BezpiecznaCiaza112023

Pierwsze kolczyki

13 lata 1 miesiąc temu #90733 przez Mirella
No to posmęcę trochę i powiem, że za moich czasów do dorosłej biżuterii trzeba było dorosnąć, najpierw się nosiło odpustowe świecidełka, potem srebro, a złoty pierścionek najczęściej był takim symbolicznym prezentem na osiemnastkę.

Klaudia żadnych świecidełek nie nosi, nie widzę potrzeby ;) I tak jest piękna :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90737 przez SISUNIA88
Dokładnie..dawniej to było inaczej-lepiej. Dla mnie to chore że dziecko w wieku kilku mc nosi np złotą bransoletkę.

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90738 przez Mirella
No tak, snobizm to choroba, w tym przypadku snobizm rodziców. Ja nie zamierzam mojego dziecka uszczęśliwiać na siłę, a bransoletką łatwo o coś zaczepić i nieszczęście gotowe, tym bardziej łancuszkiem na szyi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90749 przez martela89
Ja pierwszy złoty pierścionek dostałam od obecnego męża na urodziny :)
Bransoletek nie mam,a łańcuszek mam z komunii i ślubu ale nie noszę bo ja preferuję jak na razie srebro,mam tylko złotą obrączkę i pierścionek(ten urodzinowy bo zaręczynowy mi ukradli :( )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90787 przez olka
Wybaczcie szczerość, ale ja nie lubię gdy takim kilkumiesięcznym dziewczynkom przekłuwa się uszy. To jest dla mnie egoizm rodziców, bo po co ranić takie maleństwo. Po to, żeby mamusi i tatusiowi się podobało z ozdobami na uszkach? Jestem zdania, że jak dziecko trochę podrośnie, to samo powinno zdecydować, czy chce mieć kolczyki. Moja córcia ma 6 lat i pytałam ją o zdanie na ten temat. Powiedziałam, że to trochę boli i że jeśli będzie chciała, to niech mi powie. Uważam, że dziecko samo powinno zdecydować. To jest moje zdanie i mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam.

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13548

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90895 przez alutka1011
Mam takie samo zdanie jak olka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90907 przez Emme
no ja akurat uważam, że każdy sam powinien decydować o swoim ciele- dziecko też. dlatego u nas temat kolczyków poczeka kilka ładnych lat.

a co do dzieci i biżuterii to ja dostałam pierwszy złoty pierścionek na komunię od rodziców, ale on jest dopiero teraz na mnie dobry. nie lubię biżuterii i różnych innych dodatków. jedyne co nosze to pierścionek zaręczynowy (który jest odrobinę za duży, ale niestety nie ma takich pierścionków w dziecięcym dziele - przed ciążą miałam nr 8 teraz może o nr większy), mój Sz się denerwuje, bo dostałam od niego za urodzenie córki złoty łańcuszek i 2 serca, ale rzadko noszę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90978 przez martela89
Emme ja noszę 10-tkę :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #91037 przez MoNiaaa
jejq mi po ciazy palce strasznie przytyly nawet oraczki nie nosze co coraz bardziej mnie denerwuje :( a oprucz tego mam tylko srebrny lancuszek i po za tym zero bizuterii jakos nie przepadam

a kolczyki u dziecka nie uwazam za snobizm.ja tez mialam przeklute uszka jak bylam mala i jakos nigdy mi to nie przeszkadzalo teraz nie nosze juz od dluuugiego czasu kolczykow ale nie przeszkadza mi ze mam dziurki

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #91098 przez alutka1011
Ja wolę żeby Maja sama zadecydowała czy chce kolczyki czy nie :)
Apropo kolczyków przypomniało mi się coś oglądałyście kiedys chyba na Tvn style "Mała miss"?Dla mnie to porażka!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #91111 przez SISUNIA88
Ja widziałam ten program teraz leci chyba na kanale TLC czy coś takiego... co te matki robią z ty dziewczynek??tipsy,sztuczna opalenizna,makijaż i to tak mocny że szok,włosy tony lakieru...PORAŻKA!!!i te podekscytowane mamuśki....

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #91146 przez alutka1011
Ja bym się czuła zażenowana ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #91150 przez MoNiaaa
nie moge tegoprogramu ogladac bo zawsze sie tak wqrzam i irytuje...wrrrr :angry: caly program zawsze komentuje. nie wiem jak mozna tak dzieci krzywdzic pozniej rosna takie zadufane w sobie puste lale... jak one sie odnosza do tych matek... ale same sobie winne. niech sobie robia konkursy ale po co te makijaze fryzury itp dzieci same w sobie sa sliczne :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #91160 przez Emme
nie wiem czy zauważyłyście, ale są tam 2 rodzaje konkursów: "zwykłe" i z blichtrem. przy tym 2 to dopiero cyrk! nakładki na zęby, żeby pył pełny uśmiech!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #91219 przez _aga86_
Ogladalam ten program- dla mnie to paranoja!!!
Co do kolczykow ja ciesze sie, ze juz mamy to za soba. Wiem np. po mojej chrzesniaczce, ktora marzyla o kolczykach. W zeszlym roku przebila uszy, ale byly 3 podejscia tak sie bala i sama powiedziala do mamy dlaczego nie zrobila Jej jak byla taka jak Julka (jaulka miala przebite jakis miesiac wczesniej)- przynajmniej by miala i nie cierpiala :D Powiem tak to jest tylko sekunda strachu- moja Julka poplakala z 2 minuty i to raczej nie z bolu tylko wystraszyla sie Huku pistoletu. Ja tez mialam przebijane uszy jak bylam mala i w dodatku wtedy trwalo to zdecydowanie dluzej, bo teraz przykladaja pistolet z obu stron i w sekunde kolczyki sa na miejscu.
Olka nie czuje sie urazona, bo zroilam to swiadomie i nie zaluje.
Monia jesli juz sie zdecydujesz na kolczyki dla moalej to proponuje przebic uszy w okresie letnim ze wzgledu na to, ze nie trzeba zakaldac czapek, ktore moga podrazniac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl