BezpiecznaCiaza112023

Zaparcia u niemowlaka

10 lata 5 miesiąc temu #838169 przez nvidia6669
Witam,
mój maluszek niedawno skończył 6 miesięcy i ma straszny problem z zaparciami. Do 6mż był karmiony tylko piersią i miewał kupki raz na 3 dni, ale dobrej konsystencji, a teraz po wprowadzeniu nowych pokarmów kupki są stałe. Maluszek płacze przy każdej kupce, ostatnio aż pękło mu coś koło odbytu i leciała krew. Nie wiem co mam robić mały nie chce nic pić ani wody ani koperku, nawet jak dodaję własnego mleka to nie chce tego ruszyć. Codziennie lub co drugi dzień daję mu jabłka, nie daję brokułów ani kleików ryżowych. Próbowałam też soku jabłkowego i buraczków niestety nic nie pomaga, wysadzanie na nocnik nie przynosi ulgi :( Czego jeszcze mogę spróbować?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #838202 przez Sophie25
nvidia6669 daj małemu czopek glicerynowy, małemu przyniesie to ulge i wyprozni sie bez problemu, pozniej najprawdopodobniej bedzie juz dobrze robił kupki bo zlikwiduje zaschnieta czesc i zaparcie moja tak miała i to pomagało zaraz po włozeniu robiła i po problemie :)

A tak pozatym to Soki np. śliwkowy, gruszkowy i jabłkowy mogą zmniejszać zaparcia, tak jak i przeciery z jabłek i śliwek w słoiczkach. Również dodawanie do każdego posiłku 2-3 łyżeczek oliwy z oliwek ułatwi wypróżnienie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

1 miesiąc 3 dni temu #1163861 przez nestera
U nas niestety nie działał nawet po kilku dniach brania nie było efektu zawsze kończyło się czopkiem glicerynowym. Z polecenia lekarza braliśmy przez 3 mce probiotyk sanprobi ibs i to nam w miarę wyregulowało córka juz się tak nie męczy. Niestety u nas problem tkwi w diecie bo córka malo co je i pije ,jest wybiórcza pod względem jedzenia . Dodam że odstawienie mleka i czekolady tez nam ułatwiło sprawę.
Tego typu problemu najlepiej skonsultować z lekarzem: www.pediatrakielce.com/ Polecam od siebie panią doktor z Kielc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

 • Koszulka Regularna mama

  Regularna mama

 • Koszulka Brioko baby

  Brioko Baby

 • Dzienniczek ciąży

  Dzienniczek ciąży

 • Dzienniczek żywienia dziecka

  Dzienniczek żywienia

 • Dzienniczek żywienia maluszka

  Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl