BezpiecznaCiaza112023

Wiek zarodka - kto mi pomoże??

13 lata 10 miesiąc temu #20723 przez Aga_86
Hej Dziewczyny może Wy będziecie w stanie mi pomóc a mianowicie chodzi mi o wiek mojej fasolki! A więc tak:

a) ostatnią miesiączkę miałam 14.04 - czyli wychodzi 9-ty tydzień i kilka dni
b) owulację miałam 9.05 więc według mnie jest to 8 tydzień ( w pon. zacznie się 9-ty)
c) w czwartek (17.06) miałam robione usg i tam wyszło że dzidzia ma 11mm długości i to jest 7tydzień i 2 dzień

I teraz to ja już sama nie wiem o co tu chodzi bo skoro to jest 9 tydz. tak jak lekarz określił od ostatniej miesiączki to zarodek powinien mieć ok 3,5cm, w 8 tyg. ok 2cm , a 7 7 to by się zgadzało ale ten 7-dmy tydzień to za cholerę i nie pasuje bo wiem kiedy miałam owulacje i kiedy się kochaliśmy! Może Wy możecie Mi coś pomóc i wytłumaczyć bo ja już się pogubiłam w tym wszystkim! Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odp.- Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20725 przez Mirella
Aga, najważniejsza jest ostatnia miesiączka, usg pokazuje różne rzeczy nie do końca prawdziwe, może dzidzia została źle zmierzona, a może jest po prostu troszkę mniejsza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20737 przez _aga86_
Aga ja mialam podobna sytuacje. Wedlug ostatniej miesiaczki ciaza byla starsza o 2 tygodnie niz wynikalo z USG. Musialam czekac 2 tyg., zeby lekarz mogl stwierdzic, czy plod sie rozwija prawidlowo- to bylo najgorsze 2 tyg. w moim zyciu!!! Mimo, ze miesiaczki zawsze mialam regularne- przed zajsciem w ciaze poprostu organizm sie "rozregulowal" stad 2 tyg. roznicy. USG podalo prawidlowy wiek ciazy- przynajmniej w moim przypadku. Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20738 przez _aga86_
Ps. W trakcie kolejnych usg moze sie jeszcze wszystko zmienic o kilka dni...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu - 13 lata 10 miesiąc temu #20740 przez basik_twins
moje mialy 33mm i 33,7mm w 10 tyg

a po 2 tyg juz chyba ponad 5cm zaraz pozniej tez skok - mam usg co dwa tyg najpierw powoli pozniej bummm... i nagle czache widac a wczesniej byla fasolka

az sie zastanawialam jak to mozliwe....???? Tak szybko....??
Takze nie masz sie czym martwic absolutnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20745 przez Mirella
Powiem jeszcze że ja na początku ciąży wszystko miałam ksiązkowo,a po połowie ciągle słyszałam że dzidzia o 2 tygodnie za mała, a urodziła się 56cm i 3450g....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20750 przez _aga86_
U mnie przez cala ciaze bylo ksiazkowo- nieliczac tych pierwszych 2 tyg;) Julka miala 57cm 3470- prawie tak samo:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20751 przez Aga_86
Dzięki dziewczynki za szybką odp. ale i tak się martwię że coś może być nie tak! A dokładnie tym że dzidzia jest za mała do tygodnia rozwoju - wiem że każda ciąża jest inna i inaczej się rozwija ale i tak już fiksuje! Tak bardzo się boję że coś może pójść nie tak!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20759 przez aslani
Ty się dziewczyno przestań stresować, bo to raczej może zaszkodzić niż pomóc. Każda ciąża jest inna! U mnie na początku też nie bardzo się to zgadzało, ale im dalej, tym lepiej. Dzidzia rośnie, że hej! Głowa do góry. Dbaj o siebie, dobrze się odżywiaj (tylko nie za dwóch), myśl pozytywnie. Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20806 przez _aga86_
Aga_86 napisał:

Dzięki dziewczynki za szybką odp. ale i tak się martwię że coś może być nie tak! A dokładnie tym że dzidzia jest za mała do tygodnia rozwoju - wiem że każda ciąża jest inna i inaczej się rozwija ale i tak już fiksuje! Tak bardzo się boję że coś może pójść nie tak!

Nawet nie wiesz jak Cie rozumiem!!! Przechodzilam to i nawet jak o tym wspomne ciarki mi przechodza. Ale takie rzeczy sie zdarzaja- jesli widac bylo bicie serduszka to sprawa wyjasniona- wszystko jest dobrze!!! Jesli jednak jeszcze nie slyszalas serduszka (u mnie bylo jeszcze za wczesnie) to napewno bedzie tak jak w moim przypadku- czyli poprostu organizm "zastrajkowal";) I na nastepnym usg poplaczesz sie ze szczescia!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20813 przez Aga_86
Witam moją imienniczkę :) serduszko było widać ale nie słyszałam nic doktor chyba zapomniał:( Ale dokładnie widziałam pulsowanie:) Już nie mogę się doczekać następnego skanu ale to jeszcze ok 3-4 tyg. bo niestety przebywam w UK a tutaj pierwszy skan jest w 12 tyg. Ja byłam prywatnie w klinice w Manchesterze aby sprawdzić czy wszystko jest ok. - no i jest! Mam nadzieję że doktor się nie pomylił! Pozdrówka Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu - 13 lata 10 miesiąc temu #21821 przez _aga86_
W takim razie nie ma co sie martwic:) Przy kolejnym scanie uslyszysz:) Ps. tez jestem w UK- prywatnie jezdzilam do "MEDYKA" w Londynie;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #21828 przez poziomka32
Witajcie!!! Co do wielkości zarodka to inaczej patrzą na tydzień ciąży a tydzień od zapłodnienia zazwyczaj jest różnica: np 20 tydzień ciąży i 18 tydzień od zapłodnienia. Ja jestem w 25 tygodniu na usg ostatnio mi wyszło wszystko inaczej. Dwa tygodnie odchylenia to całkowita norma!!! Nie ma co się martwić!!!! wszystko będzie dobrze, jestem pewna!!
Pozdrawiam!!
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #21848 przez Joanna-Rona
Cześć :)

Do 13 tc możesz zrobić USG genetyczne. My tak zrobiliśmy. Dokładnie wszystko będziesz
wtedy widziała i wiedziała, technika 3D i 4D naprawde jest super. Z mężem uspokoiliśmy się
jak nam zrobili wszystkie dokładne pomiary dziecka wykluczyli najczęstsze wady rozwojowe.
A dwa tygodnie temu na drugim USG genetycznym, które się wykonuje między 22 a 24 tc zobaczyliśmy nawet śliczną mordeczke i wszystkie szczegóły od kości, narządów wewnętrznych przez serduszko i płeć.

Polecam serdecznie jest stres jak się idzie pierwszy raz bo nie wiadomo co się usłyszy
ale potem to sama przyjemność i napewno się uspokoisz.

Całuski. :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #21852 przez _aga86_
Joanna w UK to badanie jest w ramach badan rutynowych, aczkolwiek nie w 3, czy 4D i wykonuja je miedzy 11-13 tyg. Ja rowniez robilam (prywatnie) USG 4d- rewelacyjna pamiatka, az sie lezki w oku kreca jak przegladam plytke;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl