BezpiecznaCiaza112023

Oszczędzanie na przyszłość dziecka.

7 lata 4 miesiąc temu #1048587 przez kicioch
Rzeczywiście taka lokata czy konto założone z myślą o dziecku to całkiem fajny pomysł. Według mnie jednak warto też rozważyć na przykład inwestowanie w nieruchomości . Zakup mieszkania pod wynajem, spłacanie przez lata z pieniędzy od lokatorów i potem podarowanie takiego mieszkania dziecku na życie to według mnie świetna sprawa i zupełnie inny start w dorosłość. A jeśli nawet dziecko dojdzie do wniosku, że chce mieszkać gdzie indziej to samo może wynajmować i już ma dochód pasywny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051478 przez Illon
Tez myślę że warto inwestowac w inieruchomosci bo lokaty czy konta oszczędnościowe w zasadzie sie do niczego nie nadają. Teraz planuję inwestycję w Krakowie bo widziałam na stronie http://www.czyzewskiego1 http://www.czyzewskiego1.pl/ .pl/ że fajne osiedle powstaje w dobrej lokalizacji. No i ceny są dosyć przystępne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1057944 przez monimm82
Jest sporo sposobów na oszczędzanie pieniędzy, można także inwestowac. Jednak co najważniejsze,trzeba być cierpliwym. Pomocne są również poradniki na temat finansów. Ja ostatnio szukałam takiego i znalazłam stonę moneymove.pl/ . Jest tam wiele ciekawych artykułów właśnie na temat oszczędzania. Myslę, że jakbyście planowały oszczędzanie na przyszłość dziecka to śmiało możecie tam zajrzeć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058025 przez Domii1983
Warto czasem wybiec daleko w przód i pomyśleć o przyszłości dziecka, w końcu czas szybko leci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 tygodni temu #1058583 przez niecierpek
Program 500 plus może naprawdę stać się motorem napędowym gospodarki. Z jednej strony uruchomił on zwiększenie konsumpcji i pozbycie się długów przez rodziny wielodzietne. Z drugiej uruchomił właśnie skłonność do oszczędzania na przyszłość dzieci. Sami urzędnicy radzą zakładać specjalne konta rodzinne by lepiej udokumentować na co wydajemy pieniądze przeznaczone dla naszych pociech. Niektóre banki ułatwiają składanie wniosków by dostać przysługujące świadczenie. Tak jest w mBanku https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/500/ . Musimy też pamiętać, że pieniądze z 500 plus nie są objęte żadnymi obciążeniami windykacyjnymi, tylko trzeba je trzymać osobno na przykład na koncie rodzinnym. Jako bonus dla rodzin wielodzietnych mBank przygotował cały system rabatów i zniżek dla posiadaczy nowych kont rodzinnych. Jest on adresowany również do mieszkańców małych miejscowości i wsi by im ułatwić bezgotówkową obsługę pieniążków na dzieci. Odbierane za pośrednictwem konta świadczenie 500 plus zwiększa również naszej rodzinie wiarygodność kredytową. Posiadając konto rodzinne łatwiej jest o nisko oprocentowany kredyt.. Są również promocyjne lokaty i udział w programie mOkazje uprawniający do zniżek nawet 50 % w wybranych sklepach.
Przykładowi partnerzy programu mOkazje :

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 tygodni temu - 7 lata 3 tygodni temu #1058987 przez ottokasia
To ważne by postarać się zabezpieczyć przyszłość naszych dzieci.
Z myślą o rodzicach korzystających z programu 500 plus Deutsche Bank wprowadził specjalną lokatę umożliwiającą oszczędzanie pieniędzy na przyszłość dzieci. To jedna z najciekawszych lokat w Deutsche Banku www.deutschebank.pl/profesjonalisci/lokaty.html . Lokatę może założyć rodzic na każde dziecko poniżej poniżej 18 roku życia. W zamian bank dopłaca do każdej lokaty nie tylko atrakcyjne oprocentowanie ale również do 500 zł premii za każdy rok lokaty i to bez względu na wysokość miesięcznych dopłat w danym roku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 tygodni temu #1059273 przez miłek
Główną wadą oszczędzania pieniędzy w banku jest podatek Belki. To trochę nie uczciwe bo przecież oprocentowanie i tak nie pokrywa inflacji więc powinni nam dopłacać bo ponosimy stratę. Co innego gdy gromadzimy pieniądze na lokatach. Przykładowo w Open Life oszczędzanie nie podlega opodatkowaniu do momentu realizacji wypłaty. Wszystko to dzięki połączeniu lokaty z ubezpieczeniem na życie i dożycie na podstawie ustawodawstwa dotyczącego reformy systemu emerytalnego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 tygodni temu - 7 lata 1 tydzień temu #1059405 przez wyjur
Ja z mężem mamy konta oszczędnościowe na dobrym oprocentowaniu i tam odkładamy kwoty na przyszłość dla dzieci. Jesteśmy zdania, że te pieniądze mogą się dzieciom przydać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 tygodni temu #1059466 przez Domii1983
Tylko nie ma co popadać w skrajności i nabierać się na przykład na polisę inwestycyjną: www.kancelaria-lex.org/polisa-inwestycyjna/ - do jej zawarcia często namawiają nieuczciwi ubezpieczyciele i tylko dobry prawnik może pomóc się z tego wszystkiego wyplątać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 tydzień temu #1059594 przez szamanka
od dłuższego czasu zastanawiamy się jak zacząć oszczędzać na przyszłość naszych dzieci. Za rok planujemy kolejne więc wtedy trzeba będzie zacząć myśleć intensywnie, Na razie przejrzałam ofertę kilku firm i jak na razie moim faworytem jest PKO Ubezpieczenia i regularne oszczędzanie:
http://pkoubezpieczenia.pl/inwestycje/regularne-oszczedzanie
Cała zasada tego typu oszczędzania polega na comiesięcznym wpłacaniu niewielkich wpłat, zazwyczaj 200 lub 400 zloty. W każdej chwili możemy przesać dokonywać wpłat i wycofać cały kapitał. Na pewno przez jakiś czas chyba pierwsze dziesięć lat wypłata całego kapitału wiąże się z zapłatą prowizji ale po tym okresie możemy zrobić to bezpłatnie. To bardzo dobry sposób na oszczędzania na przyszłość naszych dzieci albo na naszą emeryturę. Dwieście czy czterysta złoty przy dwóch osobach pracujących to wydatek na który może pozwolić sobie nasz domowy budżet. Teraz musimy tylko znaleźć czas żeby umówić się z agentem i podpisać umowę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 tydzień temu #1059600 przez zwika
Re szamanka
Fajny wartościowy post,. Sporo ciekawych informacji. Bardzo merytoryczny. Myśleliśmy z mężem o Nordea , ale przekonałaś nas Szamanko
thx

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 dni temu #1060156 przez bunia76
No to prawda, rozpisała się konkretnie. Dała do myślenia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 dni temu #1060208 przez wyjur
Kiedyś były już książeczki oszczędnościowe dla dzieci i zysku z nich nie było wcale dlatego sugeruję sprawdzenie regulaminu każdej oferty przed jej wyborem, żeby nie było później rozczarowania.

________
http://blogopzp.pl/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060876 przez pigula114
Ja jak tylko mogę to wkłądam sobie pieniądze na konto oszczędnościowe. Bardzo dobrze się sprawdza to które mam w toyota banku, 2% nie brzmi może jakoś oszałamiająco ale widzę jak łądnie mi pieniążki rosną

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060883 przez aniaola37
Każdy sposób na oszczędzanie jest doby jesli przynosi efekt;D Ja postanowiłam zaoszczędzić na dziecko za pomocą zmienienia trybu ogrzewania w domu. Zrobiłam pierwsze audyt energetyczny, a dokładniej to firma http://www.unicon-termo.pl/ go dla mnie zrobiła. Po tym mogłam wdrożyć inne rozwiązania ogrzewania i zmniejszyć jego koszta :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl