BezpiecznaCiaza112023

pytanko

13 lata 3 tygodni temu - 13 lata 3 tygodni temu #97279 przez cabanska
mam pytanko czy któraś mamusia leciała samolotem w 35 tygodniu ciąży proszę odpiszcie pozdrawiam gorąco

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #97334 przez Asiersa
Ja nie, ale z tego co słyszałam to mają prawo już nie wpuścić na pokład samolotu.




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #97339 przez SISUNIA88
Czytałam gdzieś że pod koniec ciąży już nie wpuszczają ale sama nie leciałam więc na 100% nie wiem..

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #97353 przez Asiersa
Chyba żadna linia lotnicza nie będzie ryzykować wpuszczeniem kobiety w tak zaawansowanej ciąży.




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #97521 przez Martynka__89
Ja też słyszałam że nie wpuszczają, to jednak ogromne ryzyko. Nie daj Boże coś się zacznie i gdzie opieka lekarska i odpowiedni sprzęt ?



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #97631 przez cabanska
ja wiem tylko tyle że ryanair linia moja lotnicza wpuszcza do 36 tygodnia ciazy więc ja na poczatku 36 będę wracała tu do irlandii spowrotem tylko pytanie czy spowrotem mnie wpuszczą?na pokład jak myślicie pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu - 13 lata 3 tygodni temu #97637 przez _aga86_
Ja rowniez latam ryanairem. Ale lecialam w drugim trymestrze ciazy. Z tego co mi wiadomo po 28 tyg. ciazy trzeba miec zgode lekarza, zeby wpuscili do samolotu. Ale watpie, ze w tak zazwansowanej ciazy jakikolwiek lekarz wypisze Ci taka zgode :/

Znalazlam cos takiego: "Na jakich zasadach mogą podróżować liniami ryanair kobiety w ciąży"

Z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczuciu zarówno matek, jak i dzieci stosowane są następujące zasady:

W przypadku ciąży pojedynczej bez komplikacji w 28. lub późniejszym tygodniu kobieta musi okazać zaświadczenie o zdolności do podróżowanie samolotem przy odprawie na lotnisku i/lub przy wyjściu do samolotu (wystawione maksymalnie 2 tygodnie przed podróżą) od położnej/lekarza z następującymi elementami:

Potwierdzenie, że ciąża przebiega bez komplikacji.
Data rozwiązania.
Potwierdzenie dobrego stanu zdrowia i zdolności do podróżowania samolotem.
Linie Ryanair zastrzegają sobie prawo do odmowy wpuszczenia na pokład samolotu kobiety w ciąży po 28. tygodniu, która nie będzie miała ze sobą zaświadczenia o zdolności do podróżowania samolotem od położnej/lekarza.

W przypadku ciąży bez komplikacji podróż samolotem jest zabroniona po następujących terminach:

W przypadku ciąży mnogiej bez komplikacji podróż samolotem jest zabroniona po 32. tygodniu ciąży.W przypadku ciąży pojedynczej bez komplikacji podróż samolotem jest zabroniona po 36. tygodniu ciąży.
W przypadku ciąży pojedynczej bez komplikacji podróż samolotem jest zabroniona po 36. tygodniu ciąży.

Z tego wynika, ze moga nie wpuscic Cie na poklad jak bedziesz wracala :(
A jesli moge zapytac: z waznych powodow musisz leciec do PL??
Tak szczerze mowiac w trzecim trymestrze przez cisnienie jest duze prawdopodobienstwo wczesniejszego porodu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #97643 przez SISUNIA88
Mi się wydaje,że będzie problem z lotem..

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #97700 przez natmur11
ja lecialam chyba w 25tyg. dla pewnosci wzielam od gina zaswiadczenie ze nie widzi przeciwskazan ale w aerlingusie nawet o nie nie spytali a brzuszek mialam dosc wyrazny. ale sama chyba bym sie nie odwazyla leciec w tak zaawansowanej ciazy. w 25 tyg to dla mnie juz bylo przezycie ze cos moze sie stac a urodzic w samolocie bym nie chciala. a juz napewno w ryanair gdzie ciezko przejsc miedzy siedzeniami:D:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #97771 przez cabanska
kochane kobitki ja zaświadczenie mam od lekarza więc mój lekarz nie ma przeciw wskazań żebym mogła lecieć zle wcześniej napisałam ryanair ma tak ze do końca 36 tygodnia ciąży wpuszcza kobiety w ciąży pojedynczej więc jak będe wracała to powinni mnie jeszcze wpuścić bo dopiero mi się zacznie początek 36 tygodnia a do 36 wpuszczają dziewczyny co mi radzicie leciec czy nie lecieć?proszę odpiszcie po lotach nigdy nic nie miałam żadnych mdłości itd nic lot mam 24-27 kwietnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #97789 przez _aga86_
cabanska ja bym nie ryzykowala te zmiany cisnienia moga miec zly wplyw w tak zaawansowanej ciazy- przynajmniej tak mowila moja polozna. To ona radzila mi leciec w 2 trymestrze stwierdzila, ze tak bedzie najbezpieczniej i odrazu zaznaczyla, ze nie wypisuje zadnego zaswiadczenia kobietom w 3 trymestrze ciazy, bo to za duze ryzyko.
Oczywiscie zrobisz jak uwazasz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #97832 przez Martynka__89
Popieram Agę nie miałam bym odwagi na wejście do samolotu, za dużo bym miała do stracenia. Ale każdy ma prawo decydować o sobie jeśli tak bardzo Ci zależy i lekarz nie ma przeciw wskazań to Twoja decyzja.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #97985 przez natmur11
wydaje mi sie ze 36tydzien to juz powazny stan. ja przynajmniej w tym okresie ledwo ruszalam sie z domu a o jakichkolwiek podrozach nawet nie chcialam myslec. a co do tych zaswiadczen to moim zdaniem to pic na wode. moj gin bez mrugniecia powieka mi wypisal takie wystarczylo isc prywatnie:/ ale ja wrocic musialam i 25tydzien to nie taki powazny stan

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 tydzień temu #103617 przez cabanska
mam pytanko do mam które latały samolotem Ryanair.wiem że Ryanair ma tak że kobiety w ciaży mogą podróżować do 36 tygodnia ciąży ale moje pytanie brzmi czy do początku 36 tygodnia czy do końca 36zaświadczenie oczywiście mam od lekarza?proszę o odpowiedz pozdrawiam wszystkie mamusie. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 tydzień temu #103618 przez cabanska
_AGA86_ MUSZE LECIEĆ NIE MAM ŻADNYCH PRZECIWWSKAZAŃ OD LEKARZA DORZE ZNOSZĘ LOTY ZAŚWIADCZENIE MAM JA W 36 TYGODNIU CIĄŻY BYM WRACAŁA Z POLSKI ALE NIE WIEM CZY RYANAIR WPUSZCZA DO 36 TYGODNIA CIAŻY DO POCZĄTKU CZY LICZĄ TAK ŻE DO KOŃCA 36 TYGODNIA CIAŻY MOŻE SIĘ ORIENTUJESZ?ODPISZ JAK COŚ WIESZ POZDRAWIAM GORĄCO :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl