BezpiecznaCiaza112023

Pierwsze kolczyki

13 lata 1 miesiąc temu #90547 przez MoNiaaa
Mam pytanie do mam nieco starszych coreczek. Kiedy przebijalyscie uszka swoim pociechom i czy wogole uwazacie ze to dobry pomysl?? ja sie bardzo nad tym ostatnio zastanawiam. chcialabym Julce przebic uszka ale strasznie sie bje ze bedzie ja to bolalo i bedzie plakala nie wiem czy to jest dobry moment czy jeszcze za wczesnie??i czy maja jakies specjalne kolczyki dla takich malych dzieci bo te sztyfty chyba by kuly podczas spania?? :huh:

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90573 przez _aga86_
Julka miala przebite uszy w wieku 9 miesiecy. Miala kolczyki lecznicze, ale chyba nie byly specjalne dla malych dzieci. Szybko sie Julce zagoilo. Ja uwazam, ze wiek 9 miesiecy jest wsam raz, bo dziecka jeszcze nie interesuje to co ma na uszkach i jest mniejsze prawdopodobienstwo, ze zrobi sobie krzywde. Nie wyobrazam sobie przebic uszu w tym momencie (Julka ma niespelna 1,5 roku), bo wiem, ze szybko by jej sie nie zagoilo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90580 przez Emme
ja byłam z koleżanką przebić uszka jej córce, miała ok 8 miesięcy. jeśli ktoś chce, to wydaje mi się, że po 3 miesiącu do ok 10. później będzie tak jak aga pisała. poza tym im mniejsze dziecko tym łatwiej przebić, bo nie jest tak kumate i ruchliwe. my nie będziemy przebijali. kiedyś sama zdecyduje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90593 przez alutka1011
Ja poczekam aż Maja będzie trochę "rozumna" i jak będzie chciała to jej przebiję a jak nie to nie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90602 przez martela89
Dokładnie od kilku dnia zastanawiam sie nad tym co Monia,a najbardziej nad tymi kolczykami żeby nie kuły podczas spania :unsure: i nie wiem co robić :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90625 przez Emme
Martela teraz są przeróżne kolczyki, specjalne dla dzieci. mają specjalne zatyczki i końce.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90626 przez Mirella
Ja pozwolę Klaudii zadecydować, w końcu to jej uszy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90630 przez MoNiaaa
ja na pozniej mam takie kolczyki ze specjalnymi zapieciami wlasnie zeby nie kuly ale nie wiem jak jest przy przebiciu czy beda mieli jakis wybor.a wiem ze przez jakis czas nie mozna zmieniac tych pierwszych kolczykow. musze w takim razie sie dowiedziec i najprawdopodobniej jej przebije na wiosne :) pozniej wlasnie bym sie bala ze bedzie chciala sciagac i ciagnac.

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90635 przez Emme
te specjalne kolczyki mają sylikonową zatyczkę, która jest na całej długości kolczyka, aż do jego zakończenia, więc nie będzie kuł

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90666 przez Manga
Jestem mamą chłopaka, więc nie mam problemu.

Ale ostatnio na basenie była dziewczynka ok 1 roku, która miała nie tylko kolczyki, ale i złoty łańcuszek i bransoletkę - byłam trochę przerażona tym widokiem. Jakoś średnio wydawało mi się to bezpieczne...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90671 przez MoNiaaa
nie no bez przesady na taka bizuterie przyjdzie czas :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90674 przez martela89
Emme napisał:

Martela teraz są przeróżne kolczyki, specjalne dla dzieci. mają specjalne zatyczki i końce.


Dzięki za informację,chyba też jej przebiję na wiosnę,ale jeszcze się z tym prześpię :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90675 przez Emme
mojego kuzyna córka ma z 5 lat i ma nawet złote pierścionki! prawie na każdym palcu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90714 przez Mirella
Mówcie sobie co chcecie, dla mnie to nie jest normalne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90722 przez Emme
dla mnie też i niestety panuje ostatnio jakaś moda na złote bransoletki dla maluszków. prawie każdy maluch ma jakieś świecidełko na nadgarstku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl