BezpiecznaCiaza112023

Plastelinowa kupka u niemowlaka

10 lata 5 miesiąc temu #777962 przez KarolciaZumba
Mamuśki pomocy !

Mam 6 tyg. córeczkę Maję. Karmię ją piersią. Od paru dni robi kupkę raz dziennie, wcześniej robiła pare razy na dzień i była luźna, żółta i z grudkami. Teraz też taka jest ale przypomina konsystencją plastelinę ! Nie płaczę jak ją robi ale wcześniej się pręży?
Dzisiaj rano robiła kupkę przez pół h , nie płakała, byłam przerażona gdzie ona ją pomieściła !!!

Czy ja się mam martwić? Błagam pomóżcie !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #778047 przez emma
Cześć!
Możliwe, że zaczęłaś jeść coś, z czym mały brzuszek musiał się trochę bardziej pomęczyć. Jeśli kupka jest raz dziennie, nic dziwnego, że jest duża. Ciesz się, ja musiałam przewijać co godzinę ;-). Jeśli kupka nie jest zielona ani nie ma w niej krwi czy śluzu, nie ma się czym martwić. Nasza Zosia często robi "plastusia", uważam, że to normalne, pozdrawiam! :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #778052 przez Hania84
KarolciaZumba ...w pewnym okresie życia dziecka kupka staje sie bardziej zbita niz na samym początku :) Może faktycznie zjadłaś coś co to spowodowało...plastelinowe kupki powstają też jeśli dziecko ma za dużo wit. D (zatwardzenie) ale w Twoim przypadku raczej to niemożliwe.
Tak na marginesie moja prawie od urodzenie robiła zielone kupki, taki jej urok (z niewielką ilością śluzu) i tu w DE uznawane jest to za normalne. Tyle że moja jest na MM a od tego mleka często tak się dzieje. U mam karmiących piersia zielona kupka może sie pojawić gdy mama zje np., szpinak. Mi położna powiedziała że nawet jak troszkę krwi się pojawi to mam nie wpadac w panikę bo to nic strasznego...no chyba ze jest to przy każdym wypróżnieniu. śluz w kupce związany jest z jelitami.
Czym dziecko starsze tym będzie robiło bardziej stałą kupkę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #778075 przez KarolciaZumba
w sumie nic takiego nie zjadłam, z nowości to tylko dzem morelowy i wafle ryżowe więc wątpie by to było po tym...
Ale dzięki mamuśmi bo rano byłam przerażona !! :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #785970 przez nvidia6669
Gdy mój maluszek ma problemy z kupką, czy to z konsystencją, czy z częstotliwością wypróżniania, zawsze pomaga zwiększenie ilości pitej przeze mnie wody. Zwykle wystarczył ok litr zwykłej niegazowanej wody źródlanej. Spróbuj może pomoże i Tobie, a na pewno nie zaszkodzi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl