BezpiecznaCiaza112023

rozszerzanie diety

12 lata 1 miesiąc temu #319253 przez anuka86
witam
moja corcia skonczyla 5 miesiecy, karmie ja piersia, od niecalego miesiaca rozszerzylam jej diete, wcina deserki (raz dziennie pol sloiczka), zupke jarzynowa (tez raz dziennie, sama gotuje z marchewki, dyni, ziemniaka, i na przemian ryzu lub kaszki manny 1 lyzeczka-to miksuje, pomalu daje tez male ilosci miesa, np z indyka czy kurczaka). mam jednak pytanie odnosnie wprowadzania kaszek... nie wiem jakie i jak wprowadzic. myslicie ze na wieczor moglabym podawac malej kaszke przed snem?i jak na wlasnym mleku czy modyfikowanym i w jakiej ilosci? no i prosze o podanie jaka kaszke mam kupic? z owocami czy bez? jakiej firmy? bo jestem zielona w tym temacie;)
prosze o pomoc bardziej doswiadczone mamy, czy prawidlowo rozszerzam diete corki.
pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #319343 przez sylka
Rozszerzanie diety kaszkowej i ogólnej zaczęłam od 6 mies. synek był też na piersi. Dobrze przybierał na piersi więc nie było sensu na wcześniejsze rozszerzanie diety a bałam się tez że za szybkie może przyczynić się do alergii. NAjpierw podałam sam kleik ryżowy lub kukurydziany po 30 ml na spróbowanie. Jak nie było realcji alergicznej to zwiększałam dawkę. Robilam na swoim mleku lub MM. Kaszki owocowe zaczęłam od jabłkowej chyba a później bananowa która uczuliła, malinowa i dalej zgodnie z wiekiem. Kupowałam kaszki ryżowe bez mleka modyfikowanego i robiłam już póxniej na mleku które synek pił uzupełniając pierś. Na początek kupowałam kaszki nestle, później wypróbowałam bobowitę i hippa.
Co do rozrzarzania samej diety to zaczełam od samej marchewki w 6 mis. póxniej jabłuszko z marchewką. Zupki dyniowa, jarzynowa gotowane bez mięska. Mięso wprowadziłam chyba w 7 mies. Gluten zaczęłam wprowadzać zaraz po marchewce. I na obiad na samym poczatku była marchwianka z manną. Z mięska na początku podawałam indyka, kurczaka i królika. To tyle ile pamietam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #319368 przez anuka86
czyli generalnie podobnie robie, z tym ze troche wczesniej zaczelam, ale malej to nie szkodzi,chetnie wcina, wiec chyba nie ma problemu. zastanawiam sie nad tymi kaszkami, bo nie wiem czy przypadkiem nie jest moja corcia glodna w nocy, nie wiem czy wystarcza jej tylko piers na noc, bo ostatnio strasznie czesto mi sie budzi w nocy, nieraz co godzine nawet co pol. poczatkowo powiazalam to z zabkowaniem (skonczyla 5 miesiac) bo strasznie sie slini i raczki wsadza non stop do buzki, ale jak sie przebudzi w nocy to juz rak do buzi nie wklada i inaczej jej nie da sie uspokoic tylko jak jej dam piers,to zasypia momentalnie przy niej, pociagnie nie za wiele i spi.wloze ja do lozeczka pospi godzine i znow sie budzi... wiec sie zastanawiam ze moze ona jest glodna.. juz sama nie wiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #319382 przez sylka
Cięzko mi powiedzieć synek budził się co 2,5-4 godz na karmienie a od 3 mies do 8 przesypiał całe nocki póxniej przerwa z 1,5-2 mies i znów spanie całonocne. pierwsze ząbki wyszły mu jak miał 5,5 mies. a na ponowne karmirnia budził się gdy szły mu górne 1. Może i zabki. Spróbuj przez kilka dni po piersi dopaja ję samy mlekiem modyfikowanym bez kaszek. Być może masz taki okres że mniej mleczka w piersi. Spróbuj podac MM po zjedzeniu piersi i zobaczysz po kilku dniach jak bedzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #319385 przez anuka86
to sprobuje z tym MM bo juz sama nie wiem czy to faktycznie te zeby, bo troche to juz trwa a zebow jak nie bylo tak nie ma. a po co malej zapychac brzuszek kaszkami bez potrzeby.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #319723 przez martela89
Karmiłam piersią i wprowadziłam deserki i kaszki w 3-4 mc,początkowo kaszki na moim mleku,a potem mleczno ryżowe.Jak Vanesska miała 6-7 mies to jadła już normalne jedzonko gotowane przeze mnie i nie miksowane tylko pogniecione widelcem.

[url=http://vanessa-.aguagu.pl][img]http://vanessa-.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 tygodni temu #973466 przez Marlenka33
Do pół roku był tylko cyc , Vita K do 3 miesiąca, później tylko D . Po pol roku zaczęłam podawać danonki i owoce ze słoiczków i tak stopniowo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1047118 przez Domii1983
Ja też jakoś w tym wieku zaczęłam rozszerzać dietę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu - 6 lata 10 miesiąc temu #1055738 przez Gaga
Ja też zaczęłam od słoiczków z deserkami owocowymi i też sama robiłam takie deserki, zupki. Chociaż zupki dla niemowlaka częściej kupowałam niż sama robiłam. To dużo wygodniejsze, a jak się wybiera dobre firmy, to nie powinno być chyba problemem. Ja kupowałam słoiczki gerber.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056718 przez Domii1983
Moje dziecko już je zupki mięsne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1062098 przez Ajra
Ja wolałam zacząć od warzyw, bo słyszałam, że jak najpierw dam owoce, to potem z warzywami może być problem. Pomyślałam, że na początek to chyba najlepsza marchewka dla niemowlaka ugotowana i przetarta lub zmiksowana. Potem wprowadzam inne warzywka. A jak już się trochę przyzwyczai, to dopiero owoce.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 10 miesiąc temu #1070060 przez KarolineCZ
Już od 17. tygodnia życia możesz rozszerzać dietę malucha. Poczytaj o słoiczkach Pierwsza Łyżeczka HiPP BIO. Uważam, że to super rozwiązanie. Możesz kupić je stacjonarnie w Lidlu czy Biedronce, a także w sklepie online https://hipp.dodomku.pl/ .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 9 miesiąc temu #1070209 przez ksenia28
Dziewczyny a co myślicie o takich matach ochronnych na podłogę moonbloom.pl/39-wielofunkcyjna-mata-ochronna - cena ok, wydaje się być praktyczna zwłaszcza przy dziecku które zaczyna swoje samodzielne jedzenie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 4 miesiąc temu #1070443 przez Andreaa
Córka 9 miesięcy.
7:30 śniadanie (zazwyczaj kaszka)
9:30 owoc
10:00-12:00 drzemka
13:00 obiadek
16:00 deserek
19:30 kolacja (mleko z dodatkiem kleiku ryżowego)
W ciągu dnia jeszcze podaję jej raz mleko, ale nie o jakiejś konkretnej porze. Zazwyczaj po południu przed drzemką Ok. 15:00.
W nocy budzi się raz na mleko.
Córka jest mleku modyfikowanym. Ma skazę białkową i nietolerancję laktozy. Tak więc nad tworzeniem dla niej jadłospisu muszę się zwykle dobrze zastanowić, Jak widzicie córka nie moze jeść wszystkiego. Zwykle również posiłkuję się poradnikami w sieci, gdzie jest opisane co mozna dziecku wprowadzić a czego unikać:
www.bebiklub.pl/zywienie-dziecka/dieta-d...pis-rocznego-dziecka

Zerknij sobie na stronę. Opisane jest tutaj, jak tworzyć jadłospis malucha. I jakich zasad trzeba sie trzymać.

Pamiętaj również, ze to rodzic decyduje kiedy i co dziecko zje. A dziecko decyduje czy zje oraz ile zje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 3 miesiąc temu #1070539 przez Allina
No i fajnie... A jaką wy drogie mamy stosujecie dietę? Ja ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad tym czy nie postawić na takie rozwiązanie, jak dieta pudełkowa fitkalorie.pl/ . Słyszałam, że jest taka dieta precyzyjnie dopasowywana do potrzeb danej osoby i pozwala doskonale zadbać o potrzeby organizmu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl