BezpiecznaCiaza112023

Dysplazja

13 lata 3 miesiąc temu #56306 przez Emme
mała miała sprawdzane przez pediatrę dwa razy i nic nie mówił o dodatkowych badaniach, a akurat on jest bardzo wyczulony na ten temat. dlatego zastanawiam się czy to jest "obowiązkowe".

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56308 przez martela89
Wiesz moją badało 2 pediatrów i ,i tak kazali iść bo teraz robi się usg i wszystko fajnie widać,ale to Twoja decyzja.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56694 przez Moniq
każde dziecko powinno być zbadane przez ortopedę albo w poradni preluksacyjnej, w badaniu ręcznym mogą nie ujawnić się nie dojrzałe bioderka, czyli dysplazja, tylko usg bioderek albo rtg daje gwarancję; pediatra ma obowiązek dać Ci skierowanie do poradni ortopedycznej; badanie powinno się wykonać ok 6 tygodnia życia dziecka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #135589 przez ania24
Witam wszystkie mamusie i dzieciaczki.Tak jak w temacie czy któres malenstwo miało może dysplazje bioderek?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #135591 przez Emme
Witam, taki wątek już istnieje więc je połączę, tak mamy się wypowiadały na ten temat :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #135617 przez ania24
Dawno tu nikt nie zaglądał ale opisze moja historie... Mojej malutkiej wybadali dysplazje zaraz po porodzie i odrazu dostała poduszke miała nosic ja 3 miesiące. Po tym czasie wybraliśmy sie na kontrole i okazało sie ze wszystko jest dobrze i wielkie pożegnanie z poduszka by to uczcic kupilismy malutkiej ... spodenki:). Miesiac temu bylismy na kontrolnym rentgenie i okazało sie ze z lewa nóżką znów jest problem i znowu dostaliśmy poduche :( przepłakałam cały dzien nie mogłam patrzec na to poduszke, ale jakos sobie radzimy sciagamy tylko do przebierania i kąpieli. 12 lipca mamy kontrole i bardzo sie boje co bedzie dalej czy bedzie musiała dalej ja nosic nie wyobrazam sobie bo córcia ma juz 7 miesiacy spi tylko na pleckach o przewracaniu sie na brzuszek juz nie mówiac.. Czy ktores malenstwo tez nosi obecnie podusie? Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #135621 przez Emme
z tego co pamiętam to było tu dziecko, które niedawno nosiło ortezę, może mama się odezwie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #138110 przez paulinkaaa2202
Emme napisał:

z tego co pamiętam to było tu dziecko, które niedawno nosiło ortezę, może mama się odezwie :D


Moja mała miała dysplazję stawów biodrowych byłyśmy na kontroli nie w 6 tygodniu życia tylko 9 tygodniu.
Przez pierwszy miesiąc szeroko pieluchowaliśmy ale to nic nie pomogło
Okazało się to dziedziczne (po tacie) Judyta nosiła ortezę przez 4 miesiące. Dziecko szybko się przyzwyczaja. U nas była zbyt poważna dysplazja żeby lekarz zalecił poduszkę u nas była orteza koralikowa koszli
Tez nosiła 24/h ściągałam tylko do kąpieli i przy zmianie pieluszki

Dziewczyny nie ma co zwlekać chodźcie jak najszybciej na kontrolę !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #138128 przez megaasienka
Moja mała nosiła frejke przez prawie pół roku - obecnie prawie wszystko ok. Prawie, bo nóżka ucieka jej do środka ale to mają załatwić porzadne buciki.
ania24 Natalia odkąd ściągnęliśmy jej frejke spi tylko na brzuchu.
nie martw się jest pod kontrolą lekarza -wszystko bedzie ok

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #418518 przez MedPolonia
Szanowni Państwo,

rozwojowa dysplazja stawów biodrowych to schorzenie, na które choruje, lub może zachorować wiele noworodków mimo prawidłowego pierwszego badania USG, ponieważ może rozwijać się w pierwotnie zdrowym stawie biodrowym. Predysponuje do niego: przebieg ciąży, płeć, rodzaj porodu, obciążony wywiad rodzinny (głównie w linii żeńskiej). Jednak w większości przypadków nie ma powodu do zmartwień, bo wcześnie wykryte i prawidłowo leczone nie pozostawia po sobie śladu nawet już po kilku miesiącach od jego rozpoznania. Jednak aby stwierdzić, czy stawy biodrowe noworodka odpowiednio się rozwijają , a w razie nieprawidłowości szybko zareagować, należy już w pierwszym miesiącu życia dziecka udać się z nim do poradni preluksacyjnej na konsultację u lekarza ortopedy, który wykona nie tylko USG ale również dokładnie zbada stawy biodrowe dziecka. Rozwój stawów biodrowych noworodka trzeba regularnie kontrolować, dlatego najlepiej na badania do poradni preluksacyjnej wybrać się trzykrotnie: w 1., 3. i 6. miesiącu życia dziecka. Natychmiast po urodzeniu kontrolą muszą być objęte wszystkie dzieci urodzone z porodów pośladkowych. Olbrzymie znaczenie w profilaktyce ma sposób układania dziecka: z przywiedzonymi do brzucha i odwiedzonymi na boki nogami np. w rożku vs. w nosidle szelkowym. Samo szerokie pieluchowanie tak propagowane przez położne środowiskowe to już anachronizm. Takie badanie wykonuje się za pomocą aparatu USG i jest ono całkowicie nieinwazyjne i nieszkodliwe dla malucha.

Zespół poznańskiego szpitala Med Polonia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #929903 przez sylwiaaa
też mieliśmy taki problem... na szczęście trafiliśmy do świetnego ortopedy dr Zbigniewa Kiełbasy. Nasza córka jest pod jego opieką od pierwszego usg bioderek. Doktor ma doskonałe podejście do dzieci, zawsze wszystko dokładnie tłumaczy, niczego nie bagatelizuje. Szkoda, że tak mało jest lekarzy z takim podejściem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958619 przez iga75
Witam. Doktor Kiełbasa to dla mnie najlepszy ortopeda dziecięcy w Lublinie! Ze względu na problemy ze stawem biodrowym u naszej córki trochę tych
lekarzy poznaliśmy. Dr Kiełbasa to doskonały specjalista, zleca wszystkie niezbędne badania, nie diagnozuje na podstawie przypuszczeń. Dzięki takiemu
podejściu zawdzięczamy mu skuteczne leczenie i zdrowie naszej córki.
dr przyjmuje w CM Tulipan www.cmtulipan.pl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl