BezpiecznaCiaza112023

Noworodek i kot

12 lata 8 miesiąc temu #173031 przez katia7777
Hej, mam kocura 5-letniego i trochę obawiam się o jego reakcję na mojego malucha, w czasie ciąży kot jest kochany, przytula się, mruczy, wstaje ze mną w nocy, ale do obcych ludzi jest agresywny, czy znacie jakieś metody na ogarnięcie tematu? W necie królują info o psach, ale o kotach ani mru mru.

Pzr

K.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu - 12 lata 8 miesiąc temu #173087 przez różyczka
Mamy 2 psy i kota persa :) Nie wpuszczamy ich do sypialni, w której nasza nowonarodzona córeczka teraz z nami mieszka, ale jak sie zdarzy, że kot niepostrzeżenie wejdzie to prawie zawsze próbuje wleźć na przewijak i tam sie umościć :) ale do np. łóżeczka nigdy...na szczęście. Wczesniej gdy szykowaliśmy wyprawkę to kot przespal się i w wózku i w foteliku samochodowym i na przewijaku hehe :side: Ale teraz, tak normalnie na codzień to kot w ogóle nie zwraca uwagi na dzieciątko :side:
A co do psów to jeden cieszy sie na widok Niuni a drugi udaje, ze jej w ogóle nie ma, bo jest obrazony, ze przestal być dla mnie najwazniejszy :)

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #173124 przez Manga
U mnie było tak, że zanim wróciłam po porodzie do domu, mąż zabierał brudne ciuszki synka i dawał je naszej kotce do obwąchania. Jak wróciliśmy z maluszkiem, też pozwoliliśmy żeby się z nim przywitała, pod czujnym naszym okiem. I w sumie tyle w temacie.
Nie izolowałam kota od dziecka i do dziś Aleks i kot żyją w przyjaźni.

Tylko, że koty mają różne charaktery...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #173161 przez Mirella
Moja kocica kochana ale i charakterna jak coś się nie podoba to pazury idą w ruch i nie ma zmiłuj, dlatego z bólem serca ale dwa razy spuściłam jej okropne lanie i pomogło natychmiast, nie wchodziła i nie wchodzi ani do łóżeczka ani do wózka, do Klaudii tez nie podchodzi. A Klaudię uczyliśmy żeby nie ruszała kotka bo kotek drapie ;) raz niestety oberwała na szczęście lekko ale wie co to znaczy kotek drapie i już nie próbuje podchodzić, poza tym zero problemów :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #173540 przez krzymina
Gdy moja siostra była noworodkiem mieliśmy kota,wchodził do jej łóżeczka i leżał a gdy chcieliśmy ją do niego włożyć to fukał,drapał i raz ugryzł,musieliśmy go oddać ponieważ był strasznie zazdrosny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180669 przez katia7777
Mój kot póki co jest na etapie obwąchiwania wszystkiego, uczymy go aby nie wchodził do pokoju bez naszej obecności, puszczam mu także z youtube płacz dziecka:) reaguje trochę nerwowo, jakby szukał skąd ten dźwięk dochodzi, ale martwię się, bo wobec obcych fuka, syczy, drapie...nawet weterynarz powiedział nam, że jest dość agresywny:( z drugiej zaś strony wydaje mi się, że to raczej psy są bardziej agresywne i zazdrosne?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl