BezpiecznaCiaza112023

ćwiczenie mięśni Kegla...

13 lata 11 miesiąc temu - 13 lata 11 miesiąc temu #14523 przez ilona
Powiedzcie mi dziewczyny czy Wy ćwiczycie/ćwiczyłyście mięśnie Kegla przed porodem???
Bo ja kilkanaście razy dziennie jak mi się tylko przypomni to staram się ćwiczyć, jak oglądam film, siedzę przy komputerze, w każdej pozycji, jak tylko sobie przypomnę i tak myślę, czy pomoże ochronić kroczę przed cięciem, lub popękaniem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14530 przez Mirella
Ilonka, ćwiczenie na pewno przydatne, ale pamiętaj że duża rola położnej, musisz wyraźnie zaznaczyć ze prosisz o ochronę krocza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14623 przez renacting
na szkole rodzenia polozna nam mowila o tych cwiczeniach, tez o nich pamietam i cwicze przy kazdej okazji, i tak jak pisze Mirella trzeba przy porodzie zaznaczyc ze sie cwiczylo i prosic o porod z ochrona krocza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14633 przez ilona
na pewno nie zapomnę jej o tym powiedzieć :) tak się cholernie boje tego nacięcia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14765 przez renacting
samo naciecie nie boli bo robiaj je na szczycie skurczu i tego sie nie boje, ale obawiam sie bardzo tego gojenia sie rany, szczypanie pieczenie i to jeszcze w takim miejscu.... brrrr

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32557 przez gosia_ann
Czy któraś z Was będąc w ciąży nie ćwiczyła mięśni Kegla (i urodziła bez większych problemów). Czy ćwiczenia te są jednak konieczne? Jestem w połowie 6 miesiąca i trudno mi się ćwiczy te mięśnie :( potrafię to robić chyba tylko jak robię siusiu, bo tak "na sucho" to nie bardzo mi wychodzi :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33730 przez Ivy
Podpisuję się pod pytaniem poprzedniczki.
Staram się ćwiczyć, ale nie wiem, czy robię to prawidłowo i takie tam... poza tym nie każdego dnia pamiętam :blush: .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33965 przez bombel779
To ćwiczenie polega na zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni,tak?? Takie jakby wstrzymywanie i popuszczanie moczu ?? :unsure:
A są jeszcze jakieś inne ćwiczenia?? Gdzieś,kiedyś słyszałam coś o masażu okolicy krocza :huh: Że niby kciukiem,z pomocą oliwy masuje się to miejsce między pochwą,a odbytem.. Czy któraś z Was słyszała o takiej praktyce ??


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34031 przez Moniq
dość łatwo można sprawdzić czy dobrze ćwiczysz mięśnie kegla, wystarczy położyć się wsunąć dwa palce do pochwy i zacisnąć mięśnie, jeśli poczujesz że zaciskają się mięśnie pochwy na palcach to znaczy że dobrze ćwiczysz
jeśli chodzi o masaż krocza, to powinno się go wykonywać oliwą z oliwek lub olejkiem migdałowym z kropelką wit E(można kupić w aptece) ale może być też bez wit E; masuje się ten kawałek skóry między pochwą a odbytem, a także ten odcinek przy wejściu do pochwy od strony odbytu i po masażu powinno się go rozciągnąć w stronę odbytu do uczucia dyskomfortu, pierwszego uczucia ciągnięcia; ja masowałam krocze od końca I trymestru i mi pomogło bo nie musiałam być nacinana przy porodzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu - 13 lata 6 miesiąc temu #34034 przez Emme
Ćwiczenia jakie poleciał mi położna

m.m -mięśnie
k.d - kończyna dolne
k.k.d - kończyny dolne
k.g - kończyna górna
k.k.g - kończyna górna


Trochę słabo widac, mogę wszystkie cwiczenia przesłac na maila :)

1. zaciskanie i "wciąganie" odbytu. Siad, k.k.d zgięte w kolanach, k.k.g oparte do tyłu.
2. cwiczenia m.m. krocza. "wciągnij krocze- rozluźnij m.m. brzucha- wstrzymaj napięcie-rozluźnij krocze.
3. Profilaktyka wysiłkowego nietrzymania moczu- wciągnij cewkę, przytrzymaj w napięciu, rozluźnij. Siad turecki, tułów pochylony w przód, k.k.g z przodu, na podłożu.
4. Przysiady. tułów prosty, kolna na zewnątrz,pięty na podłożu,. Wydech-przysiad, wdech- wstanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34065 przez raczek10
Te mięśnie trzeba ćwiczyć , nie tylko żeby urodzić bez naciecia , ale żeby na starosć nie mieć problemów z nie trzymaniem moczu . :)

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043169 przez antosia
Wszystko o tym jak należy działać, macie pokazane tutaj - plumbum.com.pl//pl/i/O-kulkach/41
Mięśnie Kegla wymagają systematyczności, ale dbanie o nie naprawdę przekłada się na zdrowie.
Miałyście tego typu problemy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043206 przez WiolkaKlaman
Ja dużo ćwiczyłam i przed porodem i po porodzie, bo ciągle mi o tym przypominał mój ginekolog. Dzięki temu i współżycie lepsze i faktycznie ma się mniejsze problemy z nietrzymaniem moczu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1044812 przez Aga_Krk
Ja też ćwiczę regularnie i są efekty. :) Także warto naprawdę. Dużo szukałam w internecie odpowiednich ćwiczeń. I znalazłam tutaj - kobiecosc.info/jak-cwiczyc-miesnie-kegla/ . Całkiem fajne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1046554 przez Domii1983
Nigdy nie ćwiczyłam, może czas zacząć?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl