleżanki zażywały witaminy i wszystkie urodziły dzieci maks do 3700 także chyba do końca tak nie jest z tymi witaminami. Ważne co jemy i jak jemy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #567437 przez moniaaak
Ja tam nie wiem. Ile lekarzy tyle opinii. Ja jeszcze przed ciążą zaczęłam brać Centrum Materna, jak tylko postanowiliśmy się postarać,potem przerzuciłam się na Femibion, ale około 3 miesiąca lekarz kazał mi przestać( w zasadzie dwóch lekarzy). Fakt był też taki, że mój organizm nie najlepiej znosił witaminy. Ciągle było mi niedobrze i faktycznie jak je odstawiłam to mi się poprawiło.
Staram się jeść dużo owoców i warzyw, pić soki, ale od tego znów ostatnio za dużo przybrałam na wadze.
Nie wiem jaki jest "złoty środek". Zgłupieć można :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #567440 przez lalka
ja tam jestem za witaminami!!!może myślę zaściankowo,ale dziecko z wagą większą nie jest czymś strasznym nawet taki poród!!!!ja mam super wspomnienia z porodu!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #567450 przez lania
moniaaak Gratulacje, chyba masz studniówkę :blink: :side: ;) :) :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #567451 przez Kamila
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Mi też się wydaje że moja dzidzia wcale nie jest mała. To moja pierwsza ciąża więc w razie czego będę nalegała na cesarkę. Chociaż wolałabym urodzić naturalnie.
Tak jak Wy biorę witaminki - Femibion Natal 2 i teraz dodatkowo Żelazo, bo moja morfologia wyszła słabo.
Może się okazać, że córunia będzie bardzo duża i nikt nie pomyśli nawet o pośladkowym.
A między czasie spróbuję jej puścić muzyczkę i trochę się poruszać. Nie wiem czy to pomoże, ale napewno będzie zabawnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #567458 przez moniaaak
lania faktycznie- dziękuję:).
Czuję, że dziś za to wypiję... kakao ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #567467 przez moniaaak
tysiiiak uporałam się z tym Grejem ;)
Prześlesz mi tę drugą książkę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dziękuję:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #567483 przez tysiiiak
moniaaak ksiazka wyslana :) jak bede miala na kompie 2 czesc to tez wysle :) i sysi tez :) 3 czesc chyba jeszcze nie wyszla...

ale mam dzis beznadziejny dzien ;/ nie dosc ze mi duszno, spiaco, cos mnie kreci w jelitach;/ to jeszcze ta pogoda :( jakby nie mogla byc juz wiosna :(


co do witaminek to ja jestem ZA i od 3 msca biore :) wczesniej lekarz kazal mi tylko kwas foliowy brac...
moj maluszek 7 lutego wazyl 1094 gr ciekawe ile teraz wazy :unsure: :P tez sie zastanawialam czy nie za duzo ale wiem jaki tu jest margines bledu i w praktyce moze okazac sie zupelnie inaczej ...

lece sie polozyc :) bede was czytac na lezaco :) :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #567497 przez Kiniaczek
Ja mam na kompie Szwaje i Federico Moccia jakby któraś z Was chciała ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #567522 przez joasia10015
Dziewczyny żebym nie zapomniała-jeśli któas ma tvn style to czeka nas fajny program :)
www.tvnstyle.pl/aktualnosci,1865,n/kto-j...a-o-matko,76968.html
Kiniaczek jesli chodzi o łóżeczko to tak -ja mam właśnie to o którym wspomniałas.Jestem z niego baaaaaardzo zadowolona-płozy spełnily swoja role w 100 % nie musiałam synka wyciagac wystarczylo czasem przez sen go pokołysac .Do tego szuflada-tez bardzo przydatna,no i wyciagane szczebelki-czyli wszystko było co chciałam :)
Laski widziałyscie film ,,JAK URODZIC NIE ZWARIOWAC,,?Ja własnie oglądam - fajnie sie zaczyna :lol:
CO do wyprawek to wszystko przede mną :S
A to rezultat moich lumpeksowych poszukiwan ;)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl