BezpiecznaCiaza112023

Kiedy pierwszy spacer noworoka?

14 lata 3 tygodni temu - 14 lata 3 tygodni temu #11370 przez ilona
To na pewno pytanie do obecnych już mam, ale pomocne przyszłym. Czytam na ten temat, szukam i wszędzie piszą o werandowaniu (szczególnie zima) a co z dziećmi urodzonymi latem lub późną wiosną??? Czy werandowanie jest konieczne, czy może od razu kilkunastu minutowy spacer?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11374 przez Agnieszka
my właśnie zanim wyszłyśmy z domu pierwszy raz to minęło dobre dwa miesiące, ale to dlatego że była zima i te mrozy były w tym roku spore.
nie wiem dokładnie jak jest w tej chwili, ale wydaje mi się, że też możesz najpierw trochę powietrzy, zawsze to bezpieczniej, bo chociaż taki kontakt bezie miało dziecko przed wyjściem na dwór



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11375 przez Madzia89862
moj syn urodzil sie w listopadzie po tygodniu zaczelam 2 dni werandowac a potem wychodzilismy na pol godzinny spacer.jezeli mroz nie przekroczyl -8 wychodzilismy codziennie.a wydaje mi sie ze jezeli latem malenstwo moze byc troche werandowane i wyjsc na spacer.ja uwazam ze leppiej zahartowac dziecko.ale kazda matka wie co lepsze dla jego dziecka.ja po tyg od narodzin praktycznie wychodzilam na spacer i tylko raz moj syn mial katarek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11401 przez ilona
dzięki dziewczyny :)
ja urodzę dziecko w maju więc myślę, że tak jak madzia 2 dni wystarczą i z małym na pierwszy spacer. No bo jak przeczytałam o tym dwutygodniowym werandowaniu to się przeraziłam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11409 przez Mirella
Ja też urodziłam w maju, w szpitalu byłyśmy osiem dni, a po trzech w domu wyszłyśmy na spacerek. Ale to dlatego że jakoś zimno było i ja się trochę pochorowałam, bo jak nic byśmy wyszły następnego dnia gdyby była pogoda :) Jak miała dwa tygodnie to poszłyśmy na festyn przy Kościele :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11412 przez andziaa35
Ja urodzilam w lutym i juz na drugi dzien bylismy na polgodzinnym spacerku :) pytalam sie poloznej kiedy moge wychodzic, mowila ze moge od razu tylko mam sie nie przemeczac bo wkoncu dzien wczesniej urodzilam. Temperatura wtedy byla powyzej 10.


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11415 przez sloneczko
tez uwazam skoro jest ladna pogoda a w maju juz powinno byc w miare cieplo to czemu mamy siedziec w domu, trzeba sie pochwalic do okola maluszkiem ;)

ja tez moze z dwa dni posiedze w domu i tak to bede wedrowac ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11421 przez ilona
no ja mam nadzieję słoneczko że będzie cieplutko bo ja już powyciągałam takie naprawdę letnie ubrania, żeby po powrocie do domu nie grzebać do dnie szafy i myśleć gdzie ta moja czerwona bluzeczka :lol: którą kupiłam w zeszłe lato :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11427 przez sloneczko
oj ja tez licze na ta pogode i na to ze wejde w moje spodnie sprzed roku ;)

oh jak mi sie marzy szybko wrocic do mojej wagi.. a nawet jak bedzie nizej niz wczesniej to jeszcze lepiej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #11447 przez kasiora
ilona napisał:

To na pewno pytanie do obecnych już mam, ale pomocne przyszłym. Czytam na ten temat, szukam i wszędzie piszą o werandowaniu (szczególnie zima) a co z dziećmi urodzonymi latem lub późną wiosną??? Czy werandowanie jest konieczne, czy może od razu kilkunastu minutowy spacer?


tak naprawde nie wiem jak to powino wygladac. moj maly urodzil sie w polowie czerwca i po tygodniu (jak tylko nabralam sil po cc ) wychodzilam z nim na spacery :) po ok 2 tygodniach juz wiekszosc dnia spedzalysmy na powietrzu :side:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #11460 przez ilona
no właśnie ja bym tak chciała z małym na dworku jak tylko dojdę do siebie po porodzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #11468 przez mysia-sia
ja urodzę pod koniec czerwca lub na początku lipca, zależy jak mały będzie chciał wyjść:) ale zamierzam jak tylko będzie odpowiednia pogoda a ja będę się czuła na siłach to wychodzić od razu na spacery, w końcu siedzenie w domu całymi dniami nie jest wcale dobre, bo brak tam świeżego powietrza. Chociaż nie można powiedzieć, żeby w mieście to świeże powietrze było na prawdę świeże:P ale generalnie nie zamierzam dzidzi przetrzymywać w domu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #11469 przez ilona
no ja mam akurat ten komfort ze mieszkam pod miastem ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #11622 przez Scholastyka21
Florek urodził się w czerwcu
położna powiedziała mi że mogę już po tygodniu od porodu wyjść z nim na dwór, i tak właśnie zrobiłam, potem trochę gorzej się poczułam więc wystawiałam go na taras nawet o 8 rano i on sobie tam spokojnie spał na świeżym powietrzu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #11629 przez Moniq
ja urodziłam w październiku, 6 dni byłyśmy w szpitalu, następnego dnia po wyjściu za szpitala powietrzyłam Małą przy otwartym balkonie a następnego dnia poszliśmy na krótki spacer; na początku były tylko kilkunasto minutowe, bo brakowało siły

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl