BezpiecznaCiaza112023

Szczepicie swoje dzieci?

12 lata 11 miesiąc temu #119954 przez Asiersa
My też mamy tradycyjne szczepienia i dodatkowo pneumokoki :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #188249 przez przyszla_mama
Wielu rodzicow stawia sobie to pytanie.. dochodza do nas przerozne informacje i argumrnty przemawiajace za jedna lub druga opcja

ja sama nie zdecydowalam, chociaz wlozylam juz poro wysilku w to, aby podjac jak najlepsza decyzje. Jezeli ktos czuje sie zagubiony, czuje ze nie ma swojego zdania (tak jak ja cale zycie nie mialam:) to forum, naszym, znaczy sie lipcowek :) opisuje czego sie dowiedzialam...

mam nadzieje ze moje kiochane lipcowki sie nie obraza :) od razu prosze zebyscie odpowiadali tuatj a nie na watku lipcowym, poniewaz wiecie jak to jest, prowadzimy rozne tematy jak to mamy, a ostatnio widze moja watki zaczynaja dominowac wszystkich mnie otaczajacych :) a wiec prosze sie wypowiadac tutaj, bo to temat bardzo obsszerny i skomplikowany.

wklejam link do moich postow poniewaz juz nie mam sil ani czasu jeszcze raz wszystkiego pisac, a tam macie wszystko napisane tak jak chcialam, rzeczowo i konkretnie, przynajmniej tak sie staralam.


a wiec te 3 posty pod rzad ode mnie, to to czego udalo mi sie dowiedziec

www.zapytajpolozna.pl/forum/ciaza-forum/...do-nas/Page-544.html

jezeli pomoge komus cokolwiek, rozwieje watpliwosci to bardzo bardzo sie ciesze.

Ale byc moze ktoras z Was ma inne zdanie? byc moze znacie argumenty za tym, aby nie szczepic? ja z wielka checia wyslucham bo jestem otwarta na dialog, madry dialog ktorego uczwstnicy daza do czegos.. nie chce argumentow typu nieeeee bo firmy farmaceutyczne zbijaja kase! chce uslyszec dlaczegi tak myslicie, czemu szczepionki sa szkodliwie i co przemawia za tym ze lepiej nie szczepic niz szczepic?? Byc moze ktos zna rozsadne argumentyy przeciwko? a byc moze ktos z was ma wyksztalcenie medyczne i potrafi mi powiedziec, czemu warto podjac wlasnei taka decyzje, aby nie szczepic?

ja nie podjelam decyzji chociaz w tym momencie, sklaniam sie ku opcji szzczepic ale rozadnie..

z wielka checia wyslucham argumentow zwolennikow i przeciwnikow.. byc moze przekonaja mnie do innej decyzji, a byc moze utwierdza w moim przekonaniu


Pozdrawiam serdecznie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #188259 przez przyszla_mama




Tez warto obejrzec..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #188267 przez agito11
Przyszla_mama Dziękuje że poruszyłaś ten temat, bo do końca nie jestem przekonana czy nie szczepić. Tak samo ja Ty zgłębiam codziennie temat i szukam czegoś co mnie przekona że jednak nie szkodzą, albo też że są takie szczepionki które nie zagrażają życiu i normalnemu funkcjonowaniu dziecka.
Więc u mojej córki wystąpił NOP w postaci reakcji alergicznej (wysypki) i między 2-3 dobą była taka „lejąca” główka jej opadała, w ogóle nie reagowała jak do niej mówiłam , na szczęście trwało to krótko a ja sobie tłumaczyłam że to na pewno po szczepieniu taka słaba jest. Teraz wiem że tak nie powinno być.
Bardzo uważnie obserwuję małą i widzę jak prawidłowo się rozwija, gaworzy, śmieje się ;-) nie darowałabym sobie gdyby ta felerna szczepionka jej zaszkodziła;-(
Wiem już że następnej dawki nie dostanie.
Kiedy nie stosować szczepionki Infanrix hexa:
• jeśli u dziecka kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna (uczuleniowa) na Infanrix hexa lub
którykolwiek składnik wchodzący w skład tej szczepionki. Substancje czynne i inne składniki
Infanrix hexa są wymienione na końcu tej ulotki. Wśród objawów uczulenia należy wymienić:
swędzącą wysypkę skórną, trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy lub języka.
W szpitalu była szczepiona i nie zauważyłam żeby coś niepokojącego się z nią działo. Może te skojarzone wcale nie są takie dobre jak zachwalają.
A co do nie szczepienia po przeczytaniu wielu artykułów jestem na dzień dzisiejszy jeszcze nie zdecydowana co dalej robić. W poniedziałek jestem umówiona na wizytę do lekarza pediatry takie z powołania a nie żadnego konowała. Może on mi doradzi co dalej robić. Boje się szczepić i nie szczepić.
Naprawdę kochana dzięki że poruszyłaś ten wątek;-)

url=http://slub-wesele.pl/] [/url]



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #188299 przez przyszla_mama
bardzo sie ciesze Agito, ze cos pomoglam. super ze drazysz i tez szukasz.
Wyobrazam sobie tylko jak musialas sie przerazic.. dzieciaczek zdrowy wszystko ok a tutaj jakas szczepionka glupia mogla Wam szystko zburzyc..

kochana czyli to ta szczepionka?

www.grabieniec.pl/pokaz_artykul.php?id_artykulu=957

Infanrix hexa
Jest to szczepionka przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi acelularna, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B rekombinowana (adsorbowana), poliomyelitis inaktywowana i przeciwko Haemophilus influenzae typ b skoniugowana, adsorbowana, w postaci proszku i zawiesiny do sporządzenia zawiesiny do wstrzykiwań.

co mnie martwi to to ze tu jest napisane ze wlasnie jest acelularna, czyli powinna wlasnie chronic bardziej.. a moze za duzo tu kombinowane, ze wszystko naraz?? moze to nie powinno wlasnie byc tak kojarzone..

echhh ciezka sprawa...

jak sie czegokolwiek dowiesz daj znac, byc moze komus to nawet za jakis czas pomoze....

ja sie tak ciesze ze mamy czas az do grudnia..

dziewczynki a co myslicie o szczepionce przeciwko zoltaczce? no bo teraz mam malemu podac druga dawke... moze ktoras z Was ma zdanie na ten temat?

jesli Rika masz checi zapraszamy do dyskusji :) TY OBtrzaskana jestes wiec moze Ty cos powiesz na temat tej szczepionki, i ogolnie rowniez :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #188325 przez przyszla_mama
a w ogole straszna to jest sprawa ze czlowiek postawiony przed takim dylematem..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #188326 przez agito11
tak własnie ta. I jestem pewna że córka źle na nią zareagowała.
A co do żółtaczki nie jestem obczajona w tym temacie i niestety nie pomogę. Po wizycie będę wiedzieć więcej i dam znać.
Jak na razie będę uczestniczyć w dialogu i szukać na własną rękę innych możliwości.

url=http://slub-wesele.pl/] [/url]



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #188327 przez agito11
Znalazłam ciekawy artykuł ;-) Mi daje dużo do myślenia.
Jak bezpiecznie szczepić dzieci?

Stosować szczepionki nie zawierające thimerosalu - należy dopytywać i żądać!
Unikać szczepionek skojarzonych (zawierają więcej środków konserwujących z rtęcią lub innymi metalami ciężkimi) - podawać pojedyncze szczepionki przeciw odrze, śwince i różyczce, w osobnych zastrzykach w różnych dniach. Można np. podać szczepionkę przeciwko odrze w wieku 15 miesięcy, przeciwko różyczce w 27 miesiącu, przeciwko śwince w 39 miesiącu.
Robić jak najdłuższe przerwy pomiędzy szczepieniami - 6 miesięcy pomiędzy żywymi szczepionkami (odra, świnka, różyczka) to czas idealny, ale 3 miesiące są okresem rozsądnym.
Używać fiolek zawierających pojedynczą dawkę - zawierają znacznie mniej środków konserwujących
Nie szczepić dziecka chorego lub w okresie rekonwalescencji.
Zapewnić zalecaną dzienną dawkę witaminy A przez 3 dni przed i w dzień podania zastrzyku. Niemowlętom podawać witaminę C po 150mg 2 razy dziennie, a małym dzieciom po 300mg 2 razy dziennie przez 3 dni przed i w dzień podania zastrzyku.
Dostosować kolejność szczepień do potrzeb dziecka - np. zakażenie wirusowym zapaleniem wątroby typu B następuje poprzez aktywność seksualną, nadużywanie narkotyków albo poprzez zakażenie od matki przy porodzie. Jeśli matka nie należy do grupy podwyższonego ryzyka, nie ma potrzeby szczepienia dziecka (można opóźnić to szczepienie nawet do 12 roku życia dziecka).
Jeśli to możliwe wykonać badanie wskaźników immunologicznych przed powtórzeniem dawek - obecnie są to dość drogie testy krwi. Wiele dzieci uodparnia się po pierwszej dawce i nie wymaga dawek przypominających.
Nie szczepić powtórnie, gdy wystąpiła negatywna reakcja na konkretną szczepionkę.
Nie szczepić noworodków.


Wiecej: www.eioba.pl/a/1met/nie-truj-dziecka-szc...onkami#ixzz1XFaJ4wHq

url=http://slub-wesele.pl/] [/url]



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #188334 przez przyszla_mama
AGITO, SUPER TU ZNALAZLAS TE WYZNACZNE!!!!

Dostosować kolejność szczepień do potrzeb dziecka - np. zakażenie wirusowym zapaleniem wątroby typu B następuje poprzez aktywność seksualną, nadużywanie narkotyków albo poprzez zakażenie od matki przy porodzie. Jeśli matka nie należy do grupy podwyższonego ryzyka, nie ma potrzeby szczepienia dziecka (można opóźnić to szczepienie nawet do 12 roku życia dziecka).


NO WLASNIE, MALY dodatkowo zakazil sie ode mnie jakimis tam szczepami, juz nawet nie wiem czym...

bardzo ciekawe rady znalazlas, dziekuje:*

wiesz to faktycznie moze byc przez to skojarzenie... i wlasnie musze jeszcze poczytac o tej rteci..

Zapewnić zalecaną dzienną dawkę witaminy A przez 3 dni przed i w dzień podania zastrzyku.

- czy ktoras z Was o tym wiedziaala? bo ja bladego pojecia nie mialam...
Agito, moze jakos razem damy rade co?:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #188339 przez agito11
Musimy;-) Będę Cię wspierać w dążeniu do poznania prawdy o szczepieniu.
Podaje link. Choć czytając to włos jeży się na głowie, to na coś zaszczepić trzeba :(
szczepienia.prv.pl/strona9.html

url=http://slub-wesele.pl/] [/url]



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #188340 przez przyszla_mama
Agito dla Ciebie.. tu napisane, ze wlasnie zle jak sa skojarzone, bo jak jest przeciwko kilku rzeczy to zawiera wiecej rteci i tych substancji konserwujacych, ktore to wlasnie szkodza...

straszne rzeczy..

forum.gazeta.pl/forum/w,572,98926454,,In...szczepienne.html?v=2

www.bangla.pl/zdrowie/dla-dzieci/szczepi...-hib-wzw-b-p2907.htm

www.smyk.com/forum/zdrowie-dziecka/szcze...spowodowac-bezdech1/

no i wez czlowieku badz madry i cos zdecyduj????!!!!! :ohmy:

wmawiaja, ze jak jestes lepszym rodzicem, to zaplacisz za wiecej szczepionek w jednej, zeby nie kluc dziecka, a tu wychodzi ze sie szkodzi..

tej hexy na pewno nie powinnas powtarzac..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #188382 przez agito11
renatazarzycka.pl/2011/04/szczepienie-wr...yjaciel/#comment-105
też warto przeczytać.
Wg mnie każde dziecko powinno mieć indywidualny tok szczepień. Nie jakiś tam wymyślony przez kogoś i skierowany do wszystkich .
Np. Moja ma skaze białkową , karmie piersią i wystarczy tylko dieta jak na razie.
I właśnie dla niej powinien być ustalony takowy kalendarz szczepień, bo jak wiadomo są szczepionki które potrafią uczulić a nawet wywołać wstrząs anafilaktyczny.
A w Polsce wszystkie dzieciaczki są szczepione wg 1 kalendarza.
Firmy farmaceutyczne bija fortune na szczepionkach bo u Nas zrobiła się ''moda'' na szczepienie. A ile jest mam które nie zgłosiły lekarzowi NOP-u. Bo żadej wiedzy an ten temat nie posiadały. Lekarz uprzedza tylko o gorączce i co najwyżej utracie apetytu po szczepieniu a gdzie reszta :angry:

url=http://slub-wesele.pl/] [/url]



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #188411 przez agito11
Znalazłam dowód na to że infanrix hexa nie jest bezpieczną szczepionką!
Nie szczepię pisze:
04/06/2011 o 14:49
Witam, jestem mamą dziecka poszkodowanego przez szczepienia. Po trzeciej dawce Infanrix Hexa wystąpił krzyk mózgowy, potem apatia i w konsekwencji cofnięcie w rozwoju, już od miesięcy trwa rehabilitacja i homeopatyczne odtruwanie, dziecko ma 12,5 miesiąca teraz i nawet nie raczkuje. Nigdy wcześniej nie słyszałam o NOP, nie miałam pojęcia o szkodliwości szczepień, teraz mam dowód NOPa w domu i dlatego sama piszę o szkodliwości szczepień. Pani tekst jest bardzo interesujący, chciałabym go zalinkować na swoim blogu, proszę o zgodę. Pozdrawiam serdecznie.

Im więcej wiem na temat szczepień i powikłań po nich tym bardziej jestem na NIE!

url=http://slub-wesele.pl/] [/url]



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #188458 przez sylka
Ciekawe gdzie jest więcej szkodliwej rtęci w tradycyjnych czy w skojarzonych?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #188461 przez agito11
Dziś mnie temat szczepień omotał totalnie :)
Ale właśnie o to chodzi być rodzicem świadomym, a nie bezgranicznie ufającym lekarzom itd
Kolejny artykuł
faktyoszczepieniach.wordpress.com/

url=http://slub-wesele.pl/] [/url]



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl