BezpiecznaCiaza112023

Noworodek pręży się i napina

13 lata 1 miesiąc temu #78807 przez sylka
Dzięki za wszystkie porady :) Co do herbatki to na tym koperku nie pisze czy jest dla dzieciaczków (to raczej ziółka) wiec dla wszystkiego kupię hippa :D Dam wam znać jak działają wasze rady.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #78893 przez Martynka__89
Co prawda ja nie miałam takim sytuacji z Mateuszkiem ale po miesiącu pił herbatkę koperkową i rumiankową :)



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 4 dni temu #78895 przez lolcia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #79247 przez sylka
Jeszcze 1 pytanko ile razy dziennie powinam podawać herbatkę z kopru włoskiego? np. jako dojadanie po piersi ze 3 x dziennie czy w czasie takiego ataku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #79270 przez Asiersa
Mi położna powiedziała, że jak zrobię 100 ml tej herbatki to dziecko w ciągu dnia powinno to wypić. Czyli nie jest powiedziane, ze ma od razu wypić 100 ml, tylko może popijać ratami, ale żeby na cały dzień wyszło 100 ml, może wypić mniej ale nie więcej.




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #79272 przez Emme
na początku dawałam rano i wieczorem po 25 ml, później po 50 ml. teraz karmię butelką więc dostaje dużo picia, z resztą sama się już domaga.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #79281 przez Asiersa
Ja oczywiście przestrzegałam tej dawki jak Tomek był malusi, a teraz też mu daję tyle na ile ma ochotę :silly:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #79286 przez Emme
ja znów nigdy nie roiłam wg proporcji. zawsze robiłam i nadal robię słabszą. właściwie tyle, żeby się woda zabarwiła :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #79287 przez Asiersa
Sylka, jest też taka herbatka granulowana z hipp'a "Ułatwiająca trawienie" po 1 miesiącu.
Jest tam koper włoski, rumianek i anyż.




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #79289 przez Marysia27
Wiecie, byłam wczoraj w odwiedzinach u znajomej. Ona ma7 tygodniową córkę, która ma podobne problemy- przy bączkach histeria, brak kupki nawet przez tydzień. W sumie to nic niezwykłego, bo pokarm matki się super wchłania, ale okazało się że kłopoty zaczęły się nasilać, zabrali Majkę do pediatry, ta dala skierowanie na jakieś badanie, i wyszło zapalenie jelit, z powodu uczulenia na wit K w kapsułkach, a dokładniej substancje z tych kapsułek. Po odstawieniu wszystko wróciło do normy w ciągu 3 dni, zapalenie jelit tez wyleczyli, teraz profilaktycznie dają małej probiotyk. W życiu bym się nie spodziewała kłopotów po witaminach, a teraz ponoć coraz więcej takich przypadków :ohmy: Co do herbatek, moja pediatra przestrzega mnie przed nadmiernym pojeniem Bartka, żeby nie przeciążać nerek dziecka, bo mleko matki najpierw "poi" później "karmi" :) Wyliczyła, że w ciągu doby ilość dodatkowych płynów, nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała malucha, obojętnie czy je piersi czy z butli. Ja rozcieńczałam synkowi rumiankową, koperkową herbatkę, i gotowce z hippa, ale dopiero jak podałam zaczęłam podawać probiotyk, wszystko się unormowało.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #79291 przez Marysia27
Asiersa napisał:

Sylka, jest też taka herbatka granulowana z hipp'a "Ułatwiająca trawienie" po 1 miesiącu.
Jest tam koper włoski, rumianek i anyż.

jest bardzo smaczna, piłam ją na spółkę z Bartkiem :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #79292 przez Asiersa
Marysia27 napisał:

jest bardzo smaczna, piłam ją na spółkę z Bartkiem :blush:


Ojj widzę, że nie tylko ja spijam Tomkowi herbatki :blush: :lol:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #79501 przez sylka
Po wczorajszym podaniu herbatki mieliśmy kupkę w nocy :0 a tak to zawsze co 3 dni ale to mnie nie martwiło. Nie było też problemów z bączkami leciały 1 za 2 bez napinania się. Wczoraj Kuba został dpoity herbatką po piersi w odstepie z 20 min i później ulewało mu się wymieszaną herbatką i mlekiem co było dziwne bo nigdy mu się nie ulewa po posiłku jak dokarmię go mleczkiem z butelki bo piersi mu było mało. Myslę że podawać będę herbatkę codziennie lub co 2 dni po 50 ml jako 1 z posiłków w srodku dnia. czytałam na innym forum że tak można by za bardzo nie przyzwyczaić organizmu dziecka do kopru.

Pytanie z innej beczki czy to dużo jak mój mały (gdy nie podam mu piersi a moje mleczko z butelki) wypija 60-70 ml. i wtedy jest chyba najedzony i zasypia. Nie wiem czy są normy ile dawać ml bo nigdzie nie znalazłam w necie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #79508 przez Marysia27
Moje dziecię też w tym wieku tyle zjadało, i wszystko było w porządku. najważniejsze, żeby maluch ładnie przybierał na wadze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #79521 przez Martynka__89
Mateusz na raz wypijał 100 ml herbatki z kopru włoskiego, raz dziennie. A teraz pije różne herbatki, a najbardziej lubi nadal koperkową i malinowo-różaną.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl