BezpiecznaCiaza112023

Oszczędzanie na przyszłość dziecka.

9 lata 1 miesiąc temu #969105 przez SanN
Dokładnie jak w temacie, obligacje, lokaty a może przysłowiowa skarpeta? Jakie macie metody, żeby odłożyć kilka groszy na studia być może mieszkanie, dla waszych dzieci i ułatwić im odrobinę start w dorosłość? Znajoma ostatnio sprzedała nam ciekawy pomysł, a no taki, żeby zacząć kolekcjonować sztabki złota koszt w zależności od wielkość zaczyna się ok mniej więcej 150 zł (zależne od ceny złota i kursu dollara) więc jakby nie patrzeć jest to inwestycja możliwa dla wszystkich - http://www.mennicastaropolska.pl/kategorie/sztabki-7 no, ale tutaj pojawia się pytanie czy warto w takie rzeczy inwestować czy może lepiej dać sobie z tym spokój i oszczędzać w sposób tradycyjny? Tylko trzeba pamiętać, że pieniądze na kontach w bardzo prosty sposób można wydać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #969369 przez goniag12
Ja mieszkam w Szwecji i tutaj jest tzw. zasilek na dziecko(rodziecielskie?) 1050kr miesiecznie (ok.450zl) i ja te pieniadze odkladam na koncie oszczednosciowym. Kiedy moj syn bedzie dorosly bedzie mial ok. 90000zl na studia lub wplate na mieszkanie. Czyli na tzw. start w dorosle zycie. To samo bede robic w przypaku corki ktora niedlugo sie urodzi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #969407 przez Aga87
Hej Goniag!:)

Dobry pomysl z tym odkladaniem pieniazkow z rodzicielskiego :) tez tak bede robic! :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #971557 przez amandagrze
Ja założyłem konto w banku. Co miesiąc pobiera mi z wypłaty 50zł. Po skończeniu 18go roku życia konto przejdzie na moją córkę.

odprawy celne eksportowe - zarejestrowany odbiorca

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1004572 przez Nadya
Moim zdaniem zabezpieczenie przyszłości dziecka to jest bardzo dobry pomysł. Każdy zdaję sobie sprawę z tego, że nam już dzisiaj w życiu jest ciężko, a szkoda nawet pomyśleć, jak to będzie naszym dzieciom. Osobiście postawiłabym na jakieś konto oszczędnościowe, albo lokatę. Środki pieniężne będą bezpieczne i będą sobie spokojnie rosły.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1012906 przez ottokasia
Nie ważne Szwecja czy Polska, banki centralne wielu państw mają już ujemne stopy depozytowe. Tak samo jest w Centralnym Banku Europejskim. Pewnie dlatego trzeba szukać alternatywnych źródeł inwestowania. Złoto, srebro, platyna, kamienie szlachetne to zawsze była dobra inwestycja szczególnie w oszczędzaniu długookresowym. Wiele instytucji, jak na przykład Mennica Polska ułatwia to inwestycje.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/diamenty/ . Zakupione u nich rzeczy można na miejscu zdeponować, do tego gwarantowany jest zbycie ich w mennicy po aktualnym kursie w dniu wykupu. Dzięki temu jest mniej problemów, a inwestycja staje się bezpieczną.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013535 przez tessa
Myślę, że całkiem fajne możliwości dają nam też obligacje korporacyjne. Zastanawiałyście się kiedyś nad takim rozwiązaniem?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013559 przez niecierpek
W takich sytuacjach lepiej jak się ma doradcę inwestycyjnego www.eliteprivatebanking.pl/#/pomnazanie-...dztwa-inwestycyjnego .
Taką usługę dla swoich klientów ma Biuro Maklerskie Deutsche Bank Polska S.A. Jest ona skierowana do osób, które podpisały umowę doradztwa inwestycyjnego. Zakres świadczonej usługi obejmuje portfele modelowe funduszy w ramach strategii agresywnej, zrównoważonej i ochrony kapitału, zalecenia techniczne dotyczące spółek oraz modelowe portfele akcyjne. Usługa doradztwa Inwestycyjnego jest świadczona nieodpłatnie i wyłącznie w zakresie zgodnym
z Profilem Inwestycyjnym Klienta.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013971 przez tessa
Takie doradca to na pewno dobry pomysł. Sama musiałabym się pewnie do takiej osoby wybrać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1039994 przez Domii1983
Pozyskanie kapitału dla dziecka to ważna kwestia. Ja poważnie zainteresowałabym się obligacjami korporacyjnymi, o których niedawno czytałam tutaj: artvocado.pl/co-to-sa-obligacje-korporacyjne/ . Lokowanie pieniędzy obecnie nie jest zbyt opłacalne, więc lepiej je inwestować.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040564 przez Quake
Ja staram się oszczędzać i odkładać pieniądze na bok, żeby w przyszłości można było z nich skorzystać i żeby dziecko miało nieco lepszy start w życiu dorosłym.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1040908 przez Astarothh
Mam zamiar odkładać na konto, ewentualnie jakąś lokatę.

Zwycięzcą jest ten, który podnosi się wtedy kiedy już nie może.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1040937 przez junonka
My odkładamy do koperty :D Ale też myślimy czy nie założyć maluchowi konta. Znalazłam taki ranking kont dla młodych - konto-internetowe.pl/ranking-kont-intern...y-konto-dla-mlodych/ - może i wam się przyda :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041506 przez Domii1983
Na pewno warto zapewnić dziecku bezpieczną przyszłość.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045519 przez miriam
Dla mnie bardzo ważne jest by zapewnić bezpieczną przyszłość dziecka. Zastanawiam się nad inwestowaniem, podobno taka forma pomnażania kapitału jest najefektywniejsza. Dość bezpieczne są fundusze obligacji www.nntfi.pl/fundusze-inwestycyjne/fundu...ligacji/nn-obligacji . Ryzyko jest umiarkowane, więc mogłabym zacząć od małych sum i przekonać się jaki będzie zysk

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl