BezpiecznaCiaza112023

ból pod prawą piersią

10 lata 2 miesiąc temu #838707 przez magda86lena
Witam jestem w 19 tygodniu i od ok 2 tygodni boli mnie coś pod prawą piersią (jak jest pierś i zaczyna się brzuszek to ok 2cm pod) jak chodzę to nie zawsze to czuje. Głównie nasila się przy siedzeniu, albo w trakcie leżenie. Ból jest dość męczący. Bardzo proszę o pomoc jaka może być tego przyczyna myślałam, że to od biustonosza, ale nie jestem pewna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #845112 przez MarzenaBZ
Cześć magda86lena
Szkoda, że nikt "doświadczony" lub "kompetentny" nie odpowiedział Ci na to pytanie, bo to w sumie ciekawy i ważny temat.
Ja oprócz obolałych piersi, mam nieprzyjemne swędzenie sutków. Teraz, gdy trafiłam na Twoje pytanie, znalazłam na ten temat artykuł. Przynajmniej wiem, że moje swędzenie jest typowe i nie muszę się martwić. Dla Ciebie poniżej kopia z artykułu. Chyba, że ten ból to raczej nie piersi. Najlepiej skontaktować wszystko ze swoim lekarzem:)
Pozdrawiam :)

"W czasie ciąży piersi przestawiają się na produkcję mleka. W tym czasie zachodzi w nich wiele skomplikowanych zmian. Ból jest skutkiem ich powiększania się, ale pojawia się też wskutek niedoboru oksytocyny – neuroprzekaźnika, który steruje zmianami zachodzącymi w piersiach. Zjawisko to jest dość skomplikowane, choć zupełnie normalne. Jednak zdarza się, że wskutek ciążowych zmian może dojść do pojawienia się stanu zapalnego, co objawia się obrzmieniem i zaczerwienieniem piersi oraz silnym bólem. Wtedy konieczne jest natychmiastowe skonsultowanie się z lekarzem i wyleczenie stanu zapalnego."

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #847299 przez magda86lena
Dzięki wielkie MarzenaBZ za odpowiedź. Też zgadzam się z tym, że ten temat jest ważny. Miałam zrobione USG piersi i piersi rozwijają się i przygotowują na produkcje mleka prawidłowo mam tylko torbiel w lewej piersi, ale jest nie groźny miałam już taki jak rosły mi piersi w wieku ok 14 lat tylko ten torbiel akurat uaktywnił się i miałam zrobioną biopsje i był nie groźny. Prawdopodobnie to już taki ich urok. Akurat ból u mnie skupia się bardziej pod prawą piersią lekarz powiedział, że jest możliwe iż jest to woreczek żółciowy. Ja też zauważyłam fakt, że moja mała córusia naj prawdopodobniej kopie mnie w tym miejscu chyba jest jej nie wygodnie. Ostatnio poprawiałam się bo było mi nie wygodnie i dostałam właśnie w tym miejscu kopniaczka :). Idę do lekarza w przyszłym tygodniu i dopytam się wszystkiego jeszcze raz i jak odpowie mi coś bardziej konkretnie to napisze. POZDRAWIAM

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #852012 przez magda86lena
Witam i już wiem prawdopodobnie to Małej jest ciasno i kopie mnie w to miejsce tak żeby bolało. Niestety, ale większym prawdopodobieństwem jest woreczek żółciowy dostałam wskazania dieta bez tłuszczowa i podstawa nie jedzenie nic smażonego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiora
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl