BezpiecznaCiaza112023

PRZEPISOWO :)

12 lata 4 miesiąc temu #248861 przez bombel779
Aaaa to muszę wypróbować czy faktycznie przepis niezawodny bo mi jakoś biszkopty lubią płatać figle :S :P Fakt faktem (nie)mój piekarnik ledwo zipie :dry: ale na razie nie będę się nim tłumaczyć.. ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #248863 przez Emme
mój też jakiś lipny ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #248866 przez bombel779
Emme napisał:

mój też jakiś lipny ;)

"mój" jest taki stary że w środku w tym metalu (czy z czego on tam jest zbudowany :P ) robią się już dziury :ohmy: i kopci się strasznie!!!!!I cuchnie!!! :S i mam tylko ogromną nadzieję że JAKOŚ wytrzyma do czasu aż się stąd wyprowadzimy i że właściciel mieszkanie nie każe nam kupić nowego piekarnika - bo gościu jest wybitnie głupi i jest do tego zdolny :ohmy: :( :P :laugh:


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #248994 przez sylka
Biszkopty mozna piec w prodziżu lub w prodiżu (nie wiem jak dokładnie się pisze) jesli macie na stanie. JA jeśli potrzebuję większego biszkoptu niż tortownica to w nim piekę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #248998 przez bombel779
Nie mam takich akcesoriów w domu :P


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #249150 przez Marysia27
A ja do pieczenia mam 2 lewe ręce, są pewniejsze niż stary czy niesprawny piekarnik, czy break prodiżu w domu ;) Na bank albo będzie zakalec, albo spalenizna :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #252442 przez bombel779
Jeśli macie jakieś fajne,sprawdzone ŚWIĄTECZNE przepisy to zachęcam do dzielenia się,zarówno tutaj na forum jak i na naszym blogu :) - tam już dziś przepis na pierniki :)
wrolimamy.pl/2011/12/02/nadchodzi-swiateczny-czas/


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #255906 przez ifka
ja może i malo światecznie, ale pysznie i szybko :) a mianowicie przedstawiam Wam kochane "ciasto czekoladowe" :) .Ptrzebujemy:

- 3 tabliczki czekolady (ja daję 2 mlecznej, 1 gorzka,ale mozna to zmieniac)
- mniej niż pół szklanki cukru (w przepisie jest pół, ale na moje łoko,to stanowczo za dużo)
- pół szklanki mąki
- 4 jajka
- pół kostki masła
- 1 cukier waniliowy

Czekoladę rozpuszczamy z masełkiem.
Jajka ubijamy w calości z cukrem i c. waniliowym, do tego dodajemy mąkę i wlewamy zawartośc garnuszka czyli czekoladę i masełko.Miksujemy i juz jest :silly: .Do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni na 20-25 min i Voilà :lol: mamy pyszne ciacho a`la brownies (mokre).Wierzch mozna też polac czekoladą :) .Smacznego :blink: :silly:


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 tygodni temu - 12 lata 3 tygodni temu #340326 przez ewelciaM.
to ja rzucę trochę swoich przepisów, przyznam, że lubię pichcić :D ale Madziulka mi nie zawsze pozwala :)

obiadki:

Potrawka z mięsa mielonego

150 g mięsa mielonego, torebka ryżu, 1 marchewka, 1 cebula, 2 pomidory, przyprawa chilli pieprz :D curry i sól

pomidorki parzymy, kroimy w kostkę, marchewkę ścieramy na tarce o grubych oczkach, cebule w kosteczkę, podsmażamy cebulkę, jak się zarumieni, wrzucamy mięsko, machewkę i ugotowany ryż i pomidorki i wszystko smażymy póki pomidorki się nie rozpuszczą i potem przyprawiamy :) ja lubię ostrzejsze ;) ale jak ktoś nie lubi to może być sól i pieprz i też dobre :D


Łazanki :D (wymaga czasu)

0,5 kg pieczarek, 0,5 kg kapusty kiszonej, makaron (uszka, świderki jak kto woli, są też specjalny makarom do łazanek) , sól i pieprz i kostka rosołowa

kapustkę troszkę siekamy, gotujemy ok 1 h do miękkości, pieczarki kroimy w kostke, plastry czy jak kto woli :) i podsmażamy, gdy kapustka jest już dobra dorzucamy ją do pieczarek i doprawiamy, podlewamy wodą i dodajemy kostkę rosołową, można też ją rozpuścić w wodzie i zalać i dusimy ok 15 minut, w tym czasie gotujemy makaron i mieszamy i pychotka :)


Zupa pieczarkowa moja ulubiona :kiss: (łatwa i szybka!)

pieczarki, cebula, masło, mąka i śmietana, sól i pieprz

pieczarki kroimy w plastry czy tam w kostkę, cebulę kroimy w kostkę, wrzucamy do garnka i zalewamy wodą, dodajemy łyżkę masła i doprawiamy solą i pieprze, gotujemy ok godzinki, potem zaprawiamy mąką i śmietaną, najlepsza jest taka bardzo gęsta mniem :)


potrawka z kurczaka

gdy gotujemy rosół, zawsze zostaje nam mięso i warzywa :) więc ja obieram całe mięso z kości, kroję w plasterki, marchewkę i pietruszkę kroję w plasterki, można dodać też paprykę konserwową i smażę to, a potem zaprawiam mąką i podajemy z ryżem i jest obiadek na następny dzień :) kiedyś dorzuciłam takie chińskie mrożone warzywa i też było pysznie :)

gulasz

mięso (łopatka, karczek jak kto woli :) ) papryka konserwowa, mąka, kostka bulionowa lub przyprawa do mięs

mięso kroimy, łopatkę zazwyczaj kroję w kostkę a karczek w plastry, smażę z przyprawami a gdy jest już podsmażone zalewam wodą i powinno się dusić aż będzie miękkie, dorzucam wtedy paprykę, potem zaprawiam mąką i już jest sosik :) podajemy z ziemniaczkami :)





nie poznał głębi strachu ten kto nie ma dzieci

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1049940 przez Zuzannna
ja też lubię zakalce bo smakują jak bajaderki :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl