BezpiecznaCiaza112023

Dieta mamy karmiącej noworodka

10 lata 9 miesiąc temu #702488 przez srenka_918
Witam.
Jestem mamą 5dniowego synusia :lol: ale nie za bardzo wiem co jeść a czego nie. :dry: Karmię go piersią na żądanie i jak na razie nie mamy żadnych problemów z brzuszkiem ani kupką, ale mam gorsze "zachciewajki" niż w ciąży! :ohmy: Mam ochotę na tyle produktów (jak np banan, pomidor, truskawka, klopsiki, sałata, czekolada itp) a nie bardzo wiem co mogę albo od kiedy mogę. :huh:
Ze szpitala dostałam mini wykaz produktów, które mogę jeść a mianowicie gotowane ziemniaki i marchew oraz gotowane mięso drobiowe bądź cielęce, jabłko wg tej rozpiski można wprowadzać od 2 tyg życia dziecka a banana po miesiącu i tu też mięso wieprzowe.

Czy naprawdę moja dieta musi być tak restrykcyjna i rygorystyczna? Czy mogę wcześniej wprowadzać produkty? :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #702493 przez Katarzynka
Ja jadłam prawie wszystko od początku (może z wyjątkiem grzybów i owoców morza ) i problemów nie było ale to pewnie zależy od dzieciaczka. Oczywiście zaczynałam wszystko od małych ilości :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #702503 przez srenka_918
No i tego powiedzenia "mała ilość" się boję ;) każdy rozumie to inaczej, a jak dorwę się do jabłka a nie będzie za duże to nie stanę w połowie, wciągnę całe ;) To też będzie mała ilość?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #702619 przez dominia
Srenka ja mam prawie 5cio miesiecznego Syna i karmie piersia nadal :)
Zrob tak, przez pierwszy miesiac uwazaj co jesz, wprowadzaj jeden skladnik nowy dziennie lub co dwa dni, taki kruszek ma jeszcze bardzo delikatny zoladeczek :)
Ja na poczatku jadlam np na obiad rosol, krupnik, ogolnie cos na rosolku, ziemniaki, piers ugotowana z kury i marchewke na maselku, mniej wiecej tak wygladaly moje obiady przez miesiac ponad.
Szynka, serek bialy spokojnie mozesz jesc ale uwazaj z nabialem :)
Jablko jadlam bez skory na poczatku, wybierz sobie takie mniejsze i obierz, zajadaj smacznie :)
Banany tez zaczelam wczesnie jesc :)
Ogolnie musisz patrzyc czy malego nie boli brzus i czy ma normalna kupke :)
Ja juz jem prawie wszystko procz orzechow, czekolady, kapusty kiszonej i ogorkow kiszonych, poza tym reszte uczulajacych rzeczt powoli wprowadzilam :)
Moj Syn mial lekkie problemy z brzusiem na poczatku i mielismy tydzien kolek wiec ja uwazalam co jem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #702630 przez Katarzynka
Małe ilości według mnie to znaczy ze jak tydzień po porodzie robiłam gołąbki to sobie zrobiłam kotlety z tarkowaną kapusta żeby było w nich mniej kapusty :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #702633 przez Katarzynka
Robiłam tak przy dwójce i nie mieliśmy kolek :) (Kinga to wcześniak i też nic się nie działo )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703218 przez srenka_918
Och dziękuję Wam Mamuśki ;)
a ze słodyczy? Bo jak na razie to zjadłam kawałek ciasta drożdżowego domowej roboty, mały zadowolony aż nadto ;) miał automat mleczny ;) mleko samo kapało i tylko "lizał" pierś dopóki nie skończyło kapać ;) ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703452 przez dominia
Srenka dokladnie ciasto drozdzowe, drozdzowki, jakies biszkopciki, ciastka maslane, ja sobie jeszcze galaretki robilam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703777 przez Katarzynka
Ja jadłam i czekoladę ale ja to jestem czekoladoholik i na szczęście moje skarby żadnych uczuleń pokarmowych nie mają :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703783 przez srenka_918
no właśnie też się zastanawiałam nad galaretkami, czyli jak można to zaraz sobie zrobię ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #704622 przez srenka_918
Ja chyba czekolady nie będę mogła jeść, przynajmniej na razie, bo w rodzinie męża często występuje uczulenie na kakao i orzechy i tego jeść nie będę żeby maluszka nie narażać.

Ale mam jeszcze pytanie odnośnie soków przecierowych z surowych owoców i warzyw, np jabłko z marchewką? Czy marchew tylko w postaci gotowanej?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #704700 przez dominia
Srenka ja na początku robiłam sobie kompot z jabłek ale zaraz przerzuciłam się na tymbarka sok 100% bez dodatku cukru :)
Co do marchewki to myślę, że spokojnie możesz zrobić sobie taki soczek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #704720 przez srenka_918
dzięki dominia :)

A jakie mogą być przyczyny wzdęć u maluszka? zauważyłam że dziś się pręży przed bączkami i marudzi a przecież uważam na to co jem, no i chyba brzuszek go nie boli i ma żółciutkie kupcie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #704833 przez dominia
Srenka moj Synek prezyl sie przez okolo 2 miesiace przy baczkach mimo, ze uwazalam na to co jem i mial tydzien lekkie kolki ;) zoladeczek musi sie przyzwyczaic do wszystkiego :) jak nie placze to jest ok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #704976 przez srenka_918
Mam jeszcze jedno pytanko, jak słychać często że małemu przesuwa się jedzonko w brzuszku to źle?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl