BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

11 lata 5 miesiąc temu #485874 przez beadka7
i chciałam się pochwalić jeszcze co wylicytowałam allegro.pl/zestaw-grzechotek-fisher-price-i2815513059.html :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #485888 przez ewel7
misia będzie wszystko, jestem tego pewna, choć to czekanie najgorsze

katiuszka my cały czas na piersi :) na szczęście Miśko nie gryzie :silly:

ingrid fotka superaśna :)

U nas rewolucja w jedzeniu, kumpela namówiła mnie do spróbowanie BLW metodzie wprowadzania nowych pokarmów poprzez samodzielne jedzenie, miałam pewne obawy by spróbować jednak rozwiały się one po lekturze książki "Bobas lubi wybór" (jestem jeszcze w trakcie czytania). Jesteśmy dziś po pierwszej próbie Barti był zachwycony :laugh:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #485898 przez ewel7

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #485930 przez Ingrid29
Ewel też jestem za tą metodą, ale poczekam aż Arturkowi wyjdą ze dwa zęby.
Nic dziwnego, że Bartuś zachwycony, bo to jest fajna zabawa i dzięki temu rozwija swoje zmysły.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #485951 przez beadka7
Ewel może masz ochotę tę książeczkę dołączyć do naszej zabawy w "podaj dalej" :)

Ja ostatnio jak małemu dałam jabłuszko to się w pewnej chwili przestraszyłam, bo mały sobie jakimś cudem odłamał kawałek (a nie ma zębów!!) i go memlał sobie, a co by było jakby go chciał połknąć !! Marchewka chyba jest twardsza to może tego spróbuję .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #485975 przez misia88
Ewel Ja już od dawna stosuję tę metodę, a właściwie niektóre elementy. Daję Lilce ziemniaka, banana, marchewę, jabłko :) Fajnie krzywiła się przy ziemniaku, nie wiem dlaczego :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #485990 przez akciak84
no właśnie my też tak próbowaliśmy z jabłkiem ale też odłamał sie kawałek i zaczął sie krztusić więc przerwałam procedure póki co, ale przez ten siateczkowy gryzak to można wszystko...rewelacja...banany jabłka brzoskwinie marchewki...też zachwyt. Zaraz będziemy próbować buraczkowej:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #486021 przez ewel7
Też miałam obawy zwłaszcza w kwestii zakrztuszenia, ale to nie jest groźne dla dziecka, trzeba mu tylko pozwolić na samodzielne działanie i zachować pewne zasady bezpieczeństwa. Książka wiele wyjaśnia. Miśko miał dziś też odruch wymiotny, ale to podobno normalne, musi nauczyć się żuć, a to nie tak od razu, także póki co oswaja się z tym i bawi, to wszystko...no i sporo bałaganu wokół ;) Założenie jest takie, że nie ma karmienia łyżeczką, w ogóle! chyba, że dziecko samo nią operuje, w pierwszej chwili :ohmy: jak to! powiem tak, nie zabrałabym się za to bez przeczytania tej książki bo zbyt dużo było wątpliwości w mojej głowie i obaw. Co do zabawy "podaj dalej" książka jest pożyczona, ale rozważam kupno własnej bo nie jest wcale droga 35 zł a naprawdę warto, poza tym dobrze jest mieć ją pod ręką bo podsuwa pomysły na to co w danym okresie podać dziecku. Ważne jest to że ma jeść w trakcie posiłków z rodzicami, albo chociaż z jednym z nich. Spodobało mi się to bardzo i mam nadzieję, że wypali, zobaczymy.

ingrid co do ząbków, to wg książki nie są one wcale potrzebnie do tej nauki żucia i rodzice dzieci, które ich nie mają też próbują.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486032 przez MartiO
sporo do nadrobienia ;) a tylko kilka dni niby nie zaglądałam ;)

Gratulacje dla Wszystkich dzieciaczków (ząbki, dupcie, pełzania.... itd...) ;)

Rużyczka Małgosia jest niesamowita ;)

my w siateczce na razie dawaliśmy tylko jabłuszko... ale z tego co zauważyłam te miękkie wchodzą lepiej ;) młody też czasem podnosi tyłeczek ale jeszcze nie łączy rąk i nóg... całe łóżko jest jego bo jak się nie przesuwa to się turla albo kręci wokół... no i stawanie na nogi... nie stawiam go ale wystarczy że trzyma w piąstkach moje kciuki i dźwiga się do góry... albo np siedzi i chcę go troszkę przesunąć, poprawić żeby było wygodniej a już jest błyskawiczny wyrzut bioderek w górę i proste nóżki a cały sztywny jak patyk... i zaczyna się sprężynka... wczoraj siedział na łóżku przy swoim łóżeczku i próbował łapać i ciągać się za kieszonki od organizera... w łóżeczku nie próbuje jeszcze... ale może dlatego że mało tam przebywa...
no i od wczoraj mamy krzesełko ;) a dziś zjedliśmy pierwszego chrupka ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486161 przez dziewczyna84
to ja konieczenie musze kupić tą siateczkę. a raczej gryzaczek.
I nie znalam tej metody BLW.
beata - super zestaw , i taniutko. super :) i nie przejmuj się ze zasnęłas.
ja kiedys tez tak zasnelam. moze na 15 minut, nie pamiętam. z 2 miesiące temu, wiec nie raczkowal ani nic. więc się nie bałam.
po nie przespanych nocach czlowiek sam odpływa. a dziecko jak się chwile samo pobawi to uczy się samodzielności. nic mu się nie dzieje ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #486291 przez katiuszka
Beadka bidulko współczuję, nie dziwię się że padłaś. A i gratuluje licytacji, Sonia ma takie jabłuszko i lubi je bardzo:)
Ingrid fajne akrobacje małego:)
Dziewczyna to Maciuś niezłe postępy robi, coś w tym jest że chłopcy są silniejsi. Gratuluję:)
MartiO my tez dzisiaj spróbowaliśmy chrupka kukurydzianego, trochę się bałam dać całego i trzymałam a Sonia po kawałeczku memlała:)
Ewel bardzo ciekawe to co piszesz, też chętnie bym przeczytała ta książeczkę. Właśnie ten strach przed zakrztuszeniem odsuwa mnie od takich pomysłów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #486331 przez MartiO
Katiuszka też się bałam ale cały czas miałam go na oku... Młody od razu złapał chrupa w rękę i wypluł smoka :silly: wszystko dookoła było w chrupku ;) ale Młody szczęśliwy ;) też kilka razy jakby miał wymiotować ale udało się a później jak miał większy kawałek to się krzywił i jak podsuwałam chusteczkę pod buziaka to wypluwał :lol: później jak padnie to wrzucę fotki bo muszę zmniejszyć....

z serii Jakubek i krzesełko...
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486517 przez katiuszka
Ale słodziak:) Ja jeszcze nie zakupiłam krzesełka ale pracuje nad tym, wydaje się dużo wygodniejsze do karmienia niż leżaczek...
Ja jutro do szkoły i Sonia kilka godzin bez mamy:( Będziemy za sobą tęsknić...
Dobranoc mamusie :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486528 przez MartiO
Katiuszka my też mamy je dopiero od wczoraj ;) wcześniej karmiliśmy na bujaczku ;) tzn Młody ;) a ja siadałam na sakwie ;) teraz trochę wygodniej z położeniem talerzyka ;) no i Młody chwilowo spokojniejszy bo w bujaczku ostatnio prawie cały czas "pomagał mi" i próbował zabierać łyżeczkę, sam wpychał ją do buziaka ;) oczywiście wszystko dookoła było kolorowe ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486530 przez misia88
MartiOMamy to samo przesełko, tylko kolor granatowo-czerony :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl