BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

11 lata 2 miesiąc temu #595195 przez Domiś91
Mam taki sam dzień dzisiaj :( złość mnie ogarnia na wszystko :/ mąż się nawet do mnie nie odzywa żeby mnie nie drażnić, a i tak mu cały czas dogaduję :P
Boje się że nie będe miała pokarmu :( piersi mi urosły wprawdzie, ale tylko dlatego że przytyłam. A mogę mieć to rodzinne, bo moja mama nie miała pokarmu ani przy mnie, ani przy mojej sister :( więc nie wiem jak to będzie.. już ta pora żeby leciała "siara" a tu nic, suchutko i nic nie boli :(
A ja na ost wizycie na plusie 13 kilo, to był 31 tydz :) to teraz pewnie z 15 :D ale też już na to nie zwracam uwagi, zrzuce po ciąży :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #595199 przez Szarla
Kiniaczek napisał:

Hej Dziewczynki.. ja mam dziś okropny dzień... wszystko mnie boli, krocze rozsadza, plecy łupią.. a najgorsze jest to że wredna dziś jestem straszliwie !!!!!! :X :X :X :X :X :X :X :X :X :X :X :X :X :X


Aaaaaaaa jakbym dziś siebie słyszała!
Nie wiem jaką pozycje mam przyjąć, żeby mnie coś nie bolało ;(
Jakiś koszmar...
Brzuch ciągnie po bokach, boli coś w okolicy żołądka (aj, sama nie wiem co to może boleć) i pleeeecy. Jeeeeeeeej. Jeszcze niedawno nie miałam wogole takich bóli pleców a teraz!!!! :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #595214 przez lkasiulla
Witam :):)

Dziewczyny jak was czytam to normalnie wpadam w panikę tak się boje porodu ze szok nie sądziłam ze tak się będę bać :( Mam pytanie czy jak się rodzi naturalnie to trzeba kupić jakieś maści na krocze czy coś po porodzie żeby jakoś złagodzić ból i żeby szybciej się wygoiło?? Co do cc to moja siostra na termin się nie umawiała dostała skierowanie od gin i wyznaczył jej termin i tego dnia z rana pojechałyśmy do szpitala aha i jej lekarz polecił żeby sama porobiła sobie badania nie pamiętam jakie dokładnie ale jak by któraś chciała to mogę się jej zapytać bo w szpitalu by jej robili i dłużej by to zajęło bo na wyniki trzeba by było poczekać wiec jak już poszła na sale porodową to tam ja poinformowali ze na cc czeka sie do 6godz na szczęście miała farta i po półtorej godziny już była po i mogłam do niej pójść i malutka od razu została przywieziona do mamy :) wstawać nie mogła i podnosić głowy przez resztę dnia następnego dnia jak do nich rano przyjechałam już siostra była na nogach:) najgorzej z cc pamięta ze miała straszne rozwolnienie po i miała problem z załatwianiem się bo wszytko bolało no i jak była sama z maluszkiem to bala się czy nie zacznie płakać jak będzie w wc na szczęście w szpitalu gdzie rodziła łazienka z wc jest w każdej sali wiec daleko nie miała :) Ale się rozpisałam....

Dziewczyny które dodały zdjęcia ślicznie wyglądacie :)

Co do kg to ja od początku ciąży przytyłam 10 kg a mój gin co wizytę na mnie krzyczy że za dużo ale ja wcale dużo nie jem wręcz bardzo mało bo wogle apetytu nie mam wiec skąd te kg to nie wiem :P

Co do rozstępów to mam takie ciało że miałam ich już dużo przed ciąża, ja uważam że albo się ma do nich skłonności albo nie wiec od początku ciąży smaruję się tylko zwykła oliwka i jak na razie nie mam ani jednego na brzuchu za to zrobiły mi się na udach(nie smarowałam bo nie pomyślałam o udach :P)takie malutkie tylko mi od razu robią się białe, znacie jakieś maści na rozstępy które już są??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #595242 przez sisina
Ja też jestem po cc i nawet szybko do siebie doszłam ale u mnie to była inna sytuacja bardziej smutna bo moje dziecko miało wade letalną czyli bezczaszkowiec :( a byłam w 20 tyg ciąży.Miałam rodzić naturalnie dostałam skórcze i sie męczyłam strasznie wiec ja troche wiem co to sa bóle porodowe no po częsci...a cc miałam dlatego że miałam łożysko przodujące hoć i tak przetaczali mi krew bo dużo krwi straciłam cale najpierw kazali sie wymęczyć a potem im sie przypomiało że jednak będe miała cc zastrzyku w plecy nie czułam ale za to czułam sie jakbym była na haju :S no i tak zakończyła sie moja pierwsza ciąża :(
długo dochodziłam do siebie schudłam bardzo dużo i bałam sie zajśc w kolejną.No ale zaszłam co prawda po 4 latach...Ale dzidzia zdrowa i to najważniejsze :laugh:


Któraś z was pytała o łóżeczko no ja zakupiłam turystyczne i jestem zadowolona i materac też dokupiłam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #595296 przez Daarikaa
Ikasiulla nam położne w szkole rodzenia radziły kupić tantum rosa w saszetkach do podmywania krocza podobno bardzo pomaga.

Porodu jak narazie sie nie boję mam nadzieję że tak zostanie do końca. Bardziej bałabym się cesarki bo miałam już operację i byłam dość mocno pocięta rana jakieś 30cm więc wiem jak rana może boleć fakt że to nie była rana na brzuchu ale tak czy siak spodziewam sie podobnego bólu.... Ale wszystko da się wytrzymać.

Nie wiem jak u Was ale u mnie brzuch zdaje się co dzien to większy :)

demoniqe dziewczyny mówiły mi że takie osłonki przy popękanych sutkach uratowały im życie... jak tylko popękają mi sutki to odrazu wysyłam męża po takie osłonki. Aaaa i jeszcze kazały używać tych mniejszych bo podobno są dwa rozmiary.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #595306 przez Anabelle
Hej mamusie,
Wydaje mi się, że rozdrażnienie bierze się też z dolegliwości. Mi jest już tak ciężko, plus te ciągnięcia, kłucia. Boli mnie też kręgosłup, nie wytrzymam zbyt długo w żadnej pozycji - ciągle mi źle. Jedyna pociecha to widok brzucha z obcym ;D Mały już naprawdę takie cuda wyczynia, że od razu buzia się cieszy :)

Strasznie łatwo wyprowadzić mnie z równowagi - dobrze, że nakupiłam sobie słodyczy, jabłek i kakao ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #595316 przez Kiniaczek
a mi dziś z tej mojej wredoty nie wyszło ciasto na pizze.... normalnie zakalec straszliwy :huh: :huh: :huh: :dry: :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #595320 przez lkasiulla
Daarikaa dziękuje :) ostatnio robiłam sobie listę co mi jest potrzebne i zastanawiałam się właśnie nad tym czy coś trzeba kupić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #595340 przez lania
Miałam nadrabiania, rozpisujecie się, fajnie :lol: :lol: :lol: chociaż, rzeczywiście łatwo się nakręcić na strach przed porodem czytając Was ;) :blink: ;) :blink: ;)

Byłam u lekarza, moja szyjka ma się lepiej, nawet rozwarcie mi się trochę zamknęło, ale gin mówi, że szyjka jest tak miękka, że chyba po wyjęciu pessara od razu urodzę :ohmy: :ohmy: :ohmy: dlatego będzie chciał wyjąć dopiero po 37 tc.
Małego nie oglądaliśmy, bo gin nie chciał dusić brzucha, ale umówił się z nami, że go popodglądamy 3 kwietnia (idziemy całą rodziną oczywiście, nawet musieliśmy dostosować wizytę do grafiku mojej Oliwki :silly: :silly: :silly: )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #595363 przez Szarla
Jejku, patrze na te Wasze małe brzuszki..i czuje sie jak... słonica... :( :S :S

Macie takie ładne zgrabne brzuszki..
A u mnie 33 tydz i brzuch ooo taaaaaki....
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #595401 przez joasia10015
ALe wy dzis rozpisane :) superr :woohoo:
No tak obkurczanie macicy może nie zle bolec-tymbardziej przy karmieniu -ale faktycznie da sie przeżyc i sie zapomina ;)
Zapomniałam napisac o kryzysie z karmieniem-też miałam po dwóch dniach nawał,a do tego Miłoniu pogryzł mi tak sutki że pił mleko z krwią :ohmy: Wtedy włąsnie kapturki-osłonki na brodawki mnie uratowały.Przez dwa dni go przez nie karmiłam ,do tego w przerwach smarowałam brodawki i ,,wietrzyłam,,i doszly do siebie :blush: ALe nie zapomne jak jakas położna przyniosła mi szpitalny ,,laktator,,(przedwojenny :angry: )i wyłam z bólu bo on mi wciągał pół bolącego sutka do środka :ohmy: Nie zapomne sytuacji kiedy przyłożyłam laktator i miedzy zęby włożyłam plastikową butelkę bo nie mogłam z bólu(ale czego sie nie robi dla dziecka)Na to wszedł mój mąż-trzymał mnie za ręke a ja płakałam.NIestety była niedziela i nie bylismy w stanie kupic laktatora :S Ale w poniedziałek po wyjsciu kupiłam swój,ręczny laktator i aż nie mogłam ze zdziwienia kiedy przy sciąganiu NIC nie czułam-nawet myslałam że on nie działa :unsure: A on poprostu był tak delikatny :blush: :blush: :blush:
Tak więc dziewczyny ja już dawno kapturki kupiłam ,laktator tylko musze wyparzyc i moge karmic :blink:
Ha,ha któras napisała że przy cc cierpi sie po ,a przy naturalnym przed :huh: Ja miałam to i to :S Dlatego lęk przed porodem siedzi we mnie gdzies głeboko i sama nie wiem co bym wolała :unsure: :blush: cc czy naturalny :unsure:
Z tego co wiem to po cc jest mozliwosc urodzic naturalnie -zależy z jakiego powodu byla pierwsza cc.U mnie szyjka zawiodła-wogóle nie było postępu w rozwarciu i po 24h.zdecydowali sie ciąc :huh:
W sumie kiedy przyjdzie termin porodu to minie 4 lata(bez 2 msc.) od cc.Zobaczymy jak to ze mna bedzie.Pocieszyło mnie to że mój GIN juz na pierwszej wizycie pow.że w żadnym szpitalu nie mogą mnie teraz tak długo trzymac ze skurczami (jesli zaczne rodzic nat.)bo brzuch jakby nie było jest pocięty i jest ryzyko że sie rana ,,otworzy,, :S Nooo to jestem baaardzo ciekawa co to ze mną bedzie .
CO do siusiu po cc to tak jak lalka pisała-cewnik wkładają :blink: A co do jedzenia i picia to pamietam że koło południa po cc babka przyniosła mi chleb z masłem i herbatke-karmiła mnie i poiła przez słomkę -więc nie było zle :blush: :blink:
Ale faktycznie lalka masz racje niektóre osoby w szpitalach to zasługują na kamieniołomy -bo maja zero empatii dla rodzących i mysla o sobie :angry: Pamietam że jak wspomniana wczesniej pielęgniara od dzieci pow.mi że mam sie sama zając dzieckiem bo KTO MI JE WEZMIE W DOMU ??? leżała na kanapie ze skóry i oglądała tv kiedy wpadłam do niej w nocy na pokój żeby mi dała czajnik do herbaty .Myslałam ze ja zabije-ona gniła pod kocykiem w miłym towarzystwie a ja w strasznym stanie,płacząc pół nocy siedziałam nad małym bo SUCZ nie mogła go wziąsc na dyżurke do innych dzieci :S
sisina przykro mi z powodu pierwszego malenstwa -nawet nie umiem sobie wyobrazic co musiałas czuc .Dobrze że taraz jest wszystko dobrze-zdrowie najwazniejsze :)
Matko jedyna ale sie rozpisałam ....Pewnie i tak tego nikt nie przeczyta :S :lol:

Ps.wspominała któras o tantum rosa-ja tez polecam.Jak dla mnie najlepszy płyn do mycia i irygacji :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #595410 przez sisina
Joasia ale masz dziś wene do pisania :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #595412 przez moniaaak
Pisz Joasia, pisz :) .
Fajnie się Ciebie czyta :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #595489 przez tysiiiak
ja tam nie nastawiam sie na nic podczas porodu bo wszystko sie moze zdarzyc :P jedyne w co wierze to to ze moje dziecko urodzi sie piekne i zdrowe :D
ja sie boje samego pobytu w szpitalu bardziej niz porodu... szpital jest mi calkiem obcy i lezalam w nim tylko jak sie urodzilam i jak mialam 2 msce wiec nie mam zielonego pojecia jak tam jest ... :P

ja w ciazy jestem oaza spokoju :D gorzej bylo przed miesiaczkami, wtedy to dopiero hormony wariowaly :P nie moglam wytrzymac sama ze soba :P

dzis jak wracalam ze szkoly rodzenia (15 minut piechotka) w polowie drogi myslalam ze nie dojde :O po prawej stronie tak ciagnal mi brzuch (kolka czy co :unsure: ) ze mialam ochote polozyc sie na chodniku i nie wstawac... albo zeby ktos taczka po mnie przyjechal ;p
ale 5 kroków na minute i doczolgalam sie do domu po niewiadomo jakim czasie ;)

tez slyszalam zeby kupic tamtum rosa :) i rozrabiac w butelce z dziubkiem :)

szarla fajny masz ten domek :D nie martw sie ja w 33 tc tez pewnie taki bede miala :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #595583 przez lania
szarla fajny brzunio, komfortowy dla dzidzi ;)

Ja dziś na wizycie ważyłam 62, więc mam równo 10 kilo do przodu. Mi lekarz na temat wagi nic nie mówi, ani że za dużo ani że za mało :dry: po prostu wpisuje w kartę bez komentarza :pinch:

Joasia dziś szalejesz :woohoo: chociaż, chyba zawsze masz obszerne posty, i dobrze :laugh: :laugh: :laugh:

tez slyszalam zeby kupic tamtum rosa i rozrabiac w butelce z dziubkiem

tysiak to znaczy, że do irygacji???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl