BezpiecznaCiaza112023

Ściąganie skórki z napletka

13 lata 2 miesiąc temu #68737 przez sylwus136
Wiem ale to takie przykre jak malutkiego się coś "złego" dzieje
Choć powiem wam ze własnie ta moja koleżanka która ma jechać na ten zabieg jak poszła do tej swojej lekarki to ona tak malemu naciągnęła mocno dydusia na sucho ze mały ma całego popękanego w krwi.Normalnie jak mi to pokazała to az się przeraziłam ale lekarka twierdziła ze tak trzeba.
Ja zrobiłam tylko troszeczkę a skórka pękła a ona naciąhnęła do końca!! Normalnie az się boje isc z małym do jakiegos lekarza by mu czegos takiego nie zrobił!!
Ta nasza słuzba zdrowia zamiast nam pomagać to tylko sprawia problemy!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #68782 przez Martynka__89
Mi nikt nie mówił że do końca, wręcz zakazywali mówili tylko tyle ile się da. O kurczę ciekawe jak będzie z jej synem. A wiem co czujesz ja czasem też coś niechcący zrobię i nie potrafię sobie tego wybaczyć :(



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #68808 przez sylwus136
No własnie ja tez jestem ciakawa jak to bedzie z jej małym.Żal mi też tego chłopca bo wyglądało to przerazająco.W ogole brat mi mówił że to wszystko jest tam przyklejone i skoro natura sprawiła ze tak jest to tak powinno być.Przeciez kiedys ludzie w dawniejszych czasach nie wiedzieli tyle co my teraz wiemy i jakoś żyli.Ja wiem że jeśli chodzi o mastkę ( to co sie zbiera właśnie pod skórką) to w takim młodym wieku nie jest nic złego.Że trzeba o to codziennie dbać i myć ale nie nalezy nic tam odrywać.
Ja juz się w tym wszystkim gubię.Nie chce robić malutkiemu krzywdy a z drugiej strony nie chce dopuścić do jakiegokolwiek zabiegu...ach

i dokładnie tak jak piszesz Martynka czasem zrobi się cos niechcący a potem ma się długo wyrzuty.W końcu to jest maleńka istotka która jeszcze nic prawie nie rozumie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu - 13 lata 2 miesiąc temu #68927 przez Asiersa
Ja tam wychodzę z założenia, że jeśli ściągam mu ten napletek delikatnie i myję wacikiem żołądź to nie robię mu żadnej krzywdy. Przecież chodzi o wymycie tej mastki i o delikatne naciągnięcie.
Moja dobra przyjaciółka ma 3 letniego synka...codziennie podczas kąpieli wykonywała taką pielęgnację siusiaka, aż któregoś dnia ku jej zaskoczenia Mały miał przyklejoną skórkę :angry:
Na wizycie u pediatry pokazała tego siusiaka i Pani doktor stwierdziła, że nawet podczas codziennej pielęgnacji jest taka możliwość, że się skórka przyklei :pinch: :pinch:

Dostała zalecenie, aby dalej codziennie ściągać mu tą skórkę po troszku, aż się odklei. ahhh i kazała jeszcze smarować fioletem na wodzie :silly:

sylwus136 a Ty się nie martw, przecież nie zrobiłaś tego specjalnie :) Wiem, wiem, pozostaje żal i wyrzuty sumienia, ale pociesz się tym, że chciałaś dobrze :) Przecież nie chciałaś skrzywdzić Małego :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #69042 przez raczek10
JA TEŻ jestem ciemna w temacie . do tej pory były dziewczyny a teraz :laugh:

nam kazała też ściągać skurke do żolędzia ale nadal nie wiem ,czy dobrze robie :(

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #69121 przez angela660
cześć dziewczyny!
To jest chore, że jest tyle różnych wersji...;/ Też znam je wszystkie i nie do końca wiem w którą wierzyć i jak postępować...
Ale przy kąpieli odsuwam delikatnie i myję, z tym że mojemu bąbelkowi odchodzi zaledwie tyle, że widać cewkę i dalej się nie da.
Nie wiem czy tak jest prawidłowo czy powinno więcej się zsuwać?.

Mój kuzyn nie miał "ściaganej skórki" i w wieku ok. 3 lat jak trafił do lekarza jak mu to ściągnęli... rzeźnia, lała się krew, jakaś ropa i malutki krzyczał wniebogłosy:(((

Dlatego staram się nei dopuścić do takiej sytuacji, ale i tak nie wiem czy dobrze postępuję:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #69125 przez Asiersa
angela660 napisał:

Mój kuzyn nie miał "ściaganej skórki" i w wieku ok. 3 lat jak trafił do lekarza jak mu to ściągnęli... rzeźnia, lała się krew, jakaś ropa i malutki krzyczał wniebogłosy


Dlatego lepiej dmuchać na zimne i od małego ściągać ten napletek po troszku aby w przyszłości uniknąć takich drastycznych sytuacji :pinch: :( :(




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #69232 przez Martynka__89
Póki co Mateuszkowi ładnie schodzi skórka, mam nadzieje że się nie zlepi po bym się chyba załamała tak się staram żeby nic złego nie było :(



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #69761 przez Asiersa
U Tomcia też jest ok :side: :side:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70024 przez angela660
Dziewczyny, a konkretnie jak bardzo powinna schodzić? Bo tak jak pisałam u Nicolasa zaledwie odsłania się cewka moczowa, nie wiem czy nie powinna bardziej schodzić...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70042 przez raczek10
ja też nie wiem jak bardzo . nam kazała ściągać do żołędzia i jak mu ściągam to on nawet nie placzę a robię to po kąpieli i też nie wiem ,bo to jest trochę też przyrośnięte z jednej strony i nie wiem ,czy to tak ma być czy tego nie ruszać . :unsure:

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70059 przez Asiersa
Hmm, u Tomka od początku ładnie schodziło...co prawda nie odsłania się cały żołądź ale schodzi na tyle, aby tą mastkę dokładnie wymyć...




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70162 przez mysia-sia
ja w piątek byłam u lekarza i pytałam, to babka powiedziała, żeby do 2 lat nie ruszać... tylko myć, alenie ściągać bo zakarzenia mogą się wdawać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70188 przez Emme
a po 2 latach coś się zmieni? nie będą się wdawać?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70281 przez sylwus136
niby do 3 lat powinno się samo odkleić i czyszczenie jest łatwiejsze( podobno bo nie wiem na 100 %)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl