BezpiecznaCiaza112023

glukoza

13 lata 8 miesiąc temu #27321 przez eweli
witam. mam problem z wypiciem 75g glukozy bo po chwili zaraz wszystko zwymiotuje(z sokiem cytryny tez probowalam)taki sam efekt.moze ktos ma jakis sposob zeby w koncu sie udalo te badanie.albo moze wogole cos w zamian.bo jestem zalamana :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27325 przez Gosia
Jak rozpuścisz sobie tą glukozę to wciśniej do tego sok z połówki cytryny. Ja tak robiłam na badaniu w przychodni. Pielęgniarka mi tak poleciła i nie było to takie złe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27327 przez eweli
robilam w ten sposob ale nic nie pomoglo.juz trzy podejscia robilam i za kazdym razem ten sam efekt.w sumie to nie jest takie zle w smaku,nawet mi smakuje,ale moj organizm tego nie przyjmuje. a mozna cos zjesc przed wypiciem tego?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu - 13 lata 8 miesiąc temu #27328 przez Gosia
Z tego co wiem to to badanie robi sie naczczo. Musiałabyś zapytać pielęgniarkę co ewentualnie jeszcze radzi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27330 przez eweli
bede musiala tak zrobic, ale cos mi sie wydaje ze bede musiala to pic do skutku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27331 przez Gosia
Niewiem. Być może jest jeszcze inny sposób, aby cukier zbadać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27335 przez eweli
robilam w ten sposob ale nic nie pomoglo.juz trzy podejscia robilam i za kazdym razem ten sam efekt.w sumie to nie jest takie zle w smaku,nawet mi smakuje,ale moj organizm tego nie przyjmuje. a mozna cos zjesc przed wypiciem tego?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27508 przez kasia86
mój gin powiedział że na śniadanie przed badaniem mogę wypić herbate i bułkę z masłem ale żeby tego nawet nie mówić pielęgnierce bo one maja inne zdanie na ten temat

ja żeby nie kusić losu napiłam się wody i zjadłam pół suchej bułki...glukoze przetrwałam i badania wyszły dobrze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #224715 przez kotek23
Badanie robi się na czczo i najlepiej glukozę rozpuścić w letniej wodzie z dodatkiem cytryny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #249293 przez emma
mi polozna powiedziala, ze nie mozna wciskac zadnego soku, bo cytryna tez zawiera cukier i to moze zaklamywac wynik badania - mozna podobno ewentualnie w trakcie picia pare razy polizac sobie cytrynke, zeby zmienic smak na jezyku. a moim zdaniem - trzeba sie po prostu wyluzowac, bo chyba duzo zalezy od naszego nastawienia. polozna serwujac mi napoj powiedziala, ze oto moj drink "torcik bezowy" :). na luzie, z usmiechem i bez stresu, powinno sie udac! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #249308 przez sylka
Miałam porcje od razu 75 glukozy i bez problemu ją wypiłam kilkoma łykami. Szybko i sprawnie poszło. Nie dodawałam cytryny. Wyniki wyszły w porzadku a to najwazniejsze. Podeszłam do badania na luzie, bo wiedziałam że tak czy siak bedę musiała je zrobić. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #249888 przez milenciamroz
Najważniejsze iść z dobrym nastawieniem, mi przed wypiciem glukozy koleżanki naopowiadały że to takie niedobre i ze od razu wymiotowały a mi poszło całkiem dobrze. Wypiłam prawie jednym tchem i jakoś dałam rade.
Pomyśl o swoim robaczku i spróbuj jakoś wytrzymać te 2 h:-) Trzymam kciuku!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #250081 przez Marti
U mnie to wcale nie wypicie tego ulepku było najgorsze, tylko to, co się ze mną działo później - myślałam, że sobie książkę poczytam przez te 2h, ale skąd! Literki zaczęły mi skakać, spociłam się jak mysz kilka razy, potem było mi zimno, w międzyczasie Mały skakał jak szalony aż mnie żebra rozbolały:) Ale wszystko jest do przeżycia. Trzymam kciuki za Dziewczyny, które to mają przed sobą!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #250689 przez georgette102
ja piłam glukozę 75g z wyciśniętą cytryną - tak mi polecono przed zrobieniem badania i taką gotową "miksturę" mi podano :) i o ile w smaku nie było tragedii, to właśnie było mi bardzo niedobrze po wypiciu i też myślałam, że zwymiotuję; wyszłam wtedy na zewnątrz, trochę pospacerowałam na świeżym powietrzu i poczułam się lepiej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #833073 przez aneczka21
Jeśli chodzi o informacje na temat badania glukozy to polecam zapoznać się z artykułem - http://artelis.pl/artykuly/58961/Badanie-poziomu-glukozy , które omawia właśnie tą kwestię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl