BezpiecznaCiaza112023

Żele na ząbkowanie

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #152529 przez sylka
Nie wiem czy taki temat istnieje jeśli tak niech moderatorki połączą :) Od 1-czy 1,5 mies. Kubuś ma rozpulchnione dziąsełka, cały czas wszystko do buzi bierze. Od kilku dni jeżdzi paluszkami po dolnych dziąsełkach. Stał się marudny i jakby nerwowy. Zaczął budzić się także w nocy pomarudzi i zasypia (do tej pory odkąd skończył 3,5 mies. przesypiał całą noc). Ulgę przynosi mu gdy ja masuje mu dziasła ale na chwilę. Stosuję żel Dentinox N ale nie wiem czy pomaga, dziś mały usnął z palcami w buzi dopiero po podaniu 1,5 ml Panadolu. Czy znacie jakieś inne może skuteczniejsz żele łagodzące ból.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #152606 przez Manga
Ja swego czasu interesowałam się kwestią żeli i z tego co pamiętam to właśnie Dentinox ma najlepsze opinie u mam.
Też ten żel zakupiłam, ale czy pomagał nie mam pojęcia. W momencie krytycznym przy pierwszym ząbku raz podałam syrop przeciwbólowy i później już problemów u mojego synka nie było.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #152643 przez Marysia27
Ja miałam Bobodent, ale bez wielkiej rewelacji, jak było już bardzo ciężko, to na noc młody dostawał Viburcol lub Panadol w czopkach. U nas ząbkowanie było ciężkie, i niewiele pomagało, musieliśmy- i czeka nas to jeszcze - cierpliwie przetrwać :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #152895 przez sylka
Viburkol mam zapomniałam że też jest na ząbki. Pytanie czy to na 100 % ząbki bo nic nie przebite a pod samym dziąsłem nie czuć nic ostrego. Młody mało co się nie udławi tak ręce ładuje do buzi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #152915 przez Marysia27
sylka napisał:

Viburkol mam zapomniałam że też jest na ząbki. Pytanie czy to na 100 % ząbki bo nic nie przebite a pod samym dziąsłem nie czuć nic ostrego. Młody mało co się nie udławi tak ręce ładuje do buzi.

też zadawałam sobie to pytanie, czy to aby na pewno ząbki? mały męczył to ząbkowanie od 4 do 7 miesiąca, gdy wyszły mu na dole, żel nie stosowany w nadmiarze na pewno nie zaszkodzi, a przecież czopków nikt dziecku nie podaje codziennie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #153697 przez natmur11
pierwszy mialam dentinox i byl ok teraz kupilam bobodent ale ciezko ocenic bo zadko uzywam go, chwilowa ulge przynosi napewno. ale mocniejszy jest dentinox, w krytycznych momentach jak ktos wyzej pisal syrop przeciwbolowy.
opuchniete i bolace dziaska to normalne u maluchow, klaudia od 2-3 msc tak miala a pierwszy zabek pokazal sie w 6msc. przed prawdziwym zabkowaniem prawie zawsze miala problemy z gardelkiem czasem lekka temperature czy rozwolnienie. hmm ja mysle ze nie ma co faszerowac malucha srodkami jesli nie jest bardzo zle, ale jak widzisz ze maluszek sie meczy to posmaruj mascia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #153715 przez AniaDaniela
Ja również zakupiłam Dentinox, ale w sumie nie jestem pewna czy to przez ząbki tak marudzi... ale żel ogółem jest dobry, bo mały nie placze jak mu wysmaruje i wymasuje dziąsełka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #153716 przez Marysia27
Dobrze natmur napisała- nie ma co faszerować malucha lekami na zaś. tym bardziej, że ząbkowanie trawa "dłuższą" chwilę :dry: Ja dawałam czopki, jak już naprawdę było źle, a tak, to reszta do przeżycia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #154780 przez Asiersa
Ja smaruję Tomkowi dziąsełka maścią Dentinox N :) Dosatkowo kupiłam mu komplet szczoteczek do masowania dziąsełek :)

Dwie z nich mają gumowe wypustki :) Tomek je uwielbia i gryząc je, przynosi sobie ulgę :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #155011 przez sylka
Szczoteczki super sparaw tylko KUbuś jeszcze sobie się nią nie pobawi nawet gryzaczki mu się nie podobająnajlepszy jest paluszek a full wypas cała rączka :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #155053 przez Marysia27
Mój też od jakichkolwiek gryzaków wolał własne paluszki, gryzaki nawet schłodzone w lodówce, nie interesowały Bartka specjalnie :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #155061 przez Asiersa
Tomka gryzaki też nie interesowały :dry: :dry: Schłodzonych w lodówce nie chciał nawet brać do rączki bo chyba były za zimne :silly:
Do szczoteczek się przekonał :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #155210 przez makaja
ja na zmianę stosuję bobodent i camilię( homeopatyczne) mam wrażenie, że jedno o drugie się sprawdza. Synus ma juz 3 ząbki 4 idzie tylko u nas tak nie typowo zaczęło się od 1 na dole a teraz idę 2 na górze... hehe wygląda jak wampirek :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #156373 przez Asiersa
Polecam jeszcze smoczko-gryzaczek :)

U nas też się sprawdza :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #156478 przez natmur11
asiersa super ten gryzaczek. tez mam ale moim zdaniem wiem 3m+ to lekka przesada. klaudia miala moze 8 msc jak zrozumiala do czego on sluzy i jak ma jej pomoc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl