BezpiecznaCiaza112023

PRACA W CIAZY W UK - DYSKRYMINACJA

13 lata 2 miesiąc temu #60291 przez Urszula
Witam!!!

Mam pewien problem w pracy. Jak juz pisalam wczesniej jestem pracujaca kobieta w ciazy. Niestety w mojej pracy nie szanuja mojego stanu i o swoje prawa musze walczyc. Jestem czesto wykorzystywana i niesprawiedliwie traktowana. Duzo czytalam o swoich prawach i wiem sporo dlatego tez sie nie daje. Na poczatku kosztowalo to nie i mojego meza sporo nerwow. Teraz staram sie radzic tak by sie nie denerwowac. Prosze napiszcie Czy i Wy pracowalyscie w ciazy lub pracujecie i jakie sa Wasze doswiadczenia??

Pozdrawiam serdecznie!!!



http://davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img[img] davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #60296 przez Emme
ja jestem na urlopie macierzyńskim, ale nie miałam takich problemów z pracodawcą. nawet ostatnio dostałam podwyżkę :D
ale jest tu sporo dziewczyn, które miały spore kłopoty z pracą

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu - 13 lata 2 miesiąc temu #60425 przez _aga86_
Urszula ja pracowalam do 6/7 m-ca ciazy w UK. I powiem Ci, ze bylam traktowana lepiej niz oczekiwalam. Pracowalam jako ratowniczka na hotelowym basenie no i jak wiadomo w pewnym momencie ciazy nie moglam wykonywac tej pracy- moja managerka przeniosla mnie na Bankiety- rozne funkcje tam pelnilam, ale nigdy sie nie przemeczalam. Nawet dochodzilo do tego, ze wkurzalo mnie to jak za kazdym razem ktos mnie wyreczal :D Tak prawde mowiac placili mi za obecnosc w pracy, a nie za wykonana prace :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #60458 przez Urszula
Witam!!
W mojej pracy zostalam zatrudniona jako fizjoterapeuta zgodnie z moim wyksztalceniem. Po czasie okazalo sie jednak, ze nie ma dla mnie wystarczajaco pracy w zawodzie poniewaz to jest dom opieki i naprawde nie mialam tam co robic...zaczelam sie zastanawiam po co mi zaproponowano te prace. Robilam wiec rozne prace administracyjne i dwa razy w tyg grupowe cwiczenia. Nastepnie poproszono mnie czy nie moge "pomoc" im poniewaz maja malo ludzi i popracowac jako fizjo - care assistant. Wiec tak oto teraz musze sie wzmagac z brakiem profesjonalizmu i wyobrazni u przelozonych. Pracowalam w naprawde fajnej organizacji w swoim zawodzie nie podobalo mi sie, ze musze daleko dojezdzac i ze pracuje u Zydow to teraz mam za swoje...musze tylko zrobic wszystko by nie odbilo sie to na dziecku wiec RELAX po macierzynskim juz tam nie wracam..



http://davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img[img] davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #60466 przez Urszula
Aga86 dlaczego pracowalas tak krotko? ja zamierzam wytrwac do konca 8 miesiaca by potem miec wiecej macierzynskiego i moj pracodawca musi mi zapewnic godziwe warunki pracy.



http://davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img[img] davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #60467 przez _aga86_
Dlatego, ze ok. 7 m-ca zlapala mnie rwa kulszowa :/ Trzymalo ok 2,3 tyg. I jak juz przestalo mnie bolec bylam ok. 8 m-ca. Z moim M stwierdzilismy, ze juz powinnam odpoczywac. tez mialam w planach pracowac do 8 miesiaca, ale nie wyszlo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #60474 przez Urszula
Plywanie jest swietna metoda by zwalczyc wszelkie dolegliwosci kregoslupa :) powinnas wiedziec :)



http://davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img[img] davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu - 13 lata 2 miesiąc temu #60481 przez _aga86_
Tyle, ze ja nie plywalam na tym basenie- trzeba bylo skakac tylko jak byla taka potrzeba. A juz w 5 miesiacu przeniesli mnie na bankiet, bo nurkowanie bylo nie wskazane. poza tym to nie byl bol kregoslupa tylko rwa kulszowa. Ja nie moglam chodzic jak mnie to dopadlo. Wyzwaniem dla mnie bylo pojscie do toalety, a co tu mowic o pracy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #60509 przez Urszula
Oki Kochana skakanie nie jest dozwolone w ciazy :):):) szkoda, ze nie moglas tam tez poplywac. Tak dla jasnosci rwa kulszowa to jest dolegliwosc pochodzaca od dolnego odcinka kregoslupa kiedy dysk uciska na nerw. Dokuczliwy bol ustepuje kiedy dysk sie cofnie na swoje miejsce. W tym celu stosuje sie profesjonalne cwiczenia lub przy odrobinie szczescia dysk wskoczy na swoje miejsce sam.



http://davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img[img] davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #60536 przez _aga86_
Tak, ale w ciazy rwa kulszowa odzywa sie jak dziecko naciska na dany nerw- tak bylo w moim przypadku. I lekarz nie kazal wykonywac cwiczen. Mialam szczescie, ze trwalo to ok. 3 tyg., a nie do samego rozwiazania :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #60541 przez Urszula
Nie dziecko uciska na nerw tylko ciezar brzuszka sprawia ze lordoza ledzwiowa sie bardziej wygina co sprzyja wypadaniu dysku. Kochana wiem co mowie mam doswiadczenie w zawodzie a wiedza lekarzy w uk pozostawia wiele do zyczenia.



http://davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img[img] davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #60606 przez _aga86_
No ja nie ksztalcilam sie w tym kierunku. Mowie tak jak lekarz mi to tlumaczyl. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #60612 przez Urszula
Tak jak pisalam wczesniej wiedza lekarzy w uk pozostawia wiele do zyczenia prawie na wszystkie dolegliwosci przepisuja paracetamol. Jesli chcesz widziec fachowego porzadnego lekarza musisz leczyc sie prywatnie, miec prywatna polise zdrowotna. Dla kobiet w ciazy sa cwiczenia na rwe kulszowa, polegajace na delikatnym rozciagnieciu przykurczonych miesni odcinka ledzwiowego lub wyzyta u fizjoterapeuty. Miesnie te pod wplywem ciezaru brzuszka i przy nadmiernych chodzeniu zostaja przeciazane i przykurczone. Tak zeszlysmy z tematu...chyba juz nikt mi nie odpisze na moj problem...ale to nic pozdrawiam :):):)



http://davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img[img] davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #60673 przez _aga86_
Dobrze wiedziec :) Z tym paracetamolem masz racje!!! Nie znosze tutejszych lekarzy. Najdziwniejsze jest to, ze przez cala ciaze nie ma sie kontaktu z ginekologiem :/ Z tym, ze ja w ciazy bylam pare razy u gin. ale prywatnie- jak zapytalam polozna o ginekologa to zrobila wielkie oczy i powiedziala "po co skoro wszystko jest ok."?? Nasuwa sie pytanie skad wie, ze wszystko ok, jak mnie nie badali ginekologicznie. No nic tak jak piszesz "wiedza lekarzy w uk pozostawia wiele do zyczenia". POZDRAWIAM Moze jeszcze ktos odpisze na Twoje pytania...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #60714 przez Urszula
Witam aga86!

Patrzac na Twoj suwaczek widze, ze Twoja coreczka ma na imie Julcia. My tez wybralismy takie imie dla naszej dzidzi jesli urodzi sie dziewczynka. Uff mam dwa dni wolnego, chce odpoczac od mojej pracy. Moj maz wczoraj odwiedzil moja menager...niespodziewala sie...powiedziala, ze zrobi wszystko, zeby mi sie lepiej pracowalo,nie zamierzam sie przejmowac :) Co do porad z fizjo sluze pomoca kocham moj zawod :) w jakiej czesci uk mieszkasz jezeli moge zapytac?? My mieszkamy na Enfield 5/6 strefa Londynu. Pozdrawiam:):):)



http://davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img[img] davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiora
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl