BezpiecznaCiaza112023

Moja ciaza przerodzila sie w koszmar

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #961494 przez nana86
Witam, wlasnie przezywam najwiekszy koszmar swojego zycia a czytanie wszytkiego co tu piszecie bardzo mi pomaga.
Mam 27 mieszkam w szkocji od 8 lat i jestem w 22 tygodniu ciazy z pierwszym dzieckiem (mialam jedno poronienie 6 lat temu w 8 tyg ciazy)
Podczas USG w 20 tygodniu u dziecka zostala wykryta cysta (torbiel) na mozgu dziecka. Pani dr nie chciala kontynuowac tematu poniewaz nie byla pewna co widziala na USG skierowala na kolejne USG za tydzien. Drugi test tez nie mogl potwierdzic czy i co jest w glowce mojego dziecka. Bardzo zaniepokojana tym faktem umuwilam sie na prywatne USG. Tutaj pani odkryla kila rzeczy-Obie Stopy konsko szpotawe, jedna raczke u ktiorej paluszki sa zgiete i cyste na mozgu ktora sama w sobie nie jest niczym strasznym ale laczy sie w calosc przy innych ciezkich wadach plodu Do tego dzecko jest mniejsze niż być powinno. Podejzenie TRISOMIA 18 czyli smiertelna choroba z zerowa szansa na przezycie. DR powiedziala ze skieruje mnie na amniopunkcje nastepnego dnia i jezeli to sie potwierdzi sugeruje aborcje. Po takich newsach pogodzilam sie ze strata ciazy ale pierwsze wyniki amnipunkcji wykluczyly wszystkie trisomie. Jeszcze niecale 2 tygodnie reszta wynikow które pewnie tez będą negatywne. Za kilka dni mam kolejne usg (już 8) jeżeli będą implikacje może mnie wyslac na tomograf. I to tyle.
Bardzo się boje ze stopki nie sa moim najwiekszym problemem (chociaz smiertelnie mnie martwia) Martwie się ze dziecko ma jakas wade która uniemozliwi mu normalne funkcjonowanie i w przyszlosci samodzielne zycie. Zastanawiam się czy te wszystkie problemy mogą stworzyc zupelnie inne schorzenie. Nie jestem osoba która jest w stanie patrzec na cierpienie dziecka i naprwde ppadam w jakas depresje teraz. Może ktoras z was slyszala o podobnym przypadku może sama miala takie rzeczy widoczne na USG.
Ponnadto dziekuje wam ze tu jestescie i dzielicie się swoimi doswiadczeniami bo to dalo mi odpowiedzi na wiele pytan bez ich zadawania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #962144 przez Mirella
Nie mam czasu grzebać w archiwum, ale powiem Ci, że to forum pełne jest historii gdy usg się myliło. Ba, jest tu nawet historia o dziecku które miało być warzywem (przepraszam za określenie, ale jak to inaczej nazwać? chyba nawet mama dziecka tak pisała), a któremu wystarczył zabieg po porodzie żeby NORMALNIE funkcjonowało! Bądź dobrej myśli :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #962235 przez honka_18
Hej
W 20 tyg 1 ciąży lekarz powiedział mi ,że moje dziecko urodzi się z wodogłowiem, lewa połowa mózgu była znacznie mniejsza od prawej. Powiedział także,że nie donoszę do terminu i od razu po porodzie będą operować małego, przepłakałam pół ciąży.Miałam 9 razy robione USG, tylko na ostatnim w 34 tc lekarz nie widział nic niepokojącego . Rzeczywiście nie donosiłam to terminu, Adaś urodził się w 36 tc zdrowy jak ryba :laugh: . Po licznych badaniach, tomografach główki itp stwierdzono że Adaś jest w 100% zdrowy . Dzisiaj Adaś ma ponad 2 latka jest zdrowy, szczęśliwy i bardzo inteligentny ( na bilansie lekarz stwierdził,że Mały jest dużo mądrzejszy od swoich rówieśników).
Mam nadzieję,że Twoja ciąża skończy się tak jak w moim przypadku. Trzymam za Was kciuki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl