BezpiecznaCiaza112023

Żele na ząbkowanie

12 lata 9 miesiąc temu #158002 przez Asiersa
Oczywiście nie pochwalam takich metod, o których pisała Raczek, ale popatrzmy na to z drugiej strony...
Kiedyś dziecko było tzw "siłą roboczą" a póki nie było dostatecznie duże, nie mogło pracować w polu. Jego matka, babka, ciotka, ojciec musieli pracować. Żyli z tego...
Woleli dać dziecku takie coś i mieli pewność, że dziecko śpi i jest bezpieczne w domu, kiedy oni pracowali. Nie martwili się tym, że dziecko zrobi sobie krzywdę podczas samotnej zabawy. Po drugie dziecko nie przeszkadzało.
W sumie nie ma wytłumaczenia na to co one robiły, ale jakby się zagłębić w ten temat to może wcale nie chciały źle dla swoich dzieci?




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #158135 przez Martynka__89
My czasem stosujemy dentinox. Moja teściowa opowiadała że zostawiała syna samego w domu a szła w pole. Mój mąż miał w ten czas miesiąc :ohmy: :dry: Nie potrafiłam bym tak... :dry:



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #158142 przez Marysia27
Na pewno nie chciały zrobić im krzywdy, a ówczesna znajomość ew. skutków ubocznych tego typu metod, nie była tak rozpowszechniona. Poza tym, dzieci kiedyś, nie miały dzieciństwa, szczególnie na wsi, tylko ciężką pracę pomagając rodzicom. Dziecko postrzegane było jako miniaturowy dorosły i traktowany wg zasady "ryby i dzieci..." z resztą nie istotne, bo nie w temacie :silly:
Wracając do ząbkowania, to kupiłam małemu zestaw do mycia ząbków i masażu dziąsełek, i póki co on stoi przy wannie i ładnie otwiera buzię, ja myję mu ząbki, a później dostaje w rączkę silikonową szczoteczkę do masażu, i radzi sobie sam :lol: Z resztą przynosi to widoczną ulgę :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #158360 przez Martynka__89
Chyba zainwestuje w takie szczoteczki, posiadamy tylko silikonową.

A zbaczając z tematu, dobrze że nasze dzieci nie muszą żyć w takich czasach.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #158365 przez Marysia27
Teraz na szczęście mamy inne czasy, w których mamuśki rozprawiają nad wyższością jednych żeli na ząbkowanie nad drugimi ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #158382 przez Martynka__89
Ale są wio sk, gdzie na pewno dalej są te praktyki. Wujek od mojego M. pyta się czy nie wlać małemu setki do butli żeby dobrze spał :ohmy: a mnie kurw**** bierze. Bo jego znajomi tak czynili i mieli :ohmy: malca na dwa dni z głowy aż mi się :X :angry: :ohmy: Eh...



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #158820 przez Asiersa
Marysia27 napisał:

Teraz na szczęście mamy inne czasy, w których mamuśki rozprawiają nad wyższością jednych żeli na ząbkowanie nad drugimi ;)


i kiedy najlepiej kupić gryzaczek :D




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #159150 przez Martynka__89
Mateusz gryzie wszystko za wyjątkiem gryzaczków.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #159200 przez Marysia27
Bartek tak samo, pogardza gryzakami, obojętnie jakie by nie były i czy ciepłe, czy schłodzone, jeden kij :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #159471 przez sylka
U nas podobnie najpepsze są pauszki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #159742 przez Asiersa
U nas też paluszki górowały do pewnego miesiąca :)
Teraz szczoteczki :D




Mój dzielny chłopczyk :*:*
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #159988 przez Marysia27
szczoteczka, to jest to co kocha Bartek, nawet jak ja myję zęby, to skubaniec podchodzi do wanny, czepia się rączkami i otwiera buzię, bo tak zawsze szczotkuję jego ząbki :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #160433 przez bombel779
sylka napisał:

Pytanie czy to na 100 % ząbki bo nic nie przebite a pod samym dziąsłem nie czuć nic ostrego. Młody mało co się nie udławi tak ręce ładuje do buzi.

Sylka Jasiu też wiecznie wciska paluchy do buzi,wciska wręcz całe piąstki aż się krztusi :S Ze dwa razy nawet trochę urzygnął!Ślini się niemiłosiernie!Normalnie kapie z niego!A też nic nie widać,nie czuć... więc może to niekoniecznie zęby?
Ja tam bym wolała żeby Jasiowi później powychodziły :) Nie będzie mnie gryzł w cycorki :P :lol: poza tym uwielbiam te bezzębne uśmiechy :D :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #160794 przez sylka
dziś pediatra stwierdziła że prawie ząbki dolne 1 na wierzchu że jeszcze trochę i wyjdą bo dziąsła chyba z 2 razy większe niż były, więc poczekamy zobaczymy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl