BezpiecznaCiaza112023

remont

7 lata 7 miesiąc temu #1042128 przez Quake
Remonty to niestety dosyć upierdliwa i trudna sprawa, szczególnie gdy ma się dzieci i co jakiś czas trzeba wymieniać w ich pokojach wyposażenie. Niedawno byłam na etapie wyboru odpowiednich mebli młodzieżowych i to takich, które będą w stanie znieść więcej niż tylko kilka lat, żeby były mocne i jednocześnie w miarę uniwersalne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1042836 przez alice222
Istotną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przed remontem/wykończeniem lokalu jest stworzenie i zawarcie korzystnej umowy. Zazwyczaj jest to umowa o dzieło. Chroni ona klienta w przypadku niedotrzymania terminu przez wykonawcę czy całkowitego niewywiązania się z powierzonych zadań.
Umowa zawiera dane obu stron, termin wykonania zlecenia, dokładne informacje dotyczące prac budowlanych, kosztorys, informacje o wynagrodzeniu wykonawcy, w tym sposób i termin wpłaty. Przed podpisaniem dokumentu nie należy wręczać wykonawcy zaliczki, a każda transakcja powinna być odnotowana w umowie.
W umowie określimy też jakiej jakości mają być materiały, kto je kupuje, a także pomniejsze kwestie, na przykład wyżywienia czy dojazdu ekipy, jeśli zatrudniliśmy specjalistów spoza miasta.
W dokumencie powinny znajdować się informacje związane z gwarancją. Obecnie obowiązuje ona 24 miesiące, więc niezwykle istotne jest umieszczenie takiej adnotacji. Należy zadbać również o zapis dotyczący kar umownych za opóźnienia lub wyrządzone szkody.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1048688 przez Domii1983
Remont to poważna sprawa, warto jednak pomyśleć jak zabezpieczyć meble, te akcesoria www.stukpuk.pl/narzedzia-reczne/tasmy-i-folie bardzo mi pomogły.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051815 przez Illon
No i jak już bierzecie się za generalny remont to może warto pomyśleć ociepleniu podłogi i poddasza. tylko wybierajcie porządne materiały taki jak www.aluthermo.com.pl/ które będą trzymały ciepło przez lata.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu - 7 lata 2 miesiąc temu #1052815 przez Illon

kicioch napisał: U mnie na szczęście udało się trafić na ekipę, która wykonała swoją pracę tak jak należy - porządnie i zostawiła po sobie idealną czystość (a to rzadkość).Projekt kuchni powierzony był profesjonalnej firmie architektonicznej, która spisała się na medal i stworzyła dokładnie takie wnętrza o jakie nam chodziło. A rzeczywiście, tak jak już ktoś wspomniał w kwestii wyboru ekipy lepiej poradzić się znajomych.


My też mieliśmy projektanta wnętrz do kuchni i nawet mamy zamówione meble pod projekt , już nie mogę się doczekać żeby zobaczyc efekt końcowy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056532 przez Thanos
Pamiętaj o dobrych oknach - okna-internorm.pl/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056692 przez Domii1983
Moje mieszkanie po remoncie przeszło całkowitą metamorfozę. Mam teraz wiele dodatków w kolorze turkusowym, a zainspirował mnie ten artykuł: tekstowy.net/turkusowe-dodatki-do-mieszk...usowy-jakie-dodatki/ . Myślicie, że kolorowe dodatki pasują do jasnych ścian?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 tydzień temu #1059573 przez junonka
Warto także pomyśleć nad ciekawym zaaranżowaniem okien. Jeśli chcecie, to możecie zajrzeć sobie do zasłony warszawa . Sądzę, że firma oferuje naprawdę ładne firanki w różnorodnych wzorach. Zobaczcie sami, a być może również i wam coś z ich oferty się spodoba.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 tydzień temu #1059576 przez wyjur
Macie jakieś doświadczenia z generalnym remontem łazienki? Przymierzam się do tego ale trochę się boje głównie tego, że remont się przeciągnie. Pomysł jest, materiały w większości kupujemy na catido.pl ale dobór ekipy remontowej to wielkie wyzwanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061475 przez Domii1983
Remont jest dobrym czasem by pomyśleć o znaczących szczegółach na przykład takich jak bateria kuchenna. Niedawno trafiłam na takie porady: domhobby.pl/jak-dopasowac-baterie-kuchenna-do-zlewozmywaka/ , które podpowiedziały mi w jaki sposób dopasować baterie do zlewozmywaka. To przecież ważne by wszystkie elementy pasowały do siebie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061540 przez junonka
Remontując kuchnię możecie zajrzeć sobie do blaty kuchenne warszawa . Uważam, że i wam takie blaty z kamienia mogą się spodobać. Firma oferuje naprawdę szeroki wybór kamieni, więc warto przejrzeć sobie dostępną u nich ofertę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061638 przez marynika
A znacie proste programy do aranżacji sprzęt? Szykuję mi się remont i chce wszystko dobrze zaplanować.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1062313 przez midnight79
Każdy w życiu musi przejść przez kilka remontów. Ja teraz też drobne rzeczy robię. Właśnie czytam o taśmach akustycznych na www.koelnerpolska.pl/produkt/gkt-a-tasma-akustyczna/koelner i czytam jakie mają zastosowanie. Może będę mogła użyć ich u siebie w domu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 9 miesiąc temu #1063340 przez junonka
Możecie także zajrzeć do www.mandihouse.pl/ . Bardzo fajny sklep z dodatkami i meblami w stylu skandynawskim i holenderskim. Myślę, że oferta również i wam może się przydać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 9 miesiąc temu #1063908 przez marynika
Ja podczas remontu sporo rzeczy kupowałam w internecie. Jednak dzięki temu zaoszczędziłam wiele pieniędzy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl