BezpiecznaCiaza112023

Zapytanie:)

9 lata 4 miesiąc temu #938437 przez ewula
:blush:
Witam kobietki :) jestem tu pierwszy raz.
mam 20 lat:)
nurtuje mnie od jakiegoś czasu pytanie : czy jestem w ciąży?
6sierpnia miałam ostatnia miesiączkę, 29września poszłam do lekarza, który stwierdził,że wszystko wskazuje że ciąża jest..
8 października wystąpiło coś dziwnego jakby krew (bardzo zbita) dość obfite...ale trwało znacznie krócej niż mój okres zwykle,..
29października byłam na usg i lekarz po wykonaniu usg stwierdził że on nic tam nie widzi :(
i że albo to nie jest ciąża, albo jest zbyt młoda ..na początku (czyli jakoś po tej pierwszej wizycie miałam ranne mdłości, do tej pory mam różne apetyty, i wrażliwość na dotyk piersi, wzdęty brzuch szczególnie wieczorem, piersi lekko powiększone,...co Wy o tym myślicie????
jutro idę na badanie beta HCG (boję się igieł:( :pinch:
a dodatkowo chciałabym bardzo aby wynik był pozytywny...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #938448 przez Anabelle
Czyli powinnaś być teraz w 3 msc ciąży a lekarz nic nie widzi?
Krwawiac w 2 miesiącu ciąży powinnaś pojechać do szpitala bo jeśli ciąża była później krwawilas i ciąży na usg nie ma choć powinno być już dziecko z rękami i nogami to z twojego opisu wynika ze poronilas ale beta da ci odpowiedz

Powinnaś być teraz w 13 tygodniu ciąży
Podziękowania: ewula

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #938451 przez ewula
tak,Lekarz powiedział, że nic nie widzi...i że na pewno to nie jest 12/13 tydzień jeśli wgl-e jest ciąża..
i ja oczywiście powiedziałam mu o tym krwawieniu, ale on na to : <<yhym"
Na pytanie czy mam brać w dalszym ciągu kwas foliowy ?? odpowiedział: ,<,jeśli Pani planuje ciąże to tak."
dodam że na pierwszej wizycie byłam u innego lekarza i teraz na usg u innego..
Dlatego,że jestem na stażu ,,ograniczenie dni wolnych:( :angry: (a tamten I-y lekarz przyjmuje tylko od rana i tylko w poniedziałki)...
a do tamtego który mi robił usg poszłam po południu po pracy...
PS; wynik beta hcg będę miała w piątek po południu..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #938532 przez Anabelle
Powiem ci że beznadziejny lekarz.
Co to znaczy "yhym"
Tragedia.
Nic nie widać na usg - z mojego doświadczenia bo jestem obecnie w piątej ciąży - max do 5 tygodnia. Później musi być przynajmniej pęcherzy, a 12/13 tydzień wykonuje się już badanie genetyczne płodu wówczas dziecko wygląda normalnie jak człowiek, mój syn w 12 tygodniu miał 5 cm od głowy do pupy.
Poszukaj innego - dobrego lekarza. Jeśli mówi się lekarzowi że powinno się być w ciąży w 3 msc, a on nic nie widzi, to powinien sprawdzić czy wszystko się oczyściło, sprawdzić endometrium. Mi zlecono też badania z krwi oraz cytologię. Dziwny lekarz. Jestem w szoku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #938539 przez gosiak
A ten pierwszy lekarz robił usg? Dziwna sprawa, ale z tego co piszesz to wydaje mi się że doszło do poronienia...

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #938578 przez ewula
Ten pierwszy lekarz nie robił mi usg, tylko cytologię ..
sprawdził też piersi_stwierdził że wszystko mówi że to ciąża,,(
zlecił wszystkie badania, +kazał brać kwas foliowy.
.to ja myśłałam że to tylko będzie formalność że jak pójdę na usg to już zobaczę dzidzie,, a tu nagle usłyszałam że nic nie widać:( trochę się za bardzo nakręciłam :blush: ..i wyszłam od lekarza z płaczem...
i teraz do piątku muszę czekać na wyniki HCG :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #938586 przez Anabelle
Pierwszy lekarz nie robił usg??
To jak on stwierdził ciążę?
A i czemu wyniki hcg na piątek? Jak ja robiłam rano to były na popołudnie.

Skoro nie robiłaś testów ciążowych, badania z krwi, nie miałaś też usg na którym byłby chociażby pęcherzyk ciążowy (widoczny już 5-6 tydzień ciąży) to teraz ciężko będzie stwierdzić czy poroniłaś, czy miałaś rozregulowany cykl i to krwawienie było miesiączką.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #938669 przez ewula
raz robiłam test tzn 3 dni przed ta pierwszą wizytą...
ale wyszedł negatywny. :(
na piątek dlatego,że u nas w przychodni 2 razy w tyg jest pobierana krew, i dopiero na piątek będa wyniki dostarczone :blush:
oprócz cytologii - sprawdzał też (palcem)...
no już sama nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #938863 przez Anabelle
Ewula wiesz co... obecnie jestem w piątej ciąży więc troche lekarzy przerabiałam ale nie da się jednoznacznie stwierdzić ciąży po badaniu palcem. Cytologię w ciąży pobiera się inaczej niż poza ciążą. Cytologia nie pokazuje ciąży. Nabrzmiałe gruczoły piersiowe mogą być i przy ciąży i bez niej w wyniku zmian hormonalnych w cyklu. Test negatywny w okolicach 7-8 tygodnia ciąży rzadko się zdarza... w sumie nie słyszałam o takim przypadku.
Gdybyś przy krwawieniu pojechała na izbe przyjęć do szpitala to zrobiliby usg, teraz w sumie nie masz żadnego potwierdzenia jakiejkolwiek ciąży o ile dobrze rozumiem. Życzę dużo cierpliwości do tego piątku, ale będę zaskoczona jeśli wykaże ciążę. Przede wszystkim znajdź dobrego ginekologa który rozmawia z pacjentką, tłumaczy jej jakie są możliwości, ja osobiście uważam, że warto zrobić usg miedzy 6-8 tygodniem ciąży żeby potwierdzić akcje serca u zarodka. Różnie bywa. Dziewczyny miewają mięśniaki, krwiaki, czasem kosmówka się odkleja. No ale jak znajdziesz dobrego lekarza i powiesz że starasz się o dziecko to powinien ci to wszystko opowiedzieć. Powodzenia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #938894 przez ewula
Hmm..poczekam i zobaczę co będzie dalej..
chociaż myślę, że gdybym poroniła to bym coś jednak czuła. a ja kompletnie wtedy nic nie czułam (przy tym krwawieniu) ... nic mnie nie bolało..
W sumie to jak mam okres też nic nie czuję (jakoś tak łagodnie to przechodzę)..
zakładam też taką ewentualność, że może zaczyna mi się odzywać tarczyca (mogłam po mamie też odziedziczyć) :unsure:
wszystko się wyjaśni w piątek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #939025 przez ewula

Wie któraś co tu jest ????o co chodzi ???
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #940204 przez ewula
Jednak wynik beta mniejszy niż 5 :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #940244 przez Anabelle

ewula napisał: Hmm..poczekam i zobaczę co będzie dalej..
chociaż myślę, że gdybym poroniła to bym coś jednak czuła. a ja kompletnie wtedy nic nie czułam (przy tym krwawieniu) ... nic mnie nie bolało..
W sumie to jak mam okres też nic nie czuję (jakoś tak łagodnie to przechodzę)..
zakładam też taką ewentualność, że może zaczyna mi się odzywać tarczyca (mogłam po mamie też odziedziczyć) :unsure:
wszystko się wyjaśni w piątek :)

Ja poroniłam 3 ciaże - nic mnie nie bolało.

ewula ze zdjęcia endometrium normalne, nie ciążowe

beta nie pozostawia złudzeń, albo nie byłaś w ogóle w ciąży, albo poroniłaś samoistnie podczas krwawienia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #942063 przez ewula
Niestety ..:/ nie udało się ..:( umówiłam się już na wizytę do Ginekologa.. zobaczę co mi powie.. pewnie dalej jakieś badania zleci..
kurczę przez to zamieszanie włączył mi się instynkt jestem teraz mega opiekuńcza. :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl