BezpiecznaCiaza112023

Dysplazja

14 lata 2 miesiąc temu #5103 przez megaasienka
Agieszka, napisz jak po wizycie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5108 przez Moniq
megaasienka, jak Twoja Malutka znosi frejkę??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5110 przez _aga86_
Dziewczyny mam pytanie: sa jakies objawy dyspalzji- takie widoczne golym okiem?? Mieszkam w Wielkiej Brytanii i niestety tutaj nie ma badania bioderek:/ Bylam prywatnie u lekarza i pediatra sprawdzila bioderka recznie- bez usg- twierdzila, ze kiedys nie bylo takiego urzadzenia i pediatrzy wiedzieli jak cos jest nie tak, ale jakos nie ufam takim sposobom spr. Dlatego pytam te mamy, ktorych dzieci maja z tym problem- zauwazylyscie cos co moglo by wskazywac na dysplazjie?? Prosze o odpowiedz...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu - 14 lata 2 miesiąc temu #5112 przez megaasienka
Natalka już się przyzwyczaiła do frejki i nie płacze przy zakładaniu ale pierwsze dni to masakra była. Musiałam jej na szelki uszyć pokrowce z flaneli, bo strasznie wbijały się w skórę.
Mam problem tylko ze spacerami. W kombinezon się nie mieści, w kurtce ledwo dopina a i wózek w chwili obecnej to tak na styk jest. Za miesiąc nie będzie mi się w wózku mieścić :( :(

Jeśli chodzi o Natalkę to jej prawa nóżka "uciekała" do środka. W tej chwili po 4 tygodniach szerokiego pieluchowania i odwodzenia nóg przy każdym przewijaniu już nie "ucieka" ale dysplazja nadal jest.
A z maluszkiem może udaj się profilaktycznie do ortopedy. Ja bym poszła dla uspokojenia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5114 przez _aga86_
U Julki nic takiego nie zauwazylam, ale chyba poszukam jakiegos prywatnego ortopedy i sie tam udam- on napewno bedzie mial dobry sprzet:) Dzieki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5121 przez Moniq
Aga z dysplazją jest tak, że może być ograniczone odwiedzenie(czyli jak rozszerzasz nóżki to jest różnica między nóżkami albo nie da się ich szeroko rozłożyć albo czasem jedna nóżka gładko się rozszerza a druga z oporem) nóżki i/lub może uciekać do środka, czasem objawem dysplazji jest tylko to że dziecko mniej rusza nóżką z dysplazją. to fakt że kiedyś nie było usg i dlatego profilaktycznie robiło się zdjęcie rtg
dla pewności lepiej sprawdzić to u specjalisty

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5125 przez Agnieszka
my już po wizycie. zrobił prześwietlenie, kazał pieluszkować podwójnie, musimy iść teraz do pediatry jeszcze żeby mi powiedziała co ortopeda tam zapisał, bo ja nic nie mogę rozszyfrować z tego pisma... trafiłam na lekarza jakiegoś obcokrajowca i strasznie było się z nim dogadać bo jakoś nie bardzo po polsku on więc się mało dowiedziałam. na następny raz idziemy do kogoś innego



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5633 przez Agnieszka
pediatra rozszyfrował, mamy jedynie szeroko pieluchowac, i kontroli po 2 miesiącach



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5635 przez Moniq
Agnieszka napisał:

pediatra rozszyfrował, mamy jedynie szeroko pieluchowac, i kontroli po 2 miesiącach


Agnieszka, tzn że wszystko jest dobrze i tak profilaktycznie czy że są ślady dysplazji???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5638 przez megaasienka
Agnieszka napisał:

pediatra rozszyfrował, mamy jedynie szeroko pieluchowac, i kontroli po 2 miesiącach


my tez zaczynalismy od szerokiego pieluszkowania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5760 przez Agnieszka
o samej dysplazji nawet nie wspomniał, wiec mam nadzieje ze pielucha wystarczy
na pewno przy następnej wizycie będzie znow prześwietlenie, jeśli się nie poprawi to pewnie będą kazali zastosować co innego
ale jestem dobrej myśli



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5765 przez megaasienka
Ja bym pytała dlaczego mam szeroko pieluchować.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5766 przez Madzia89862
a nam 2 miesiace temu jak bylismy na kontroli kazaf profilaktycznie pieluchowac pojedyncza tetrowka mimo ze jest wszystko idealnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56294 przez Emme
dziewczyny, mam pytanie: czy wizyta u ortopedy jest "obowiązkowa", każde dziecko powinno być przez niego przebadane, czy tylko w razie konieczności? rozmawiamy w listopadzie właśnie o tym i niektóre mamy dostały skierowania już w szpitalu na wizytę kontrolą. mi nic nie mówiono ani w szpitalu, ani na patronażu czy szczepieniu. Jak to jest?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #56305 przez martela89
Emme każde dziecko powinno być przebadane. Żeby wykluczyć czy jest coś nie tak z bioderkami i jak coś to zaradzić za nim to się rozrośnie.

Idź po skierowanie albo prywatnie-ja tak chodzę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl