BezpiecznaCiaza112023

Usunięcie znamienia skórnego

13 lata 7 miesiąc temu #29579 przez zlotoweczkavip
Witam wszystkie mamusie:)

Mam dosyć nieciekawy problem i mam nadzieję, że któraś z was może się podzielić podobnymi doświadczeniami.

Mam dosyć nietypowy rodzaj skóry, tzn mam mnóstwo pieprzyków i teraz w ciąży pojawiło się sporo nowych a stare, takie wystające zrobiły się jeszcze większe więc przezornie poszłam dziś do dermatologa, żeby mnie wyoglądał. Bardzo miła i kompetentna Pani doktor przyjrzała się wszystkim pieprzykom i stwierdziła, że duże jak najbardziej są ok. Ale zatrzymała się na jednym maleńkim na plecach i orzekła, że powinnam go jak najszybciej usunąć. Poradziła mi jak najszybszą konsultację z chirurgiem i ginekologiem i jeżeli ten ostatni się zgodzi to mam zabieg wykonać jak najszybciej- dopóki jestem w 2 trymestrze... No i się podłamałam i nie wiem co robić... bo z jednej strony boję się o moją kruszynkę- bo znieczulenie miejscowe muszę dostać, a z drugiej nie chcę żeby mi się to zamieniło w czerniaka...albo coś gorszego...
I tu pytanie do was moje drogie. Miałyście może stosowane takie znieczulenia w ciąży, czy są może jakieś specjalne, które nie zaszkodzą maleństwu??

Wiem, że chirurg mi odpowie ale wolałabym usłyszeć opinie mam, które musiały mieć jakieś zabiegi w czasie ciąży.

Pozdrawiam:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29584 przez Mirella
ja miałam mieć w ciązy operację jajnika, ale jak posłuchałam co mi anestezjolog powiedział, o tym co mi w żyły nawpuszcza, jak to się one porozszerzają, jak mi zwali ciśnienie, jak mi coś tam jeszcze przeciwskurczowego, i nie pamiętam co jeszcze, i oczywiście potwierdził że to wszystko pójdzie w dziecko, to powiedziałam dziękuję bardzo. A to wszystko było w specjalistycznym szpitalu ginekologiczno połozniczym, to chyba mieli tam co najlepsze...

złotóweczka, idź do jeszcze pięciu dermatologów, potem podejmiesz decyzję, to nie są żarty. Mnie czterech specjalistów kazało ciąć, a poszłam od tak sobie na usg do całkiem przeciętnego lekarza, i on powiedział żę w tym momencie to już by nie ciął tylko poczekał do porodu. I jak się okazało miał rację, żadnego raka nie miałam, usg kłamało, ale to już zupełnie inna historia. Co nie znaczy że jestem przeciwna generalnie operacjom w ciąży, ale to musi być NAPRAWDĘ jedyne wyjście, a nie tak na wszelki wypadek, to jest duże ryzyko nie ma się co oszukiwać.

Trzymam kciuki, nosek do góry, będzie dobrze :) Informuj nas proszę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29637 przez Moniq
skonsultuj to jeszcze, ale znieczulenie miejscowe może być zastosowane takie, które nie przenika przez łożysko i dzidzia nie dostanie tych leków, więc jeśli faktycznie jest taka potrzeba to lepiej załatwić to jak najsszybciej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29641 przez zlotoweczkavip
No właśnie jestem umówiona do mojej zaufanej Pani chirurg i zobaczymy co mi powie. Jeżeli da mi znieczulenie takie, które nie zaszkodzi dzidzi to się raczej zdecyduję, ale jeśli nie będzie mi mogła takiego zagwarantować to wtedy pójdę jeszcze od 5 dermatologów i 10 chirurgów:) Kurcze mętlik mam straszny, no i pojawiają się irracjonalne obawy... Aż wczoraj mój chłop nie wytrzymał i stwierdził że on się chce ze mną zestarzeć a nie przeze mnie :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 miesiąc temu #1066583 przez Andreaa
Dziewczyny zastanawiam się obecnie nad usunięciem pewnego znamiona ale zastanawiam się czy się wybrac bo trochę się boję. Czy to może boleć?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 miesiąc temu - 6 lata 2 miesiąc temu #1066615 przez ulke
Nie będzie Cię bolało. Nie ma w zasadzie prawa boleć poniewaz lekarz podaje Ci znieczulenie miejscowe, ktore jest bardzo skuteczne.Sama mialam usuwany pieprzyk. Czułam ciągnięcie ale nie czułam bólu. Nie było to przyjemne oj nie ale bardziej z powodów psychicznych niż fizycznych. Za tydzień pojechałam na zdjęcie szwów. Wszystko ładnie się wygoilo. Miałam brzydki pieprzyk ale ostatecznie okazało sie, ze jest to jedynie znamię wielobarwnikowe.
zdrowe.net/jakie-znamiona-nalezy-usunac/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 1 dzień temu #1066882 przez MamaMajki
Spróbuj lasera, nie boli, a efekty są naprawdę widoczne. Ja skorzystałam z zabiegu w Mojej Estetyce z Rzeszowa: www.mojaestetyka.pl i wszystko na bardzo wysokim poziomie, także polecam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl