BezpiecznaCiaza112023

mamusie CZERWCOWE

11 lata 2 miesiąc temu #569901 przez rysa
Ja też dzisiaj od 5 nie śpie, a cały dzień na nogach, jestem wykończona, oczy mi się zamykają :dry: Byłam na kontroli u gin i z małym wszystko dobrze, waży ok790 g i mierzy 32cm :)

Agusia miejmy nadzieje,ze wszystko dobrze się skończy, trzeba być dobrej myśli, trzymamy kciuki :)

Ale pyszności dzisiaj robicie, taki deserek z owockami też bym zjadła :S

Dziewczyny macie już upatrzone łóżeczka, bo ja dostałam od znajomej ale wydaje mi się, że jakieś takie niziutkie jest. Jakie wymiary mają wasze :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #569905 przez natali
Agusia trzymaj sie cieplutko i pisz co ci powiedzieli czym to spowodowane
Widze dziewczyny ze dzis same smakolyki ja teraz pieke buleczki z nadzieniem truskawkowym zobaczymy czy wyjda.....
Rysa moje luzeczko ktore mam po synku tez nie jest duze nie pamietam dokladnie jakie ma wymiary bo tez je dostalam ale mysle ze to najmniejszy problem wszystko wyjdzie w praniu wazne ze na poczatek jest a pozniej zawsze mozesz wymienic jezeli uznasz ze jest za male.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #569914 przez Marta1985
Znalazłam u majówek :laugh:

Twoje ubrania:

Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ciuchy jak tylko ginekolog
potwierdzi ciążę.

Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy jak najdłużej się da.

Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciążowe STAJĄ się Twoimi normalnymi
ciuchami.

* * *

Przygotowanie do porodu:

Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy.

Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo ostatnim razem nie przyniosły żadnego skutku.

Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiącu ciąży.

* * *

Ciuszki dziecięce:

Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w Cypisku w 90 stopniach, koordynujesz je kolorystycznie i składasz równiutko w kosteczkę.

Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej usyfione i pierzesz ze swoimi ubraniami.

Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie mogą nosić różowego?

* * *

Płacz:

Pierwsze dziecko: Wyciągasz dziecko z łóżeczka jak tylko piśnie.

Drugie dziecko: Wyciągasz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że jego wrzask obudzi starsze dziecko.

Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakręcać grające zabawki w łóżeczku.

* * *

Gdy upadnie smoczek:

Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu.

Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi.

Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi.

* * *

Przewijanie:

Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzinę, niezależnie czy brudna czy czysta.

Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny, w zależności od potrzeby.

Trzecie dziecko: Starasz się zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży się na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan.

* * *

Zajęcia:

Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek, do zoo,
do teatrzyku itp.

Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer.

Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej.

* * *

Twoje wyjścia:

Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki.

Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki.

Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, że ma dzwonić tylko jeśli pojawi się krew.

* * *

W domu:

Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz się na swoje dzieciątko.

Drugie dziecko: Spoglądasz na swoje dziecko, aby upewnić się, że starsze go nie dusi i nie wkłada mu palca do oka.

Trzecie dziecko: Kryjesz się przed własnymi dziećmi.

* * *

Połknięcie monety:

Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz się prześwietlenia.

Drugie dziecko: Czekasz aż wysra .

Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #569941 przez rysa
Hahahh :laugh:

Marta niezłe, podejżewam , że w 85% wszystko się zgadza :laugh: :huh: Niestety :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #569999 przez Hania84
Marta czytałam to tez na majówkach :D haha dobre...i chyba we większości się zgadza :silly: :huh:

Jakiś czas temu byłam oglądać i mierzyć łóżeczka na wysokość bo chciałam wyższe łóżeczko i jedno mi szczególnie przypadło do gustu miało albo 90 albo 95 cm (ale chyba 90cm) wysokości...teraz nie pamiętam dokładnie ale sięgało mi do pasa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #570074 przez Ikunia1910
Kochane Karpatka wyszła przecudowna, wstawiłabym zdjęcie ale nie zdążyłam bo jak moje "domowe sępy" :) się rzuciły to zostało tylko wspomnienie i talerze w zlewie ;)

Rysa ładnie rośnie bączek:)

Mam w Angli chrzestego i powiedział mi żebym sobie wybrała kilka ciuchów z takiego angielskiego sklepu internetowego to mi w prezencie przywiezie jak będzie w pl na święta:)
I muszę się Wam pochwalić bo tak mi się podobają te łaszki, że hej.
No i przedewszystkim u nich ceny są niesamowite...
Wklejam linki:


www.mothercare.com/Mothercare-Velour-Jac...1332,default,pd.html

www.mothercare.com/Mothercare-Baby-Booti...7562,default,pd.html

www.mothercare.com/Mothercare-Mix-and-Ma...21_color=Pale%20Pink

a to będzie maleńka miała na wyjście z kliniki żeby była piękna:)
www.mothercare.com/Mothercare-3-Piece-Du...1603,default,pd.html

www.mothercare.com/Mothercare-10-Piece-S...8730,default,pd.html

za wszystko na polskie zapłaci 140 zł więc chyba go nie naciągnęłam za bardzo:)
no i oprócz skarpetek nic nowego już kupowac z ciuszków nie będę.

Jestem strasznie zmęczona tym dniem dużo dzisiaj zrobiłam, teraz marzy mi się pachnąca, ciepła woda w wannie:) Wygrzeję obolałe plecki i bioderka i lulu.
Dobrej nocki :*




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #570101 przez rysa
Ja nie mogę chodzić tak wcześnie spać bo o 2 juz bym miała po spaniu:-/

Takie łóżeczko na 95 by bylo fajne jak bym znalazła.Obydwoje jesteśmy wysocy a to łóżeczko co dostaliśmy ma 80 wys.Mojemu R. to chyba do kolan będzie sięgało:-)

Ikunia te ciuszki fajne i faktycznie atrakcyjne ceny,a te buciczki jakie kochane:-)Ja musze uświadomić mojego R. ile jeszcze rzeczy musimy kupić, chyba nie zdaje sobie sprawy ile tego jest.Wydaje mu się, ze wystarczy wózek, łóżevzko,ciuszki,pieluchy,wanienka i już...no ale coż w końcu to facet:-/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #570143 przez Ikunia1910
Rysa jak nie zdecydujecie sie na to łóżeczko to moze bym od ciebie odkupiła, bo ja nie chce znow tak wysokiego, ja mam zaledwie 158 cm wzrostu.
Co do wyprawki top ja zrobiłam sobie liste i wykreslilam odrazu te rzeczy ktore dostanę zaznaczyłam sobote na czerwono to co jest niezbędne jeszcze przed i to co moge kupic juz po porodzie. Przyznam że pomocna taka lista. mam ja wszedzie że soba zapisuje sobie ceny jak jestem gdzies w sklepach i bede kupować tam gdzie jest najkorzystniej;)




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #570181 przez natali
Ikunia ciuszki sa sliczne a i ta lista to fajny pomysl przy pierwszym dziecku tez taka sobie zrobilam i teraz chyba tez by sie przydala bo sama juz nie wiem co mam a czego jeszcze potrzebuje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #570222 przez Marta1985
Dzień dobry :-) ta lista to faktycznie niezbędna rzecz - ja wczoraj też zaczęłam taka tworzyć - bo to co chcą w szpitalu to jedynie niewielką część tego co potrzeba :-) także dziewczyny jeżeli macie swoje już listy gotowe to pokazcie je :-) zwłaszcza proszę żeby dziewczyny które są już Mamusiami napisały co tak faktycznie najlepiej miec :$

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #570313 przez Hania84
Jak na razie moja wyprawka wygląda następująco:
Apteka: (kupuję to z wyprzedzeniem bo za tydzień będę w Polsce a chcę te rzeczy kupić w PL bo wiem, że są dobre)
- Oilatum (płyn do kąpania dzieci) ponoć wystarczy do wody to dodać i nie trzeba innych już mydeł używać ani kremować dziecka (przydatne jak dla mnie bo pewnie w pierwszych dniach będę mało zorganizowana :silly: )
- BioGaja
- maść Maltan (na podrażnione sutki)
- Nappiderm
- Sudocrem
- Bephanten
- Nakładki na sutki (profilaktyka)
- Asept (do pielęgnacji pępka noworodka)
- Podkłady poporodowe
- wit. D + K w kropelkach

Reszta:
- proszek do prania
- pieluchy tetrowe (ale raczej nie będę ich używać jako typowe pieluchy...będą mi potrzebne do podkładania przy ulewaniu, karmieniu, wycieraniu buźki, do wanienki itp.)
- chusteczki nawilżane do pupy
- pampersy (chyba zacznę od dwójek już)
- wózek
- łóżeczko z wszystkimi niezbędnymi elementami
- podkład do łóżeczka
- 2 butelki do mleka
- 1 butelka do herbatki
- szczotka do włosów, nożyczki, termometr do wody i pupy, patyczki do uszu
- 2-3 ręczniki kąpielowe 100na100
- wanienka
- ubranka (oczywiście :) )
- jakaś grzechotka, usypiacz z melodyjką,
- rożek
- podgrzewacz do mleka
- wkładki laktacyjne
- staniki do karmienia

I to chyba na tyle. Nie wiem czy czegoś nie zapomniałam, jeśli tak to podsuńcie jakiś pomysł co można jeszcze kupić a jest przydatne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #570333 przez aleksiaa88
Witam plan na dziś zrobić drobne ciasteczka- kocie oczka, a jak już zrobię to spałaszować je samemu :laugh: od paru dni już mnie męczą,
Ikunia1910 słodkie te buciki, co do wzrostu również mam tyle w końcu małe jest piękne :silly:
Mąż ostatnio kupił wanienkę i bardzo był z siebie zadowolony. Myśli, że tyko wózka brakuje i wszystko gotowe. A co do wyprawki do szpitala dla mnie według niego koszula mi starczy.
Przy okazji kiedyś w sklepie pokazałam mu wkładki laktacyjne i podkłady to się na mnie tak patrzył jakby myślał, że żartuje z tym.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #570345 przez WisniaJ
Dziewczyny ja poproszę o kopię takiej listy dla mnie :P Chociaż my lecimy z podręcznikiem ;) "Instrukcja obsługi dziecka" i tam jest podana lista niezbędnych rzeczy.

My kupujemy to łóżeczko: allegro.pl/pino-2w1-lozeczko-tapczanik-b...140-i2966514599.html

Hania mi tam brakuje sporo,fotelik samochodowy, pościel do wózka, przewijak, leżaczek... tego jeszcze nie mamy + zestaw butli i smoczków itp.

Oglądałam ostatnio zdjęcia z wesela mojej kuzynki, w sumie to ostatnie zdjęcia przed ciążą, strasznie tęsknię za moją talią, mam nadzieję, ze szybko do niej wrócę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #570362 przez Marta1985
Ale zaszalałam w sklepie z ciuszkami :) eh... dobrze ze z babcia Bartuś był :)

Ja uporządkuje moja listę i dodam to co Hania napisała i prześle :)

No i poleciłam nasze forum koleżance z Niemiec bo ma termin na 26 czerwca :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #570364 przez Hania84
A faktycznie ...zapomniałam o foteliku do auta...a smoczki mogę też dopisać choć już je mam :)
A co do przewijaka to nie pisałam bo będziemy mięli to razem z komodą. Butelki miałam napisane przecież...dwie do mleka i jedna do herbatki. Po co więcej? Na razie nastawiam się na karmienie piersią. więc jakby co to można dokupić jeszcze po porodzie. Ale z doświadczenia mojej ciotki i koleżanki wiem, że dwie im starczały nawet jak karmiły już tylko z butli. A nad leżaczkiem się zastanawiam bo też z obserwacji wiem, że jak dziecko posmakuje leżaczka to później nie chce leżeć w łóżeczku i myśli że jak jest kładzione do łóżeczka to za karę i płacze. Ja mam taki układ mieszkania, że z kanapy z pokoju gościnnego widzę doskonale łóżeczko w sypialni. Nie chcę robić sobie niepotrzebnych wydatków. Po co. Ten leżaczek to aż tak bardzo potrzebny nie jest moim zdaniem.
A kołderki do wózka na razie nie będę kupować bo rodzimy w czerwcu...po co przegrzewać dziecko. Dokupi się później.

Jak na razie moja wyprawka wygląda następująco:
Apteka: (kupuję to z wyprzedzeniem bo za tydzień będę w Polsce a chcę te rzeczy kupić w PL bo wiem, że są dobre)
- Oilatum (płyn do kąpania dzieci) ponoć wystarczy do wody to dodać i nie trzeba innych już mydeł używać ani kremować dziecka (przydatne jak dla mnie bo pewnie w pierwszych dniach będę mało zorganizowana )
- BioGaja
- maść Maltan (na podrażnione sutki)
- Nappiderm
- Sudocrem
- Bephanten
- Nakładki na sutki (profilaktyka)
- Asept (do pielęgnacji pępka noworodka)
- Podkłady poporodowe
- wit. D + K w kropelkach
- Sab Simplex - krople na kolki (Niemcy)

Reszta:
- proszek do prania
- pieluchy tetrowe (ale raczej nie będę ich używać jako typowe pieluchy...będą mi potrzebne do podkładania przy ulewaniu, karmieniu, wycieraniu buźki, do wanienki itp.)
- chusteczki nawilżane do pupy
- pampersy (chyba zacznę od dwójek już)
- wózek
- fotelik samochodowy
- łóżeczko z wszystkimi niezbędnymi elementami
- podkład do łóżeczka
- 2 butelki do mleka
- 1 butelka do herbatki
- szczotka do włosów, nożyczki, termometr do wody i pupy, patyczki do uszu
- 2-3 ręczniki kąpielowe 100na100
- wanienka
- ubranka (oczywiście )
- jakaś grzechotka, usypiacz z melodyjką,
- rożek
- smoczki
- podgrzewacz do mleka
- wkładki laktacyjne
- staniki do karmienia

Marta fajnie, że poleciłaś nasze forum koleżance :) czym nas więcej tym lepiej :) a i może ja coś twoją koleżankę podpytam odnośnie porodu w niemczech :silly:

Edytowałam listę naszych maluszków :) Jest wklejone pod moimi suwaczkami :) Agusia mam nadzieję, że się nie obrazisz , ale wpisałam imię dla twojego synusia żeby już nie był bezimienny :) Jakby co to zawsze można zmienić :)
A tak w ogóle to jak się czujesz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl